Mein Kampf

Mein Kampf https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32423/mein-kampf.png 2 406 120

Kniha Mein Kampf představuje jeden ze základních dokumentů nacistické ideologie, která v minulosti zapříčinila miliony mrtvých. Obsahuje mnoho polopravd a lží, propagandistickou demagogii a názory nehumánní, rasistické a odporující zákonům demokratických států.

jan6775
21.06.2017 2 z 5

dost těžká četba, nehledě na to že jsem ji četl ve slovenštině. Souhlasím s komentářem SeverusSnape.

katushah
25.03.2017 2 z 5

Kdyby tuto knihu nedávali nacisti všem německým občanům, tak by to byl propadák a nikdo by asi o ní ani nezavadil. Nudné, zdlouhavé úvahy a názory. nic moc zajímavého. Určitě je dobrý si to v dnešní době přečíst, abychom znali svou historii, jinak tam nic zajímavého nenajdete.

SeverusSnape
19.03.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla 2x.Poprvé jsem tomu vůbec nerozuměla a brala to jako snůška nesmyslů napsaná magorem.Podruhé jsem pochopila,musíte pochopit Hitlera jako osobu(normálního člověka než se stal tím kým se stal),aby jste pochopili jeho dílo.Jsou v něm zajímavé myšlenky.Je to velmi těžká četba,kterou ne každý pochopí,někdy ji pochopit dotyčný ani nechce.

Ondřej84
01.03.2017 odpad!

Každá kniha lze zhodnotit, proto se pokusím vyjádřit k Hitlerovu dílu z úhlu pohledu mého sebevzdělávání. Jelikož se zajímám o historii, začal jsem vnímat potřebu přečtení Mein Kampf, abych porozuměl komplexním kontextům minulého století. Kladně hodnotím kritické předmluvy jak ředitele nakladatelství NAŠE VOJSKO pana doktora Drtiny, tak Svazu bojovníků za svobodu a rovněž slova pana doktora Sokola. Nechci komentovat zločinnou ideologii, ani obsah plný nenávisti, zlých myšlenek, domněnek, nepravd, polopravd, vývodů a nesmyslů z hlavy Adolfa Hitlera. Co však musím komentovat, je míra zlověstné upřímnosti v negativním slova smyslu. Hitler otevřeně představuje teze o manipulaci širokých mas s využitím propagandy, čehož jsem si nebyl před přečtením vědom z žádných dosud nastudovaných zdrojů. V knize mě zaujala jistá věta o klíči k srdcím širokých vrstev, jenž mě přivedla k hlubším úvahám o inspiraci touto větou některými dnešními politiky napříč světem. Mé pozornosti neunikla ani zlověstná upřímnost v bodech, ve kterých Hitler definuje směrnice hnutí. V jednom z bodů uvádí, že je budoucnost daného hnutí podmíněna fanatizmem, ba dokonce nesnášenlivostí. Celkově hodnotím Hitlerovo dílo jako odpad, který by se neměl ze vzdělávacích důvodů zamést na smetiště literatury právě proto, aby se temná minulost už nikdy neopakovala.

hanak_v_exilu
15.01.2017 2 z 5

Je těžké k téhle knize přistupovat nezaujatě a s odstupem. Pokud ji hodnotím jako filosofický traktát, je to brak. Z hlediska memoárů jde o výrazně podprůměrné dílo. Pokud ji posuzuji jako příručku nacismu, stěží obstojí. Nacismus nedisponoval ucelenou myšlenkovou školou. Neměl žádný ideál za nímž by směřoval, ani filosofii kterou by vyznával. Nacismus byla slepá víra, že má Hitler ve všem pravdu. Jakákoliv dříve prosazovaná myšlenka mohla být později bez mrknutí oka opuštěna jako nepřijatelná. Záleželo jen rozmaru autora. Zapomeňte na Kapitál, ten se dá číst alespoň jako vhled do problematiky komunismu. Tohle je jen kuriozita doplňující studium Druhé světové války.

Erik77
10.01.2017 odpad!

