MemoRandom

MemoRandom https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245751/bmid_memorandom-memorandom-memorandom-JLR-245751.jpg 4 201 42

MemoRandom série

David Sarac pracuje pro stockholmskou policii. Vyhledává a nabírá informátory ve věcech organizovaného zločinu a dohlíží na ně. Manipulace, úplatky a výhrůžky jsou u něj běžnou praxí, dokud však přinášejí výsledky, nikdo se na nic neptá. Po těžké autonehodě ztratí David paměť. A s ní i kontrolu nad rozvětvenou sítí vlastních podvodů a lží. Najednou se sám stává lákavou kořistí pro ty, kdo se chtějí dostat k jeho tajemstvím. Klíčem k nim je člověk vystupující pod krycím jménem Janus. Mnoho lidí z obou stran zákona je ochotno jít přes mrtvoly, jen aby odhalili jeho pravou identitu. Nebo aby ji chránili? Kriminální thriller z pera Anderse de la Motte, autora napínavé trilogie Game, Buzz a Bubble, vychází ve 21 zemích, práva na seriálovou adaptaci zakoupila společnost 20th Century Fox TV v produkci Howarda Gordona (24 hodin, Ve jménu vlasti). MemoRandom je první částí dilogie.... celý text

šipek
03.09.2017 4 z 5

Tak jsem na tuto knihu narazil zcela náhodně v knihovně a jsem rád, že jsem po knize sáhl. Četl jsem předchozí trilogii od tohoto autora s kterou jsem byl hodně spokojený. Dobře napsané a zajímavé spojení policistů s informátory. Kdo má rád severské krimi vřele doporučuji.

happy-smile
11.06.2017 4 z 5

Takový mysteriózní thriller o infiltrátorech a špionech. Trochu ve stylu Memento. Tento typ příběhu, kde detektiv má ztrátu paměti a postupně se rozvzpomíná kdo, co, proč a jak, je přesně to, co mě na knížku zaručeně naláká. Bohužel tady ale asi na mě bylo trochu moc toho infiltrátorství a málo mysteriózní stránky, takže to příběhově nebyl úplně ten typ knihy, co vyhledávám. I tak ale musím říct, že napsáno to bylo dobře a můžu doporučit.

střapatá
10.05.2017 3 z 5

Příběh mi přišel příliš překombinovaný. V knize bylo zbytečně moc postav, které nebyly moc dobře vykresleny, takže jsem si k žádné nedokázala vytvořit vztah (ať už kladný, nebo záporný). Se čtením jsem problém neměla, ale kniha mi nic navíc nedala.

Dousabel
13.04.2017 3 z 5

Tady byl někde problém :) Knížka mě uspávala po pár stranách, četla jsem ji docela dlouho a celkově mě moc neuchvátila. Poměrně dost mi tam chyběl alespoň jeden kladný hrdina :) a ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Janus mě ani tak moc nepřekvapil, dalo se to čekat. A ten závěr jak vystřižený z Ramba? :D Nicméně do druhého dílu se pustím, jak to s tím Davidem bude pokračovat.

trudoš
28.01.2017 4 z 5

Povedený thriller pracující s tím nejjednodušším a zároveň nejatraktivnějším motivem - ztrátou paměti. To ještě vygradováno nejednoznačným hrdinou, který před svou amnézií evidentně žádným svatouškem nebyl a teď se na něj valí problémy, o kterých absolutně netuší, jak s čím souvisí. Což ve výsledku znamená, že nemůže věřit nikomu a to je voda na můj mlýn. Dlužno říci, že Anders de la Motte se se zápletkou vypořádal se ctí a nebýt přeceněného množství postav, ve kterých se člověk brzo ztratí, hodnotil bych lépe. S tím souvisí i autorská neřest průběžně se zamotávat do vlastních konspirací, přičemž chvílemi je docela těžké udržet krok s aktuálním vývojem. Nehledě na fakt, že demaskovací zvraty jsou poměrně odhadnutelné a ta labutí píseň kolem je trochu zbytečně moc natahovaná. Přesto MemoRandom funguje bezvadně po všech stránkách, gangsteři jsou dostatečně nekompromisní, aby to bralo dech, a policie právě tak zkorumpovaná, aby z toho běhal mráz po zádech. Stockholm noir jak vyšitý.

Gracian1964
27.10.2016 3 z 5

No nazdar...Tak som to konečne dočítal, pustil som sa do toho pod dojmom pozitívnych ohlasov...nuž, téma nebola zlá...ale ako tu písal Vilas1979, tiež mi bolo pomerne jedno, kto je Janus, dočítal som to v podstate len z povinnosti...keby sa jednalo o film, asi by som sa neobťažoval s jeho pozeraním, kedže akčným filmom sa vyhýbam...aj toto môžme považovať za akčnú knihu...navyše v elektronickej podobe, v akej som ju čítal, bola spústa chýb, i gramatických a preklepov, ktoré ma dosť iritovali...som rád, že to už mám za sebou a pochybujem, či sa chcem s týmto autorom ešte niekedy stretnúť...možno by som skôr mal siahnuť po tej predchádzajúcej trilógii? ktovie...každopádne, mám čo čítať...Ešte mi napadlo, že musím skúsiť, či na youtube nájdem pieseň High wire :-))

LahoferRose
19.09.2016 4 z 5

Skvělý policista David Sarac se silným morálním cítěním zabásnout všechny zločince, ztratí paměť, ale má silný pocit, že něco skutečně pokazil, ale jak? Špatný pocit ho při hledán střípků paměti neopouští, naopak se prohlubuje. Kdo je Janus? No, asi od půlky knihy jsem měla podezření, takže pro mě Skarpo nebylo až takovým vyhrocením. Přesto je to určitě zajímavá kniha, z nebezpečného prostředí.

