Mengeleho děvče

Skutečné osudy mladé židovské Slovenky, která byla svědkem nejhorších osvětimských hrůz. Kniha popisuje její život v prvorepublikovém Lučenci, anexi Maďarskem a stále se zhoršující situaci Židů. Nakonec je Viola se svou rodinou poslána na transport. Na rozdíl od jejích příbuzných si jí všimne nechvalně známý dr. Mengele a Viola se stává jedním z jeho „děvčat“ – skupiny žen a dívek, na kterých byly prováděny nejrůznější experimenty. Její vítězství nakonec nespočívá „pouze“ ve skutečnosti, že přežila, ale i v tom, že navzdory všemu dokázala založit rodinu a mít děti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352046/mengeleho-devce-pIi-352046.jpg 4.8833
Literatura faktu, Historie
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-249-3450-1

Kniha Mengeleho děvče

Jolina

Velmi silný příběh. Měli by číst všichni, kdo žijí v tomto našem světě plném dostatku. Nepochopitelné události. Doporučuji.

Venny345

Já vlastně ani nevím, co říct...
Příběh jsem prožila společně s Violkou, téměř jsem slyšela tu prvorepublikovou hudbu, ten marš, na který pochodovali vojáci a celkově její atmosféru. Když jsem četla o Birkenau, byla jsem téměř v deliriu. Ten pocit, když jsem se byla podívat na těch místech, kde doktor Smrt páchal ta zvěrstva... dodnes mě mrazí. Jak jen mohl?! Copak v něm nebyl ani kus lidský?!
Violčin válečný příběh byl ten nejlepší, co jsem si zatím přečetla... zároveň mi přes listy papíru předával neskutečnou sílu a motivaci překonat jakoukoli nástrahu, neb nebude větší, než ta, co musela překonat Violka.
Pevně věřím, že se tam nahoře se všemi potkala.

Crozz

Jedna z nejlepších knih co sem kdy četl!

Sofie75

Tato kniha se sice četla sama, ale ty hrůzy které jsou popisovány si snad člověk ani neumí představit a nebo se bojí si je představit. Nechápu jak mohli být tak krutí vůči jinému člověku. Běhal mi při čtení této knížky mráz po zádech a slzičkám jsem se také neubránila, kdy jsem musela knihu i na chvíli zavřít a trochu se dát do kupy, abych ji mohla číst dál. Jsem ráda, že v té době jsem nežila. Měli by jsme si vážit toho co máme. Kdo se chce dozvědět něco o té době určitě tuto knihu doporučuji.

vera4669

Tohle je pro mě neskutečná kniha. Xkrát mi ukápla slza, xkrát jsem v duchu křičela do prdele proč?
Nedá se to pochopit, jen se dá zamyslet jak se dneska máme dobře i když si pořád na něco stěžujeme.
Přečetla jsem jich hodně s touto tématikou a zatím mě odrovnala úplně nejvíc.

Monni

Další kniha s touto tématikou a oět mě dostala a nejednou rozbrečela. Nevíc co víc k tomu napsat. Lidi jsou prostě ty nejsilnější a zároveň i ty Nejhorší stvoření na světě.
Spousta lidí říka, že knihy s touto tématikou jsou všechny stejné. Ano hlavní téma je stejné, ale příběh je jiný a vždy jen nevěřícně krotím hlavou a nejem schopná vysvětlit si jak se tohle vůbec mohlo stát. Jak to vůbec mohl někdo druhým udělat a jak to vůbec mohl někdo vydržet a přežít.
Obdivuju tyto lidi. Nic jiného se k tomu ani nedá říct.

Vladísek

Proč?! To bylo první, co mě při čtení této knihy napadlo. Proč se tohle všechno dělo. Tolik hrůz a neštěstí, které byli lidé nuceni prožívat, když nedobrovolně a proti své vůli skončili na tak strašném, syrovém a ponurém místě jakým bezpochyby byl koncentrační tábor. Něco takového si dnes ani neumíme představit. Je však dobře, že vznikají takovéto knihy, díky nimž i my máme možnost okusit částečně pocity lidí, kteří byli válkou poznamenáni. Kniha byla velmi poutavě napsána, některé pasáže byly opravdu brutální, obzvláště ty, kde se objevovaly malé bezbranné děti. To, co musely prožívat ony samy potažmo jejich matky je něco opravdu nepředstavitelného. Kniha se mi líbila, patří z mého pohledu k těm lepším, které se zabývají tématem války. Rozhodně doporučuji přečíst. Jde o velmi poutavý, silný a smutný příběh.

megan35

Když jsem dočetla tuto knihu,zůstala jsem ležet a civěla do stropu...tolik hrůzy snad člověk ani nemůže unést,představa matky,která vidí umírat svoje děti,navíc tak neskutečně trýznivým a krutým způsobem...to ne,to si nelze představit...zvrácenost a zrůdnost Mengeleho a jemu podobných stvůr,je strašlivá a proto se na tyto a podobné hrůzy nesmí zapomenout !A těm co popírají skutečnost koncentračních táborů,zařídit prohlídku Osvětimi,tam snad pochopí a uvěří,protože přeživších pamětníků je už jenom hrstka.Knihu doporučuji.