Melón

Melón https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166527/bmid_melon-1Iq-166527.jpg 3 8 3

Claire žije v presvedčení, že jej milovaný manžel James je mužom jej života, a s láskou očakáva okamih, keď mu bude môcť ukázať ich prvorodenú dcéru. Až kým jej dve hodiny po pôrode drahý James neoznámi, že ju opúšťa, lebo sa zamiloval do susedky, ktorá je od nej navyše o pár rokov staršia. Claire je v šoku. Mal to byť predsa najkrajší deň ich spoločného života. Vráti sa domov k excentrickej rodine a postupne si hojí rany v kruhu svojich blízkych. Pošliapané sebavedomie jej pomaličky zliepa záujem mladého fešáka Adama. Príbeh je popretkávaný sebaironizujúcimi vtipnými vnútornými monológmi hlavnej postavy i slovným pingpongom medzi Claire a jej svojskými mladšími sestrami. Pobaví i zaujme vtipnými sondami do hlbín ľudskej duše.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovart (SK)

Watermelon , 2013

syskas
02.05.2016 4 z 5

Claire sa síce zrútil svet, ale ona si vybudovala svet nový. Hoci riešila vážne veci, jej komentáre a myšlienkové pochody urobili z drámy výbornú oddychovku. Som rada, že sa dokázala postaviť proti chlapovi, ktorý ňou celý život manipuloval a začať nový život bez neho.

ruzovka
25.12.2014 5 z 5

Kniha se trošku svým humorem vymyká ze stylu autorky, ale pro mě ne na škodu věci.
Rodinu Walshových jsem si už v první knize této série zamilovala a nemůžu se dočkat dalších. Je pravdou, že občas se někdy postavy chovají fakt nezvykle na naše poměry , řekla bych až nenormálně, ale to k nim prostě patří, jsou praštění .
Claire prochází těžkou životní zkouškou, kterou ze začátku nezvládá, ale nakonec se zase postaví na vlastní nohy a dá svůj živit do pořádku.
Takže za mě je kniha čtivá , bavila mě a ač je psaná hodne odlehčeně s humorem, přináší mnohá životní ponaučení.

Salonka
02.10.2014

Ufff, vedľa ako jedľa. :-) Priznávam, zmýlila som sa.
Nemala som veľké ilúzie, ale čakala som, že to bude trochu o niečom inom. Avšak ukázalo sa, že je to príbeh zahltený ženskými úvahami o kadejakých vzťahoch a balení chlapov a deťoch, a neviem o čom všetkom ešte. :-) Začiatok ako-tak, no potom dej (hm, """dej""") stagnoval. Prečítala som necelú polovicu, a pomaly - ale definitívne - som dospela k presvedčeniu, že mi je úplne jedno, čo bude nasledovať a čo sa strane s hlavnou hrdinkou, jej životom (a jej nenormálnymi sestrami), a že by som len mrhala časom, keby som pokračovala v čítaní. Dočítať ju ma nepresvedčili ani celkom vtipné hlášky, ktoré sa objavovali vcelku hojne. Knižku som teda bez výčitiek svedomia odložila a pôjdem ju čím skôr vrátiť do knižnice. Nech poteší niekoho iného.

Zhodnotím slovami - nič pre mňa.

Marian Keyes
irská, 1963