Měl jsem psa a kočku

Měl jsem psa a kočku

Humorná vyprávění o životě se čtyřnohými přáteli, zařazená do této knihy, vznikala nejdříve ve formě fejetonů, sloupků a črt. Některým je už více než 80 let, přesto jim neublížil zub času a jistě znovu potěší čtenáře a milovníky zvířat bez rozdílu věku. Vtipné vyprávění doplňují kresby Josefa Čapka. 2. vydání v... celý text

2. vydání v tomto souboru, v Melantrichu 1. vydání. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31034/mel-jsem-psa-a-kocku-LkW-31034.jpg 4.2105
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, Melantrich

Melanka

Báječně namluvené audio Markem Ebenem doporučuji hlavně do auta!

toulkar

Sttrhující a při tom velmi uklidňující čtení o tom co Karel Čapek prožíval se svou domací zvířenou. Kniha je napsána s velmi čtivě jako ostaně všechny autorovy knihy a ilustace, kterýmy je vybavena nádherně právě doplňjí popisovaný děj. A psí pohádky, to nemá vadu. Kniha se dá číst několikrát po sobě.

Ruxandra
25.08.2016

Kniha je to sice krásná a humorná ve svém vyprávění o soužití se psem (již v menší míře s kočkou, která se zde objevuje jen okrajově a název je tedy skutečně zavádějící, jak už psal někdo přede mnou), ale v dnešní době plné přecpaných útulků a nechutných množíren opravdu netoužím svým dětem číst o topení štěňat a zbytečném množení psů i koček. Jako literární dílo českého autora zvučného jména má kniha nepopiratelnou hodnotu, nicméně pro její obsah bych ji už nedoporučila malým dětem, vždyť co si z toho ty malé hlavinky vezmou... Raději doporučuji Dášeňku :)

borsalino_csfd
04.01.2016

Krásně odpočinkové čtení s mnoha vtipnými poznámkami o soužití člověka s pejsky a kočkami. Ovšem nejvíce mě pobavilo "Máme německou zálibu v síle; kdybychom v kynologickém ohledu cítili slovansky, vypěstili bychom jakési pomenší a zavalité voříšky, kteří by leželi za pecí a hodně štěkali". Koho mi to jen připomíná?

kneslova
14.07.2014

Vynikající , pohodové čtení. K.Čapek mistrně vládne slovem. Již při prvních řádcích jsem se usmívala jako blázen. Pro všechny pejskaře, kteří si chtějí spravit náladu a smát se. Přitom se tam něco k zamyšlení najde také. Výborné.

Phoenix16.cz
21.05.2014

I když je kniha velice dobře napsaná a bude se líbit téměř každému, skutečně ji můžou docenit pouze majitelé čtyřnohých chlupáčů, kteří vědí "o co jde" a během čtení si zasvěceně řeknou, přesně takhle jsou "vychytralí" všichni naši miláčci.

moonchild
07.03.2014

Vydařená kniha Karla Čapka o jeho zvířatech.

May
29.06.2012

Moc hezká kniha pro milovníky psů, o kočkách se toho v ní člověk moc nedočte .... zavádějící název. I jako milovnice koček jsem si knížku přečetla velmi ráda a líbila se mi, ale jedna věc mi na ni velmi vadí a to, že se v ní Čapek zmiňuje, že nechal topit štěňata :-( a to mi opravdu vadí.

Domenica
27.03.2011

Četla jsem, když jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že semi to moc líbilo. Myslím, že si to v brzké době zopakuji.