Mein Kampf

Mein Kampf https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32423/mein-kampf.png 2 406 120

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých. Obsahuje mnoho polopravd a lží, propagandistickou demagogii a názory nehumánní, rasistické a odporující zákonům demokratických států.

tester
20.10.2015

Klíčový moment-Hitlera nevzali na malířskou akademii a pak se vrhl na politiku. A jak to dopadlo? Význam osobnosti v dějinách je nepopiratelný. Dopředu říct že to nebudu z principu číst ? Takových lidí je hodně. Dělají chybu. Popis tehdejší doby je varováním pro dnešek. A když to lidi neznají můžou se dopustit instalace nového ekvivalentu Hitlera. Měla by to být povinná školní četba. Strkat hlavu do písku se nevyplácí. Nejsou v knize popisované situace které si politici nepřejí aby o nich občané věděli? Není dnešní vedoucí osobnost pohromou pro Evropu? Jde o politiku, ale ta sem nepatří.

Ramilia
06.08.2015

Knihu jsem si stáhla v elektronické podobě a prolétla jsem ji víceménně celou, nečetla jsem vše, jen vždy takové útržky. Zajímám se o tématiku 2. světové války, takže to pro mě bezesporu je zajímavý historický pohled (sice hodně zkreslený) do té doby.
Pročetla jsem si i citáty a tři mě opravdu velice zaujaly:
„Říkej lež dostatečně hlasitě a dostatečně dlouho a lidé tomu uvěří.“
„Obrovské masy lidí mnohem snáze uvěří velké lži než malé.“
„Je štěstím pro stát, když lidi nepřemýšlejí.“

Musím s Hitlerem souhlasit - ačkoliv jen pomyšlení, že souhlasím s tak příšernou osobou, mi nedělá dobře...

Dalším důvodem, proč se o knihu zajímám (kromě toho, že je to "zakázané ovoce") je ten, že se obávám, že se pomalu ale jistě totalita začíná plíživě vtírat do společenství, které se tváří jako demokratické. Ty různé zákazy, příkazy, nařízení; co jíst, co pít, nekouřit, pravidelně (téměř povinně) cvičit - to vše hlásali nacisté také. Například odstrašující obrázky na krabičkách cigaret v Austrálii - je to přeci pro dobro lidí, že jo... Je jen otázkou času totiž, než se to zvrtne, jako tehdy ve 30. letech.

Gaara1
05.06.2015 4 z 5

Adolf Hitler nám ukázal kam až jeho nebezpečná ideologie vedla a jak se myšlenka stala skutečností, hrozbou a smrtí pro mnoho nevinných lidí.
Člověk si po přečtení knihy musí udělat svůj názor, má tam dost zajímavých, ale i dost zvrácených myšlenek, s kterými čtenář může ale i nemusí souhlasit. 4 hvězdy

Terva
12.05.2015 4 z 5

Pokud chce být člověk alespoň trochu v obraze, musí číst i takové věci, které nejsou slučitelné se současnou politikou. Leninovo knihy jsem musel číst povinně a taky jsem nesouhlasil. Tak proč ne knihu Adolfa Hitlera, která u nás stejně vyšla a áno, zase byla žádána zpět. Ale to už si jí spousta lidí přečetla. Myšlenka dvanácti politiků v kongresu není vůbec špatná. V knize je cítit rasismus, ale s tím čtenář musí počítat a buď to ignorovat, nebo to odložit a nečíst a vrátit.

elin.m
06.04.2015 odpad!

Zůstala jsem u pouhého pokusu o přečtení. Na straně 30 jsem to vzdala...
Ani na podložení stolu se to nehodí...

motolka
23.03.2015 1 z 5

Začala jsem číst, nedočetla. I když jsem moc chtěla, protože mě všechno, co se točí okolo 2. světové války zajímá. Bylo to tak neskutečně nudný, že jsem to fakt nedala. Ale z toho, co jsem stačila přečíst, musím konstatovat, že Hitler byl opravdu magor a psychopat :o(

Jinak různé knížky o jeho mládí, které jsem kdysi četla, byly opravdu hodně zajímavé. Tohle se ale opravdu nepovedlo.

