Měl jsem psa a kočku

Měl jsem psa a kočku

Říká se: „Kočka drží vždycky s domem, ale pes s pánem.“ Platnost tohoto starého přísloví si Karel Čapek (1890-1938) mnohokrát ověřil v praxi. Psi a kočky byli nedílnou součástí domova tohoto velkého českého spisovatele. Humorná vyprávění o životě se čtyřnohými přáteli vznikala nejdříve ve formě fejetonů, sloupků a črt. Některým je už více než osmdesát let, přesto jim neublížil zub času a jistě znovu potěší milovníky zvířat bez rozdílu věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31036/mel-jsem-psa-a-kocku-31036.jpg 4.3126
Fejetony, eseje, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno:, Alois Hynek

Adell-ka

Nenáročné příjemné čtení o životě pejsků a kočiček. Je vidět, že Karel Čapek měl psy a kočky velmi rád a také o nich mnoho věděl. Líbil se mi krásný, až vznešený jazyk, kterým je kniha napsána.

stanza

Milé počteníčko od pana spisovatele Čapka, který miloval zvířata.

Tesinka_Laufey

Čekala jsem, že knížka bude o Pudlence, ale většinou se všechno točilo kolem psů. Je tam spousta věcí, které se mi líbí například, že každý by měl být schopný ohlídat si fenu, aby nevznikali kříženci ale na druhou stranu se mi nelíbí topení štěňat.

irskádívka
11.10.2017

Kniha je milé a úsměvné čtení, které mě uklidňovalo před spaním. Je to nenáročná kniha plná malých příběhů a historek o životě se psem a kočkou.
Někteří se tu zmiňují o topení štěňat a jak jim to vadí. Ano, Čapek to opravdu v knize zmiňuje. Ale patřilo to k minulé praxi a běžnému životu a popírat to, jak život dříve vypadal, je nerozumné.
Čapek svá zvířata zjevně miloval, dobře se o ně staral a napsal o nich krásnou knihu. Za mě: budiž mu tedy odpuštěno.

Melanka
16.07.2017

Báječně namluvené audio Markem Ebenem doporučuji hlavně do auta!

toulkar
21.06.2017

Sttrhující a při tom velmi uklidňující čtení o tom co Karel Čapek prožíval se svou domací zvířenou. Kniha je napsána s velmi čtivě jako ostaně všechny autorovy knihy a ilustace, kterýmy je vybavena nádherně právě doplňjí popisovaný děj. A psí pohádky, to nemá vadu. Kniha se dá číst několikrát po sobě.

Ruxandra
25.08.2016

Kniha je to sice krásná a humorná ve svém vyprávění o soužití se psem (již v menší míře s kočkou, která se zde objevuje jen okrajově a název je tedy skutečně zavádějící, jak už psal někdo přede mnou), ale v dnešní době plné přecpaných útulků a nechutných množíren opravdu netoužím svým dětem číst o topení štěňat a zbytečném množení psů i koček. Jako literární dílo českého autora zvučného jména má kniha nepopiratelnou hodnotu, nicméně pro její obsah bych ji už nedoporučila malým dětem, vždyť co si z toho ty malé hlavinky vezmou... Raději doporučuji Dášeňku :)

borsalino_csfd
04.01.2016

Krásně odpočinkové čtení s mnoha vtipnými poznámkami o soužití člověka s pejsky a kočkami. Ovšem nejvíce mě pobavilo "Máme německou zálibu v síle; kdybychom v kynologickém ohledu cítili slovansky, vypěstili bychom jakési pomenší a zavalité voříšky, kteří by leželi za pecí a hodně štěkali". Koho mi to jen připomíná?

kneslova
14.07.2014

Vynikající , pohodové čtení. K.Čapek mistrně vládne slovem. Již při prvních řádcích jsem se usmívala jako blázen. Pro všechny pejskaře, kteří si chtějí spravit náladu a smát se. Přitom se tam něco k zamyšlení najde také. Výborné.

Phoenix16.cz
21.05.2014

I když je kniha velice dobře napsaná a bude se líbit téměř každému, skutečně ji můžou docenit pouze majitelé čtyřnohých chlupáčů, kteří vědí "o co jde" a během čtení si zasvěceně řeknou, přesně takhle jsou "vychytralí" všichni naši miláčci.

moonchild
07.03.2014

Vydařená kniha Karla Čapka o jeho zvířatech.

May
29.06.2012

Moc hezká kniha pro milovníky psů, o kočkách se toho v ní člověk moc nedočte .... zavádějící název. I jako milovnice koček jsem si knížku přečetla velmi ráda a líbila se mi, ale jedna věc mi na ni velmi vadí a to, že se v ní Čapek zmiňuje, že nechal topit štěňata :-( a to mi opravdu vadí.

Domenica
27.03.2011

Četla jsem, když jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že semi to moc líbilo. Myslím, že si to v brzké době zopakuji.