Vilas1979
13.04.2016 3 z 5

Trilogie Game, Buzz, Bubble stále patří k tomu nejlepšímu, co jsem dosud četl, přečetl jsem ji za týden a mohu ji vřele doporučit. Nová kniha MemoRandom ve mne však vzbuzuje spíše rozpaky. Prostředí, ve kterém se odehrává, pro mne nebylo nijak zvlášť atraktivní, informátoři a jejich spojky na policii, krtci, úniky informací, zkorumpovaní policisté a politici, témata, od kterých si chce člověk při čtení spíše odpočinout. K hlavnímu hrdinovi si čtenář vytváří vztah velmi pozvolna, vždyť ztratil paměť, takže toho o něm na začátku mnoho nevíme, on sám toho o sobě moc neví. Příběh se tedy odkrývá hodně pomalu, jak se Davidu Saracovi postupně vrací paměť. Musím řici, že ještě někde v polovině knihy mi bylo vcelku jedno, kdo je Janus, přitom je to jaksi ústřední zápletka a odhalení jeho identity by mělo být to, co čtenáře pobízí ke čtení. Leč nebylo, knihu jsem tak četl docela dlouho. Dojem lehce napravil až závěr, i tak tři a půl hvězdičky zaokrouhluji směrem dolů. Nad autorem hůl rozhodně nelámu a na další knihu se určitě těším.

na-iva
11.04.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila - čtivá a napínavá od začátku do konce. Doporučuji.

jezek693
12.03.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha s velmi napínavým koncem

BáraSpurná
04.03.2016 4 z 5

Anders opět nezklamal!

LejcaS
24.02.2016 5 z 5

Další z knih o ztrátě paměti a možná i o tom, že pátrat po pravdě a vlastní minulosti se nemusí zrovna vyplácet. Ne vždy se nám může líbit to, co o sobě objevíme a jakým směrem jsme se ve svém životě dále ubírali. Pomalé skládání střípků paměti krok za krokem vede až k neočekávanému odhalení a závěrečnému grand finále. Kniha má spád a do poslední chvíle čtenář netuší kdo je tajemný Janus. Postavy nejsou jen černé a bílé, ale díky barvitému vylíčení postav si zamilujete i lotra:-)

JudgeURBAN
30.12.2015 5 z 5

Toto je první kriminálka ne Thriller ikdyž se za to vydává, jakou jsem četl a byl jsem po celou dobu napnutý. Měl jsem nutkání číst a číst. Mělo to skvělou zápletku, provdení a propracované postavy, většina z postav mi bylo opravdu sympatická jak záporných tak kladných. Nebylo to možná tak vzrušující jako autorova předchozí trilogie, ale jde vidět že autor se umí poprat i s jiným druhem žánru. ( 21.12.15 až 30.12.15 )

Kirtans
17.11.2015 4 z 5

Už to nebylo tak nervy drásající jako trilogie, nicméně stále moc dobré..

kikies
10.09.2015 4 z 5

Série Game možná byla méně vyzrálejší a taková divočejší, ale mělo to něco do sebe, bylo to nové, originální, byla jsem z toho opravdu nadšená. Memorandom už se opravdu blíží k severské klasice. Autor se vypsal, vypracoval, ale zároveň se ubírá směrem k oblasti, kde je poměrně narváno a hrozí zapadnutí mezi ostatní. Anglických vsuvek opravdu ubylo, ovšem ty, co zůstaly, mi přišly mnohem méně opodstatněné, než u Game :-/
Je to kvalitní, Anders pořád ještě vyniká, ale moje nadšení zlehka opadá... ovšem pořád ne natolik, abych se nezajímala, co se s přeživšími stane v dalším díle ;-)

kyslikova
22.08.2015 3 z 5

Dobre cteni, ale na trilogii Game to nema ;-)

Petra28
18.08.2015 5 z 5

Výborná. Strach, zmatek, nejistota ... na každé stránce. A odhalení Januse? ... trošku jsem tušila :-)

Thanyss
16.07.2015 5 z 5

Mistr paranoie opět zaválel! Pro Anderse začínám mít vážně slabost, ten kluk mi dělá samou radost. Oproti trilogii Game nám MemoRandom dospělo a zdrsnělo, ale není to rozhodně na škodu, protože jsem si tuhle šílenou jízdu užila od začátku do konce. Anders de la Motte vás posadí na kolotoč, přičemž zjistíte, že se sedačka houpe na pavoučím vlákně a pod nohama vám zeje propast, na jejímž dně si pavouk spřádá své sítě.
Ubylo anglických výrazů, stejně tak tu nenajdete stopy po Henrikově svérázném humoru, zato se vám dostane vrchovaté porce akce, záhad, tajemství, paranoie a stihomamu až si budete chvílemi myslet, že si odpálíte mozkové závity.

vorenus
14.07.2015 5 z 5

VAROVÁNÍ!!!Nedoporučuji číst komentář pode mnou!!!!!!Obsahuje prozrazení konce knihy a myslím, že o to tu před přečtením knihy opravdu nikdo nestojí!!!Někteří uživatelé by si na tohle opravdu měli dávat pozor a nebo tam dát aspoň slovo spoiler.

Děkuji Darekovi za úpravu a už číst můžete.

DarekDevil
10.07.2015 4 z 5

Z mého pohledu dobrá kniha, ale ne top. Na začátku má kniha svižný rozjezd, ale s pokračujícími stránkami tempo upadá. V závěru sice kniha vygraduje, ale gradace je taková jakoby "filmová". Ani mne nepřekvapuje, že si práva koupilo filmové studio. Čekal jsem trochu víc, ale za přečtení to stojí.