Mein Kampf

Mein Kampf https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32423/mein-kampf.png 2 406 120

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých. Obsahuje mnoho polopravd a lží, propagandistickou demagogii a názory nehumánní, rasistické a odporující zákonům demokratických států.

Adelajda_4
14.11.2013 1 z 5

Knihu mám ve své sbírce pouze proto, že ji mám. Když jsem se odhodlala ke čtení, tak jsme se prokousala prvními 100 stránkami a dál to prostě nešlo. Přišlo mi, jakoby to psal člověk pod vlivem drog, neuvěřitelná snůška keců, kterou se nedá přelouskat. Obdivuju toho, kdo knihu dočetl až do konce.

Rawen616
24.09.2013 1 z 5

Dočetl jsem ji do půlky a dál to už nezvládal. Ne, že by to bylo nějaké zrůdné čtení, ale spíše velmi nezáživná a nijak zvlášť čtivě napsaná nuda. Rozhodně bych ale tuto knihu nezakazoval, jednak by lidé měli mít přístup k názorům i kontroverzních autorů, za druhé, tato kniha je dokument smutné doby a lidé by si sami měli udělat obrázek. Hlavní důvod je ale ten, že jakýkoliv zákaz akorát udělá danou věc mnohem atraktivnější. A to u nacismu asi moc nechceme. Tohle by si měli zakazovači čehokoliv uvědomit.

calipsso
20.09.2013 4 z 5

Nechápu, jak může někdo označit tuto knihu jako smetí..pokud to někdo nepochopil, je to vlastně jako Hitlerův deník... prostě jeho myšlenky nebyly normální a tak to prostě je a taky to tak napsal... Kniha se mi četla dlouho, těžce, protože opravdu slovní obraty jsou některé složitější...ale jsem ráda že jsem přečetla. Nevím taky, proč byla stažena z prodeje a zakázána.

martinek093
27.08.2013

Tuto knihu bych zavedl na všech středních školách, jako povinnou četbu. Už jen proto, že pokavaď budeme takováto díla hodnotit jako smetí a něco, nad čím je ztrátou času se pozastavovat a chápat souvislosti té kruté doby, tak to s námi může dopadnout špatně. Je třeba se chránit před takovýmito hesly a myšlením, proto je nutné se s nimi seznámit a pochopit je, aby nedošlo k opakování minulosti. Když tak pozoruji v současnosti politickou scénu v České republice a jsem svědkem toho opěvování komunismu po Sametové revoluci, přestávám tomu rozumět. Komunistický manifest je bezmála takové smetí jako Mein Kampf, ale stále se drží, možná pro jeho menší popularitu.

Hrabě Von Ljon
10.07.2013 1 z 5

Zpověď kryptohomosexuálního veleúchyla, která si co do ničivých účinků na čtenářově již notně zdegenerovaném mozku nezadá ani s produkci českého filmového génia Zdendy Trošky. Adolf, przníc německý jazyk, honí si ego nad svými přelomovými světonázory. Hitlerovo Opus magnum muselo být vyvrhnuto přímo z čertova análního průduchu za obzvlášť špatné konstelace tygřích drápů na obloze, jelikož ve skutečnosti se jedná jen o náborovou písničku na nové členy hmyzího společenství na pozadí okenou zaplaveného chrámu hoven autorovy mysli.

Roman1988
13.06.2013 odpad!

Z literárního hlediska - nesmysl takřka nečitelný, zbytečně složitě psaný, plný blábolů a nelogismů.
Jako výpověď své doby - budiž (tak na 1-2*), ale jinak nemá cenu se touto knihou vůbec zabývat..

_sjuu_
27.05.2013 odpad!

hrůza hrůz, nikdy víc

Evus
24.05.2013 3 z 5

Jako ukázka, proč se ještě ve 20. století mohly stát takové hrůzy, je Mein Kampf výborný. Byly určité části, které by se mi jako národu poníženému po první válce (byť právem) velmi líbily a mé nezaujaté já tolik nepřekvapuje, jaký měl Hitler úspěch. Ovšem z literárního hlediska - škoda každého slova.

Captain
22.05.2013

Německý bestseller.

Marquis
17.04.2013 odpad!

Toto naozaj nadchne iba fanatikov, ktorí sú presvedčení, že zvráteným myšlienkam chorého jedinca porozumeli. Sto myšlienok na jednu stranu, preskakovanie z témy na tému, spisovateľ Hitler zlyháva na celej čiare. Z literárneho hľadiska absolútny odpad, nepovažujem propagandu za hodnotnú literatúru.

dusty
21.03.2013 odpad!

Body se dávají za kvalitu a ta je příšerná, myšlenky v kruhu, špatný překlad, tiskové chyby. To že z brožurky na vaření pochopím, jak se vaří vajíčko ještě neznamená, že je dobře napsaná a vydaná.

nivlab
07.11.2012

Kniha je o tom, že Hitler byl hrdý na to, že je němec, a že není nic víc než německý národ. To co němci za války udělali byl hnus a jenom hnus, ale člověk by se měl zamyslet nad tím jak dělal vše pro svůj národ. Né jako politici u nás. Pro ně není čech nic. Žijeme tu jako cizinci ve vlastní zemi.