Neuveriteľná zmes hlúpostí ale čo čakať od pomäteného človeka. Netreba rozoberať ako to dopadlo v praxi, koľko ľudského nešťastia priniesli myšlienky autora tejto knihy.

gobi42
29.12.2016 4 z 5

Kniha je svým způsobem složitá. Je nutno u ní hodně přemýšlet a některé kapitoly si přečíst třeba i znovu. Adolf Hitler měl osobitý styl psaní, který ne každý ocení. Mít patřičný přehled v daných tématech, o kterých autor píše je významnou nutností. V první části knihy je patrné, že je psaná ve spěchu, ale to je pochopitelné. Toto potvrzuje i druhá část knihy, která byla napsána v jiném prostředí, tudíž je mnohem čtivější...

vinnetou500
22.11.2016

Nebudu hodnotit. Snad to ani nejde. Určitě si ale myslím, že je dobré se s tímto spisem seznámit. Historia magistra vitae!

maja8148
29.08.2016

Nevím jak toto dílo hodnotit. Nemyslím si, že by to byla až taková hrůza jako je to tady hodnoceno. Jasně, místy je to vážně hrozný a fakt na hlavu postavený, ale místy to je zajímavý a až děsivý. Rozhodně je to, ale nejdůležitější kniha dvacátého století a jedna z nedůležitějších knih lidské historie.

Zloba12
28.07.2016 3 z 5

Těžké, rozvleklé čtení, které by ale asi mělo patřit k základní četbě moderního člověka. Nevím do jaké míry jsou některé informace objektivni, tak dalekosáhlé mé informace z historie nejsou, každopádně vás může kniha nasměřovat k dostudování zmíněných informací. Najdeme tam mnoho aktuálních věcí, jako například problém mladých lidí s aktivním pohybem. Líbila se mi myšlenka ohledně zvýšeného počtu hodin tělesné výchovy mládeže. Podívejme se dnes kolem sebe. Desetileté děti trpící obezitou ( pokud v tom nejsou zdravotní problémy, viním z toho jejich nezodpovědné rodiče ), mnoho lidí na ZŠ či SŠ má od doktorů potvrzení, že nemusí navštěvovat hodiny TV. Sám mám malého bráchu ( 8 let ) takže vím, jak je těžké ho vytáhnout od tabletu. Bylo by fajn sledovat poctivé politiky, kteří opravdu zastupují zájmy našeho státu a ne své vlastní. Bohužel to všechno začíná u nás - obyčejných lidí. Nic nevytvářející práce v korporátních společnostech, masová produkce a zahlcování lidí nesmyslnými produkty, které zatěžují životní prostředí a ničí intelekt mladých lidí. Je potřeba ptát se prarodičů, kteří ( většinou) zažili hrůzy II. sv. války, jaké to bylo. Otázka zní kam naše společnost spěje? Je opravdu pro restart společnosti a lidstva potřeba násilná válečná cesta, ke které pomalu ale jistě spějeme?

Chvatěrubský
15.07.2016 odpad!

Vydávání této odpudivé slátaniny by v dnešní době rozhodně nemělo být zakazováno, ale naopak podporováno (byť třeba s vysvětlujícími komentáři), aby se s Hitlerovými "myšlenkami" seznámilo co nejvíce rozumně uvažujících lidí. Je neuvěřitelné, jakou masovou podporu v jinak kulturním a vzdělaném německém národě si dokázal získat tento bezcharakterní primitiv, lhář a manipulátor. V té souvislosti mě napadá otázka: pokud se cca 90% sudetských Němců v komunálních volbách v ČSR na jaře 1938 rozhodlo dát svůj hlas politické straně, která se již otevřeně hlásila k prosazování "německého světového názoru" neboli k myšlenkám obsaženým v knize Mein Kampf, bylo opravdu reálné a možné, aby po válce sudetští Němci (čest výjimkám) zůstali našimi spoluobčany?