Katnys
17.11.2014 4 z 5

Knihu som čítala,nie raz,v jej originálnom znení,čiže po nemecky.Toto vydanie sa mi dostalo do ruky asi pred pól rokom a vždy som ho odkladala,že na toto potrebujem čas.Prvá polovica knihy je písaná v duchu jeho života,koreňov,rodiny a vecí okolo toho.Druhá polovica je práve zameraná na vývoj a vývin nacistickej ideológie,politickej strany a tak podobne.Bez mučenia sa priznávam,prvá polovica sa mi nečítala práve najľahšie,ale to bol asi len môj nezáujem voči spomínaným veciam.Druhá polovica ma zaujala.Je to ťažké čítanie a nie vhodné pred každého a ten,kto sa rozhodne túto knihu čítať,už jednoducho s tým má počítať.Z jednej strany to bol hrozný pohľad na to,čo sa môže v jednej hlave zrodiť,z druhej strany to "šťúranie" sa v myšlienkach niekoho iného,je tiež zaujímavé.

Marbo
07.10.2014 odpad!

Že se to nedá číst tvrdili i mnozí pohlaváři NSDAP. Jen nechápu zákaz knihy,z historického hlediska se jedná o zajímavou publikaci

Isew
05.08.2014 odpad!

Po literární stránce je Mein Kampf naprostá katastrofa. Dostat se přes další stránku vyžaduje nesmírné úsilí. I když byl Hitler bezpochyby skvělý řečník, spisovatel byl prachmizerný. Po obsahové stránce je to ještě větší hrůza než po stránce literární. V podstatě už v roce 1926 Hitler všem sdělil, co je zač a jak se bude chovat, jestli se dostane k moci. Bylo to tak fantaskní, že nikdo ze spojenců nevěřil tomu, že by byl schopen to udělat? Pokud by vzal tuto knihu někdo v úvahu, dala se historie změnit? Nebo to kvůli literární stránce nikdo odpovědný nedočetl? Nedávám knihám odpad, ale tohle si nic jiného než toto hodnocení nezaslouží. Přesto ji v bazaru někdo prodává za 800 Kč + poštovné. Nedovedu si představit hůře využité peníze, než si pořídit tento škvár. Mít ho doma v knihovně, tak bych mu musela zařídit vlastní foch. Žádné knížce bych nepřála, aby se byť jen opírala o takovou příšernost.

Andrea K.
02.07.2014 1 z 5

Knížku jsem si chtěla přečíst proto, že jsem chtěla vědět, co se honilo A.H. v hlavě. Knihu jsem četla víc jak rok. Její četba je hodně náročná a vyžaduje naprostou soustředěnost. Chtěla jsem četbu několikrát vzdát, ale nakonec jsem to přelouskala. Není to knížka, kterou shltnete za večer. Jeho styl psaní je z 80% nečtivý. Velmi velmi dlouhá souvětí, kde na konci už nevíte co psal na začátku. A co se týká obsahu, tak si myslím, že to byl fanatik obracející vše tak, jak se mu to hodilo a asi byl o této své pravdě více jak přesvědčen. A hlavně za všechno může Žid a marxista. Na druhou stranu jsou zde pasáže např. hovořící o politice, kde jsem měla dojem, že nepíše o téměř 100 let staré záležitosti, ale o současných poměrech a politicích. Rozhodně bych tuto knihu nezakazovala, protože si nejsem jista, kolik lidí by ji vůbec dočetlo do konce.

knihanastole
30.06.2014

Lepší než Biomanželka. To byla kniha pro odpad. Momentálně mám Mein Kampf rozečtenou na 1/10, ale musím říct, že zpracování je velmi dobré. Přijde mi (Áďa) inteligencí na podobné úrovni jako byl Hannibal Lecter. Chladnokrevný vrah, který veškeré pocity vytřídil na základě pevných racionálních pochodů. Osobně si myslím, že byl Adolf vysoce inteligentní, ale magor - masochistický génius.

patas.burda
04.05.2014

Strašně těžce se to četlo. Ze zvědavosti jsem si knihu opatřil a pustil se do čtení, ale to zdlouhavé rozebírání společenských poměrů v Rakousku-Uhersku mi do hlavy moc nelezlo (naštěstí!?). Jsou ale pasáže, především ve druhém díle ze kterých skutečně mrazí.

