Marie Terezie - Mějte mě stále ráda: Dopisy nejbližší přítelkyni

Marie Terezie - Mějte mě stále ráda: Dopisy nejbližší přítelkyni https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389792/bmid_mejte-me-stale-rada-marie-terezie-VuL-389792.jpg 4 16 3

Dopisy nejbližší přítelkyni. V roce 1745 se Žofie baronka Schacková stala dvorní dámou císařovny Marie Terezie a obě ženy spolu záhy navázaly vřelé přátelství. Jejich důvěrný vztah vytrval i poté, kdy Žofie Vídeň opustila. Svědčí o tom více než 80 dosud zčásti nezveřejněných dopisů. Panovnice jedné z nejmocnějších říší Evropy v těchto dopisech dává nahlédnout do své osobnosti, do svého citového světa a do své velké životní krize, ale též do zákulisí reprezentativního dvorského života, do císařovniny pracovní každodennosti. Toto pětatřicetileté přátelství nám představuje Marii Terezii takovou, jakou jsme ji dosud neznali.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)

Maria Theresia - Liebet mich immer: Briefe an ihre engste Freundin , 2017

cleopatra11
05.04.2023 4 z 5

Velmi pěkná kniha, spoustu informací jsem nevěděla.

Veru.nka
13.10.2020 5 z 5

Pohled z trochu jiného úhlu na jednu z nejznámějších panovnic historie. Kniha se četla dobře, získala jsem z ní mnoho zajímavých informací. Doporučuji.

veronika5179
27.01.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, který je skvělým doplněním pro všechny milovníky historie. Obsahuje jak spoustu známých skutečností, tak i nové poznatky. Čte se snadno a rychle, prameny jsou pečlivě zpracovány a všechny dopisy doplněny a vysvětleny tehdy aktuální situací ve světě i v habsburské rodině.

dopisy 18. století Habsburkové Marie Terezie, královna, 1717-1780 dějiny Evropy

Autoři knihy