Bábkar

Bábkar https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448923/bmid_babkar-FdX-448923.jpg 4 92 27

Melancholie / Melanchólia série

Krimiromán nominovaný na prestížnu cenu Švédskej akadémie autorov detektívok za rok 2019! Inšpektor Kevin Jonsson vyšetruje prípad obchodovania so sexom na internete. Človek s falošnou identitou, prezývaný Bábkar, používa zákerné metódy, aby si od neplnoletých dievčat vynútil erotické fotografie a účinkovanie v pornofilmoch. Pátranie privedie Kevina k dvom šestnásťročným dievčatám Nove a Mercy. Napriek mladému veku už obe majú za sebou kruté skúsenosti, preto ich napokon prichýli Ústav pre sexuálne zneužívané dievčatá v Štokholme. Lieči sa tu aj Alice, dcéra dobre situovaného riaditeľa podniku, ktorý však žije dvojakým životom. Jedného dňa Nova s Mercy z liečebne utečú. V nádeji na lepší život v Amerike sú ochotné urobiť čokoľvek, klesajú však až na samé dno. Kevin Jonsson po nich neúnavne pátra, ale aj jeho svet sa rúca vo chvíli, keď vyjdú najavo fakty z minulosti jeho otca. Kto je Bábkar, ktorý si tak surovo zahráva so životmi iných?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Dockliv , 2019

Switch
Switch
16.01.2024 3 z 5

Surový severský thriller. Styl psaní mi úplně nevyhovoval, ale nakonec jsem se začetl. Bylo zde hodně přeskakování mezi postavami, ale časem se to pospojovalo. Téma obchodu s dětskou pornografií bylo dosti depresivní a představa,že tohle probíhá v reálném světě je snad ještě tíživější.... Poměrně hodně násilí a drog a psychických problémů všech několika hlavních postav, které byly ale popsány spíš náznakem a chyběla hloubka. Přesto byl příběh zajímavý a jen tak na něco podobného se nenarazí. Je to literatura určitě jen pro silnější náturu a nechce si to moc pouštět k tělu. Věřím,že to co se děje kolem nelegálního obchodu s dětmi v reálu bude ještě tisíckrát horší... Teď si dám určitě něco z jiného žánru pro odlehčení... Další podobnou knihu v dohledné době v plánu číst nemám.

twiggynka
twiggynka
10.01.2024 5 z 5

Kniha na tohle téma byla odvážná, měla spád a hodně bolesti. A i když se prolínaly časy a postavy a tohle téma
asi nepatří mezi vyhledávané, tak mě se kniha líbila.

lucakuca
lucakuca
22.09.2023 1 z 5

Zvrácené životy - příběhy rozbitých lidí. Hodně hlavních hrdinů, hodně skákání v čase. Mě to vlastně takhle nebaví. Připomíná mi to jeden debilní zvyk - přepínání programů, aby se stihlo toho co nejvíc a přitom velké nic.

THERISA
THERISA
21.08.2023 3 z 5

V zásadě zcela typická kniha autorské dvojice EAS. Šokující téma, není zase až tak šokující, když víte, do čeho jdete a už jste od dotyčných něco četli. Je to syrové, pánové se s ničím moc nemažou a po přečtení máte pocit, že každý Švéd (potažmo Skandinávec) je tak trochu úchyl. Je to čtivé, leč mírně chaotické. Po Skleněných tělech jsem od toho moc nečekala, ale autoři se kvalitativně vrátili na úroveň Vraní dívky, která byla dobrá, takže za tři.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
30.06.2023 4 z 5

Těžké čtení.Chaoz v čase, jménech,přezdívkach.Brutalni svět pedofilů a jiných nechutných zvrácenostech

Annkag
Annkag
28.04.2023 4 z 5

Děsivé čtění od první stránky příběhu.(i když to vypadá že příběhů je tam víc).Je to bolestivé čtění při kterém máte pocit že vám to rve duši na kousky.Srdce ovíjí strach jak kruté dýky.Srdce mi strach jak pavúk ovíja...měla jsem při čtění pocit že temnota lidských skutků,slov a zákutí mysle je tak zvrácená že nechápu jak lidstvo může existovat a milovat.
A děje se to.Každý den mladý lidé trpí pod tyranii hladu a příslibem že bude líp.
Já ale tenhle pocit nemám a tuším že sveet překročil hranici únosnosti jaká zvrácenost je tolerantná a jaká si zaslouží v plném rozsahu trestu řezat a solit.

zpevSusannah
zpevSusannah
30.11.2022 4 z 5

Zajímavě uchopená kniha. Člověk musí být soustředěný, aby s autorem držel krok. Tato soustředěnost následně způsobí, že vnímáte každou zvrácenost, ošklivost a bolest příběhu.
Těžké téma. Drsný život. Prázdné naděje.
Určitě Dům panenek stojí za přečtení, jen je potřeba se malinko obrnit a připravit se, že na konci knihy budete funět námahou a možná i zlostí.

Ja.Yitka
Ja.Yitka
29.10.2022 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha na velmi ošklivé téma, ale to už se v případě těchto autorů tak nějak čeká. Jako první jsem četla trilogii a ačkoli jsem knížky zvládla celkem rychle za sebou, přišlo mi to hrozně komplikované, zmatečné a náročné na pochopení. Místy až chaotické. Dům panenek mě naproti tomu velmi příjemně překvapil, knížka se četla sama, nebylo to zbytečně moc složité, určitě bych ji doporučila.

