Měla jsi vůbec někdy rodinu?

Měla jsi vůbec někdy rodinu? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347705/bmid_mela-jsi-vubec-nekdy-rodinu-9Cy-347705.jpg 4 90 32

V předvečer dceřiny svatby otřese domem June Reidové děsivý výbuch. Následný požár pohřbí celou její rodinu, minulost i budoucnost. Všechno. Zoufalá a ochromená June prchá z místa katastrofy, až skončí v motelovém pokoji kdesi u oceánu, stovky kilometrů od někdejšího domova. Ponořená do drásavých vzpomínek neustále přemýšlí o chybách, jichž se dopustila při výchově jediné dcery Lolly i při budování svého vztahu s partnerem Lukem a které vedly až ke tragickému konci.Zároveň s June však nechává autor promlouvat i další lidi, jichž se tragédie dotkla. A právě díky jejich vyprávění se před čtenářem začíná rozprostírat ucelený obraz toho, co se skutečně stalo, ale také svědectví o síle lidského ducha, o schopnosti vyrovnat se s tragédií nepředstavitelných rozměrů, ale také o moci přátelství a podání pomocné ruky. A v neposlední řadě také o tom, co skutečně znamená mít rodinu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Did You Ever Have a Family , 2015

Ronny
05.02.2018 5 z 5

Mistrovsky napsané! Přečetla jsem jedním dechem.

Šárka5875
03.02.2018 4 z 5

Kniha je hodně psychologická, takže kdo se nerad takříkajíc šťourá v lidské psychice, pro něj nebude asi tím pravým ořechovým. Já však mám ráda to duševní nimrání, myšlenkové pochody, reakce. Nejen June se s tragédií musí vyrovnat, nejen ona přišla o své blízké, přestože právě ona přišla o celou rodinu.

Kniha je sondou do duší různých postav rozmanitých povah. Pronikáme do vztahů rodičů a dětí, které vždy nefungují tak, jak by měly. Autor tedy nepoukazuje pouze na to, jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka. V příběhu jsem objevila několik myšlenek, které se dotkly přímo mě, a musím říct, že mě některé i dost zasáhly.

Všem, kteří si libují v psychologických příbězích, sondách do života lidí, silných myšlenkách, těm knihu určitě doporučuji. Stojí bezpochyby za přečtení, jen nebude úplně pro všechny čtenáře.

Dresia
03.02.2018 1 z 5

Strašně depresivní, tato kniha se mi vůbec netrefila do vkusu. Ale mělo mě varovat, že je nominována na tolik cen ;)

dagmar.rub
26.01.2018 5 z 5

Teprve až o lidi přijdeme si uvědomíme, jak moc pro nás vlastně znamenali. Kolik toho mezi námi zůstalo nevyřčeno. Jak moc můžeme ovlivnit život druhých pouhým slovem, gestem, myšlenkou...... Neskutečně silná knížka.

Vikomtka
25.01.2018 5 z 5

Román o síle nevyřčených věcí, i tak by se dala tato Cleggova prvotina (!) definovat. Neuvěřitelně hutný text; stále ještě lehce žasnu nad tím, jak se do tak malého formátu podařilo autorovi vměstnat tolik postav, událostí, myšlenek. Děj plyne naprosto přirozeně, s každou další kapitolou se odhalí další rovina příběhu, který mě v závěru naprosto smetl.

Daduška
21.01.2018 5 z 5

Hodně smutný příběh, i když autor měl v úmyslu spíš probudit ve čtenářích naději a chuť do života navzdory prožité tragédii. Já jsem si z románu vzala trochu jiné ponaučení - člověk by měl prožívat každý okamžik, jako by byl jeho poslední, neměl by odkládat žádné důležité věci na později, protože později nemusí nastat. Ještě že člověk neví, co ho čeká. Jde opravdu o silný příběh, jeho přečtení všem doporučuji.

kristynao
17.01.2018 5 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? je příběh o vině, o výčitkách, o lidském strachu. Je o našich obavách a chybách a o tom, jak jít dál. Zeptá se Vás, jestli máme šanci nezbláznit se ze špatných rozhodnutí a z dědictví minulosti, jestli je vůbec možné posunout se v životě dál poté, co Vás potká něco zdrcujícího, smutného, temného. Jak žít s něčím, o čem jsme si mysleli, že se přežít vůbec nedá? Jak jít dál? A chceme vůbec? Kromě toho je ale tento román také nesmírně laskavým příběhem o lásce, přátelství, nezištnosti, o ochotě obětovat se a pomáhat bez očekávání čehokoliv na oplátku.
Tahle kniha je velkým románem o malých okamžicích, které promění vše, celý lidský život. Rozehrát něco tak komplexního, propracovaného a originálního na necelých 300 stranách knihy malého formátu, to je jednoduše ohromující a autorovi patří veliký obdiv a poklona.

kaval75
13.01.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, mistrovsky vygradovaná a překlad doslova hladí. Měsíc po přečtení ve mě příběh rezonuje.
Doporučuju!!!

LadyAnn
09.12.2017 5 z 5

“Na ničem rázem nezáleží. Když proto přijdete na něco, co můžete udělat, prostě to uděláte.”

Malá knížka s obrovskou silou a nepopsatelnou atmosférou. Autor si mě omotal kolem prstu a budu netrpělivě vyhlížet jeho další tvorbu.

bookcase
03.12.2017 5 z 5

Kvalitní, komorní příběh, v němž několik vypravěčů rozplétá nitky na první pohled jasného incidentu. Četlo se to výborně, nechybí napětí a aura něčeho zlověstného neustále visící nad všemi.

petaSk
18.11.2017 4 z 5

Velice smutná a zručně napsaná kniha. Autor si ale práci trochu usnadnil. Je mnohem jednodušší rozebrat na každých pár stránek osud a pohled deseti lidí, než se věnovat dvěma a muset se jimi více zabývat a posouvat děj. Kniha Měla jsi vůbec někdy rodinu je spíše freska jedné nešťastné událostí poskládaná z mnoha střípků než klasický román. Autora se rozhodně vyplatí sledovat.

banánovépyré
25.10.2017 5 z 5

Maličký mnohovrstevnatý román o tom, co to vlastně znamená mít rodinu, jak moc je taková naše "rodina" vrostlá do celé naší existence a každého dne našeho bytí, do našeho já, a že to někdy mohou být třeba i lidé, s nimiž nás nepojí pokrevní příbuzenství. Příběh seskládaný jako mozaika pocitů a pohledů, jako portfolio životů, které si byly blíž, než vůbec tušily. Pro mě rozhodně jeden z nejsilnějších románů, které jsem za poslední dobu četla.

rodina psychologické romány sebepoznání, sebepoznávání mezilidské vztahy předsudky

Autorovy knížky

Bill Clegg
americká
2017  81%Měla jsi vůbec někdy rodinu?

Kniha Měla jsi vůbec někdy rodinu? je v