Měl jsem psa a kočku

Měl jsem psa a kočku https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31034/bmid_mel-jsem-psa-a-kocku-LkW-31034.jpg 4 244 57

Humorná vyprávění o životě se čtyřnohými přáteli, zařazená do této knihy, vznikala nejdříve ve formě fejetonů, sloupků a črt. Některým je už více než 80 let, přesto jim neublížil zub času a jistě znovu potěší čtenáře a milovníky zvířat bez rozdílu věku. Vtipné vyprávění doplňují kresby Josefa Čapka. 2. vydání v tomto souboru, v Melantrichu 1. vydání.... celý text

Damato
16.08.2019 5 z 5

Jestli máte touhu si odpočinout "od světa" a prožít klidné a ničím negativním nerušené chvíle pohody, sáhněte po téhle knize, ze které čiší všechna nádhera zvířecí i lidské duše a v tu chvíli máte pocit, že svět je místo pro krásu , pohodu a klid.
Nádherná kniha od úžasného spisovatele, který rozuměl jak duši psí, tak duši člověčí.

janedeka
02.08.2019 5 z 5

Humorné čtení od pana Čapka, který miloval zvířata. Příběhy jsou doplněné úžasnými ilustracemi, které jsou jedinečné tím, že ilustrátor dokáže téměř jedním tahem dokonale vyjádřit emoce člověka a zvířat.

Ran
18.04.2019 3 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře a bylo to pro mě hezkým odpočinkovým čtením se spoustou vtipných momentů.

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

Přesně tenhle styl povídání a humor mám ráda a přesně takové obrázky. Spolu s výborem Vesele o lidech jsou to asi moje nejmilejší knížky z díla bratří Čapků, i když ty ostatní mě (a hodně) zaujaly také.

Adell-ka
18.07.2018 4 z 5

Nenáročné příjemné čtení o životě pejsků a kočiček. Je vidět, že Karel Čapek měl psy a kočky velmi rád a také o nich mnoho věděl. Líbil se mi krásný, až vznešený jazyk, kterým je kniha napsána.

stanza
08.05.2018 5 z 5

Milé počteníčko od pana spisovatele Čapka, který miloval zvířata.

Tesinka_Laufey
18.04.2018 4 z 5

Čekala jsem, že knížka bude o Pudlence, ale většinou se všechno točilo kolem psů. Je tam spousta věcí, které se mi líbí například, že každý by měl být schopný ohlídat si fenu, aby nevznikali kříženci ale na druhou stranu se mi nelíbí topení štěňat.

irskádívka
11.10.2017 4 z 5

Kniha je milé a úsměvné čtení, které mě uklidňovalo před spaním. Je to nenáročná kniha plná malých příběhů a historek o životě se psem a kočkou.
Někteří se tu zmiňují o topení štěňat a jak jim to vadí. Ano, Čapek to opravdu v knize zmiňuje. Ale patřilo to k minulé praxi a běžnému životu a popírat to, jak život dříve vypadal, je nerozumné.
Čapek svá zvířata zjevně miloval, dobře se o ně staral a napsal o nich krásnou knihu. Za mě: budiž mu tedy odpuštěno.

Melanka
16.07.2017 5 z 5

Báječně namluvené audio Markem Ebenem doporučuji hlavně do auta!

toulkar
21.06.2017 5 z 5

Sttrhující a při tom velmi uklidňující čtení o tom co Karel Čapek prožíval se svou domací zvířenou. Kniha je napsána s velmi čtivě jako ostaně všechny autorovy knihy a ilustace, kterýmy je vybavena nádherně právě doplňjí popisovaný děj. A psí pohádky, to nemá vadu. Kniha se dá číst několikrát po sobě.

Ruxandra
25.08.2016 3 z 5

Kniha je to sice krásná a humorná ve svém vyprávění o soužití se psem (již v menší míře s kočkou, která se zde objevuje jen okrajově a název je tedy skutečně zavádějící, jak už psal někdo přede mnou), ale v dnešní době plné přecpaných útulků a nechutných množíren opravdu netoužím svým dětem číst o topení štěňat a zbytečném množení psů i koček. Jako literární dílo českého autora zvučného jména má kniha nepopiratelnou hodnotu, nicméně pro její obsah bych ji už nedoporučila malým dětem, vždyť co si z toho ty malé hlavinky vezmou... Raději doporučuji Dášeňku :)

borsalino_csfd
04.01.2016 5 z 5

Krásně odpočinkové čtení s mnoha vtipnými poznámkami o soužití člověka s pejsky a kočkami. Ovšem nejvíce mě pobavilo "Máme německou zálibu v síle; kdybychom v kynologickém ohledu cítili slovansky, vypěstili bychom jakési pomenší a zavalité voříšky, kteří by leželi za pecí a hodně štěkali". Koho mi to jen připomíná?

kneslova
14.07.2014 5 z 5

Vynikající , pohodové čtení. K.Čapek mistrně vládne slovem. Již při prvních řádcích jsem se usmívala jako blázen. Pro všechny pejskaře, kteří si chtějí spravit náladu a smát se. Přitom se tam něco k zamyšlení najde také. Výborné.

Phoenix16.cz
21.05.2014 4 z 5

I když je kniha velice dobře napsaná a bude se líbit téměř každému, skutečně ji můžou docenit pouze majitelé čtyřnohých chlupáčů, kteří vědí "o co jde" a během čtení si zasvěceně řeknou, přesně takhle jsou "vychytralí" všichni naši miláčci.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Vydařená kniha Karla Čapka o jeho zvířatech.

May
29.06.2012 4 z 5

Moc hezká kniha pro milovníky psů, o kočkách se toho v ní člověk moc nedočte .... zavádějící název. I jako milovnice koček jsem si knížku přečetla velmi ráda a líbila se mi, ale jedna věc mi na ni velmi vadí a to, že se v ní Čapek zmiňuje, že nechal topit štěňata :-( a to mi opravdu vadí.

Domenica
27.03.2011 5 z 5

Četla jsem, když jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že semi to moc líbilo. Myslím, že si to v brzké době zopakuji.