šipek
šipek
22.04.2022 4 z 5

Za mě dost těžké a složité téma. Čtenář musí neustále přemýšlet aby se v knize neztratil. I takto zvrácený dokáže někdy být život.

Pavlína2019
Pavlína2019
25.12.2021 5 z 5

Opět, jako vždy, složitá a těžká kniha. Smutný, rozčilující a napínavý děj. Autoři jsou inteligentní a píší velice dobře.

Arkagas
Arkagas
22.12.2021 5 z 5

Další kniha z pera dvojice Axl Sund a další kniha, která mě dostala do kolem svou propracovaností, gradujícím napětím, ale i láskyplností v příběhu a hromadou nových informací zasazených do nemilosrdného thrilleru, který občas není úplně jednoduché číst, neboť v sobě skrývá problematiku pedofilie, prostituce a obchodu s bílým masem převážně nezletilých. Nova a Mercy si prošli peklem, stejně tak si jeho podobnou formou prošel vyšetřovatel, který má případy úmrtí a znásilňování na starosti. A v knize se krásně ukazuje, jak je obchod s bílým masem rozrostlý skrz na skrz každou zemí a ja těžké je ho potlačit a pachatele usvědčit. V knize je cílem najít tzv.pána loutek, který to má mít údajně celé pod palcem, ale realita je samozřejmě úplně jiná. Osudy náctiletých slečen, které už roky točí a točily těžké porno, byly od malička zneužívány a nic jiného vlastně ani neumí, vyprávěny z jejich pohledu jsou pasáže opravdu pro silné povahy. Je dobře, že tuto tématiku někdo řeší a ukazuje její temnou stránku širšímu okruhu čtenářů. Konec je možná trošku moc rychlý, ale vzhledem k ději sedl. Knížka je za mě ještě lepší než Skleněná těla a nemůžu se dočkat, s čím přijdou autoři příště.
Rozhodně nesedne všem, ale kdo Axl Sunda četl, musí si tohle rozhodně přečíst taky :)

sipkulka
sipkulka
12.12.2021 odpad!

Tak tenhle styl psaní mi opravdu nesedl ač normálně přečtu téměř vše, tak tohle byla taková slátanina, že jsem jí po první třetině odložila. Zbytečně moc postav, děj co se neprolíná..

Sigurd_Lesandi
Sigurd_Lesandi
05.11.2021 5 z 5

Pár let nazpět se mi do rukou dostala Skleněná těla, což byl napínavý horror se skvělou atmosférou, takže když nedávno vyšel Dům panenek, musel jsem ho mít.
V čem autoři skutečně vynikají, je atmosféra. Z jedné strany temná a nepříjemná, zároveň však neskutečně poutavá.
Kniha obsahuje hodně postav a jejich pohledy se střídají z kapitoly na kapitolu, což by na někoho mohlo působit zmateně. Mně to tady dost sedlo. Každá je propracovaná a rychlé střídání jejich pohledů bylo podáno tak, že jsem se dokázal lehce vyznat a příběh to skvěle oživilo.
Dům panenek je jak příběhem, tak postavami hodně originální, což ne každému sedne. Zároveň pracuje s velmi vážným tématem sexuálního zneužívání a znásilňování. V rámci toho se povedlo, že autoři čtenáři opravdu nastíní tuto problematiku podrobně, zároveň ale věcně, takže pokud vás zajímá, jak závažný může tento problém být, nad knihou neváhejte.
Za mě se jedná o skvělý počin. Kniha mě od začátku do konce bavila a nemůžu se dočkat další. Každému nesedne, s tím je nutno počítat, ale já můžu jedině doporučit.

Nikychlupova
Nikychlupova
23.10.2021 5 z 5

Příběh byl ještě lepší než v předchozí knize. Opět silný příběh, při kterém mrzne krev v žilách. Neměli bychom před tímto tématem zavírat oči. Dávám pět hvězdiček a doporučují.

marie8567
marie8567
08.08.2021 5 z 5

Autoři opět nezklamali! Kniha mi velmi pohnula žaludkem a narušila nervový systém, ale nedalo se od ní odtrhnout. Opět se zabývají velmi těžkými tématy a myslím si, že kniha opravdu není pro každého.

Ophelie
Ophelie
27.05.2021 3 z 5

Kniha je určitě čtivá, ačkoli se jedná o těžké téma, ale něco mi tam chybělo. Nemělo to grády jako u jiných thrillerů. Kniha nebyla špatná, ale žádné “wow” se po přečtení nekonalo.

Izu
Izu
20.05.2021 odpad!

Kdo nekopuloval se svým psem, jako by nebyl.

playada
playada
26.04.2021 5 z 5

Deje se toto i ve zvířecí říši, nebo jenom v lidské ? ( Pohlavní styk s mláďaty ). Na otázku, proč někoho vzrušuje díte,( jedinec bez vyvinutých pohlavních znaků ) , asi nedostanu odpověď? Celé je to smutné a beznadějne.

Teryky
Teryky
31.03.2021 5 z 5

Tolikalete čekání se vyplatilo!
Kniha naprosto fantastická! Drsný život Mercy a Nový vás bude nutit číst dal aby jste se dozvěděli jak to dopadne.
Je dobre, ze se někdo věnuje tomuto tématu

kofola33
kofola33
03.03.2021 2 z 5

Tak tohle bylo tezke cteni. Tema silne, o tom zadna, misty mi behal mraz po zadech, ale podle me to nemelo hlavu ani patu. Ztracela jsem se v kontextu, case a prostoru.

Erik Axl Sund
švédská