romco2508
24.04.2014 5 z 5

Ako niekotry ludia co sa tu vyjadruju necitali ani tuto knihu (DENIK) a hodnotili ju ako odpad ! Nechapem co sa vam natom nepacilo to ze mal svoj nazor a svoju ideu ? Myslim si ze kazdy ma svoj nazor ale nie kazdy si ho moze dovolit presadit !! Mein Kampf nie je obycajna kniha je to Jeho denik ktory si pisal pocas pobytu vo vezeni a vo svojom case !! Verim tomu ze aj medzi vami sa najdu ludia co si pisu svoje deniky a zato ich treba odsudit ?? Citali ste tuto knihu co takto si precitat aj ine vydania tejto knihe ? Ci vobec vedeli ste otom ze Mein Kampfu je viac vydani nie len tato ? :D Nie som rasista ani fasista ale preco niekoho odsudit kd ho ani nepoznate Podla mna je to dobr spracovane nie ako kniha ale ako Denik Kto necital odporucam prcitat aj knihu ktora bola vydana v roku 2005 a potom posudzujte Dakujem !!

Nosní dutina
21.03.2014 odpad!

Mein Kampf jsem opravdu přečetl. Zdůrazňuji, že nejsem žádným obdivovatelem režimu, nebo systému, který tato kniha ztělesňuje. Hodnocení napíšu v jedné větě: Magor si vysypal mozek na papír.

Finskej
09.02.2014 odpad!

Na to, jakou dějinnou katastrofu tahle kniha reprezentuje, je to neuvěřitelná sračka. Slátanina, která postupem času (asi po několika prvních stránkách?) ztratí libovolnou hlavu i patu a člověk se jen diví, jak to vůbec tenkrát dokázali číst. Je to vlastně tak nečitelné, že leda jako náhodné listování na WC (a přesně tak jsem kus "přečetl") a jeden se neubrání podezření, že hovada, která se tím spiskem řídila a páchala šílené věci, to vlastně z 90 % ani přečíst nemohla, páč... se fakt moc číst nedá. Na hate-spisek no. 1 v dějinách lidstva jsem čekal větší chytlavost. Dodatek: samozřejmě si myslím, že MK by volně dostupný být měl - nakonec, komunistické bláboly taky jsou a už jen kvůli srovnání stojí za to do toho šrotu nahlédnout. Mé hodnocení "odpad" se vztahuje čistě ke kvalitě díla: obsahové i formální.

WolfIssen
27.01.2014 4 z 5

Četl jsem prvně před několika lety, když ji pan Zídek (snad to píšu správně) naposledy vydával. Jak již bylo napsáno, čte se dosti špatně a na to, jaké se kolem ní dělají ciráty je to taky vcelku nudné čtení. Z pohledu dnešního čtenáře je kniha hodnotná spíše pro sečtělého historika moderních německých dějin nebo pro člověka, který se touto dobou hlouběji zabývá, než pro vyznavače tehdejšího režimu. Určitě nezakazovat, kniha nebezpečná rozhodně není a každý by měl mít právo si ji přečíst.

helmiczka
12.01.2014 1 z 5

My, čo sme sa k tejto knihe dostali až po vojne, máme smutnú "výhodu" vidieť, k čomu táto ideológia viedla. Ľudia na tom predtým zrejme niečo videli, ale mňa to z viacerých dôvodov neoslovilo, možno preto, že som príslušníkom "menejcennej rasy", alebo preto, že literárny štýl bol neuveriteľne chaotický a zlý.

Isidor Matyáš
24.12.2013 5 z 5

Tu knihu jsem si koupit chtěl, tak jsem si ji koupil, nelituji toho (koupil jsem si ju když přišla na trh). I když to bylo dost těžký čtení, tak jsem ju přečetl. Ale docela mě pobavilo, že o poličku výš jsem si klidně mohl koupit "Stát a revoluce" od V.I.Lenina - to nikomu samozřejmě nevadí, že takové knihy vycházejí.

kannibal28
12.12.2013 odpad!

tak dalšia kniha čo sa nedala dočitať je to strašne nudné čitanie a više 400 strán uplne zbytočnych táto kniha kludne mohla mať 20 strán lwbo v podstate sa to ta všetko opakuje aspom podla tohto vidieť aky bol chuj

Adler
16.11.2013 5 z 5

Těžká četba, ale tu to knihu by si mělo přečíst hodně lidí, klidně i všichni. Komunisti se furt volí, ale tady se musí říct dost. Historie se nesmí opakovat. Z hlediska doby se nedá divit, že se to stalo. Minulost změnit nejde, ale budoucnost ano. Rozhodně (můžu říct 100%) nezakazoval a nechápu ty případné výmluvy či názory proč ano. Aby se dalo proti něčemu bojovat musí se to nejdřív poznat.