Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru

Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404949/bmid_mejdan-jako-remen-a-mrtvola-v-kufru-paV-404949.jpg 3 16 6

Magistr Ervín Kalač, zaměstnanec pojišťovny, žije poklidným, dalo by se říct i nudným životem. Jak se tedy mohlo stát, že je dnes v jeho bytě tolik cizích lidí? Kde se tady všichni vzali? Nikoho z nich přece nezval! A dokonce tady mají večírek! Večírek, na jehož konci najde Ervín v kufru svého auta… mrtvolu. Vyšetřování se ujme zdatný rutinér major Šinták. Ale ani on, ani jeho tým, se nestačí divit.... celý text

Marla
16.05.2022 5 z 5

Detektivka to tedy není, spíš jedovatá černá humoreska o vztazích mezi lidmi a o tom, jak je snadné převrátit naruby život jednoho pedanta.

Iki1
07.11.2019 2 z 5

Detektivního žánru je v této detektivce pomálu. Jedná se spíše o psychologickou sondu do nitra člověka, který si o sobě myslí, kdovíjak je dokonalý. A v jednom okamžiku se mu život zcela převrátí.

bagel
16.09.2019 3 z 5

Minulá kniha mě docela namlsala, ale tady jsem byla zklamaná tím, že detektivní příběh byl jen v pozadí.

alzbeta4340
24.08.2019 3 z 5

Detektivní motiv je tady zcela podružný, což mi trochu vadilo. Jedná se spíš o mírně absurdní humoresku. Pokud bude nějaké volné pokračování, uvítala bych více prostoru pro majora Šintáka.

konicekbily
05.08.2019 5 z 5

Vtipná novela ze současného života s detektivní zápletkou. Je to humorný pohled na současné vztahy mezi lidmi, spíše černý humor, kam až lze jít. Mně se nejvíce líbil monolog hlavního podezřelého, jak procitá ze špatného snu svého dosavadního života.

alnahu
18.07.2019 4 z 5

Vtipně napsaná detektivka,která mě opravdu pobavila. Život majora Šintáka ,který tráví život stále nad formuláři a stále v pohotovosti -plyne poklidně.Z této letargie a před zlobou manželky ho vysvobodí zvonění služebního telefonu ,který oznámí -mrtvola v kufru-pokynul spokojeně a spěchal z domova.A tím pro něj začal opravdu zvláštní-zapeklitý případ.

Autoři knihy

Kniha Mejdan jako řemen ... a mrtvola v kufru je v