venulka.b
14.05.2012

Důvod proč sem píši komentář je pouze ten, že tuto knihu nemůžu ohodnotit hvězdičkami.
Každý tu knihu zná, každý ví o čem je. Číst ji však, to je něco jiného.
Za prvé: jde o velmi složité čtení, které vyžaduje soustředěnost.
Za druhé: vyžaduje chladnou hlavu, není možné tuto knihu číst a myslet na filmy a příběhy, které vypráví o hrůzách 2. světové války. To by člověk musel knihu vyhodit z okna.
"Můj boj" doporučuji pouze těm, kteří dokáží udržet zrak u květnatých vět plných přirovnání, metafor, dlouhých filozofických pojednání o věcech naprosto jednoduchých a pak těm, kteří ví, že tuto knihu čtou pouze pro rozšíření svého čtenářského (lze říci i historického) obzoru.
Pro ty ostatní bych doporučila toto: http://www.databazeknih.cz/knihy/mein-kampf-ocima-historiku-2697
Myslím si, že to, co se chcete dovědět je zde také napsáno a navíc je k tomu připojen výklad velmi uznávaných historiků, kteří vám pomohou pochopit jednotlivé části "Mého boje" a podívat se na něj trochu jinýma očima.

michal6079
01.11.2011

Túto knihu som prečítal len kvôli tomu, aby som sa konečne dozvedel, prečo som ju nemal čítať...A záver: V dnešnej dobe, doslova "prešpikovanej" informačnými technológiami, je možné sa vďaka internetu a iným médiám dostať k omnoho väčším blábolom ako je spomínané dielo. Ale aby som len nekrivdil výtvoru a autorovi, musím uznať, že kniha je vo svojej podstate obrazom vtedajšej doby, kedy ešte nevyprchala horkosť porážky z prvej svetovej vojny, a je asi viac než isté, že myšlienky o nadradenosti Árijcov mali Nemci v hlavách ešte pred Mein Kampf-om. Bolo len potrebné ich nejak prebudiť, dať do pohybu...Takže by bolo asi dobré konečne prelomiť tabu a urobiť z toho voľne dostupnú literatúru. Čím viac sa to bude zakazovať, tým viac to bude ľudí fascinovať...

Jack Bauer
28.10.2011 odpad!

Kniha se prodávala pod pultem v pěkné vazbě, ze zvědavosti jsem ji koupil. Hrozný blábol jsem nedočetl do konce a knihu jsem hned ještě stačil za stejnou cenu prodat.

nokid
18.05.2011

Toto dílo je klasickou ukázkou myšlení svého tvůrce. Ti, kdož mu nerozuměli prohlašují Mein Kampf za blbost, ale dějiny ukázaly jasně jak šikovně dovedl autor manipulovat fakty, lidmi i prostředky, které mu byly k dispozici.
Je to výplod zločince, zcela chladně kalkulujícího a nikoliv choré mysli, jak mu mnozí připisovali a připisují.
Tím hůře.
Ale pouze jejím dalším a dalším vydáváním se dá zamezit opakování dějin. Snad.

LizzieBorden
25.04.2011

Prokousat se tím bylo peklo - čteno snad natřikrát a stejně si některé pasáže nejsem schopná pamatovat ani dávat do souvislostí. Nicméně, nezavrhovala bych to a rozhodně nezakazovala. Minimálně je to moc zajímavá psychosonda a ukázka, kam až může svět zajít...
Že se toho chytne nějaký slabomyslnější jedinec a bude to chtít zopakovat..? Stejně tak se může chytit té hromady krváků a dopadne to podobně... Ne všechno je jen hezké a milé, ale tyhle "ošklivé" věci nás alespoň varují...

Radek H.
07.04.2011

Budu obecnější. Studoval jsem politologii a tohle byla jedna povinná knížka. Stejně jako Machiavelli a podobně. Nechápu vůbec názory, že se Můj boj nesmí vydávat a že nesmí být v knihovnách. Možná si někdo s nižší inteligencí tohle přečte a bude to brát jako inspiraci, ale proč to zakazovat? Copak máme cenzuru? A abych některé čtenáře ještě víc nakrkl: Hegelovu filozofii jsem pochopil díky knížce Marx - Hegelova dialektika. Vysvětlil to jasně. Ale jak víme, tak i Marx je jeden ze "zakázaných" autorů. Tak si radši dál čtěte Havla a podobné - sice nemají myšlenky, neumí psát a jejich politika a filozofie je lehce naivní, ale jsou v kurzu. Jsem zvědavý, kdy se zakáže Korán

Clash
25.03.2011 odpad!

Tato kniha mě dala opravdu zabrat, tolik slov co bych chtěl říct, si nechám pro sebe a vyjádřím se pouhým hodnocením, které je opravdu na místě. Smetí, které právem patří do odpadu.

Chrumka
30.11.-0001 2 z 5

Ak by si to bol v tej dobe prečítal niektorý politik či militarista konajúci proti Hitlerovej "osvete", k priebehu histórie ako ju poznáme by nikdy pravdepodobne nedošlo. A to kvôli tomu ako Hitler podrobne opisuje svoj kontroverzný politický a vojenský plán, ktorý sa neskôr stal skutočnosťou v podobe Druhej svetovej vojny.
Treba podotknúť, že väčšina historik sa zhoduje v tom, že prevažná časť tohoto "diela" je výmysel, ktorý nezodpovedá reálnemu životu Adolfa Hitlera (detstvo, práca vo Viedni, kariéra).
Odľahčene povedané: je to kniha typu; na konci vety si už nepamätám o čom bol jej začiatok. A keď sa k tomu pridá jeho polochorá myseľ.. myslím, že nie každý ma chuť pustiť sa do toho. Niet čudu.