jadran
05.07.2016

Knihu jako literaturu snad ani hodnotiti nelze. Řada lidí tady napsala komentáře, ze kterých vyplývá, že jsou o věcech schopni přemýšlet a nepotřebují žádné návodné komentáře, vysvětlení ale především ne žádnou cenzuru. Hitler napsal snad jenom toto dílo a po stránce písemného projevu, schopnosti se vyjádřit a udržovat konzistenci vlastního projevu byl podprůměrný, proti Leninovi ( s nímž ho spojovalo ono levicové myšlení a onen v poslední době alespoň několika jedinci zmiňovaný totální mravní relativismus) byl nula, jak co do množství, tak co do argumentační kvality. Přínos obou byl ovšem v konečném důsledku stejný. Co mně ale v souvislosti s vydáním knihy, kterou je užitečné přečíst, vyrazilo dech, byla hysterie, se kterou byla kniha zakazována a zakázána. Všichni ti, co se ve prospěch jejího zákazu oháněli vším možným holocaustem počínaje a lidskými právy konče jenom dokázali, jak jim to totalitní uvažování je blízké, dokonce vlastní a je jedno, jestli je někdo "normální" rasista, oikofobní rasista, politický "korektor" nebo jenom obhájce lidských práv, která má ovšem právo absolutně rozhodovat, pro koho a jaká práva platit mají a pro koho ne. No, a nakonec - nedá mi, abych si nerýpnul, ale on ten Hitler přece jenom klasický intelektuál byl a jeho "intelektuálství" bylo důsledkem jeho komplexů méněcennosti a proher v mládí. I to mi cosi velmi silně připomíná......

RoseMadder
01.07.2016 1 z 5

Mně tedy kniha přišla naprosto o ničem a nevím, proč je kolem jejího vydávání takové divadlo...i když je autorem, ten, kdo je autorem.

coquus
06.05.2016 1 z 5

Snažím se hodnotit pouze knihu, nikoli autora ani historické návaznosti.
Dočíst to do konce si u mě vyžadovalo opravdu pevnou vůli, protože něco tak těžko stravitelného a zároveň nezáživného jsem už dlouho nečetl. Možná nejde ani tak o styl psaní, jako spíš o několik zvrácených myšlenek, které se zas a znova omílají z nejrůznějších stran pořád dokola. To vše zasazené do detailního popisu politické situace v Německu tehdejší doby. Sem tam probleskne postřeh, který stojí za zamyšlení, ale většinou... Z hlediska historie je to určitě známá kniha, ale osobně se domnívám, že pořád bude víc lidí, kteří o ní mluví, než těch, kteří by ji opravdu přečetli.

Terezka.a
01.03.2016

Nechápu, proč je kniha 3. nejhůře hodnocená. Hodnotíme knihu, ne dobu či autora. Je to hrůza a zvěrstva, co se v tu dobu dělo.. ale je to skvělá kniha se spoustou filozofie, myšlenek apod.

Lucek
26.02.2016 1 z 5

Jedna hvězda za hrstku neškodných myšlenek (sociální otázky, školství). O zbytku netřeba mluvit... :-(

Kozel
25.02.2016 2 z 5

Velmi těžká kniha na čtení; ostatně jako každý politický či filozofický spis. Přesto se z dnešního pohledu jedná o zajímavý historický pramen (i přes veškerou kontroverznost), pokud s ním člověk dovede pracovat. Dá se samozřejmě popsat jako snůška nesmyslů, kterou nečetly ani špičky nacistické mašinerie či jako Hitlerovy zvrácené myšlenkové pochody zlomené a zkroucené podle potřeb pro vysvětlení vlastních pohnutek a představ. Našel jsem v ní ovšem i jisté vysvětlení, proč ho tehdejší evropská vysoká politika tak hrubě podcenila. Zatímco první díl mohl vypadat jako manifest mírně pomateného politika pozorovatele, který má chtě nechtě v některých věcech pravdu - zajímavé, jak Hitler do mnoha různých témat i jejich podstat (teď nemyslím házení viny na židovství, Čechy, Habsburky, Francii a bolševismus) hodně dobře vidí - musela druhá část nutně znít jako výplod choré mysli, který se zcela příčí proveditelnosti i realitě. Tak mohla být kniha vnímána v době vydání, jak neuvěřitelně a hrozivě však její obsah musel vypadat po roce 1933 a zvlášť v předvečer druhé světové války v roce 1938...

ElfkaEleanor
03.01.2016 5 z 5

Kniha často odsuzovaná, nicméně pro mě zajímavý náhled do myšlenek autora. Při studiu historie je to cenný zdroj informací a při studiu psychologie zase pořádná výzva.

Znalost historie včetně této knihy také považuji za prevenci, aby se něco podobného neopakovalo.

ziv
02.01.2016 3 z 5

S mým původem a rodinnou minulostí je dost malicherné číst takovou knihu. Nejsem zklamaná ani nějak nadšená. Ale i tak mě kniha zasáhla po stánce nového vědění i co do zjištění mentality člověka

Metcheque
01.01.2016

Abych parafrázoval profesorku historie Ninu Pavelčíkovou, "zatímco Benito Mussolini byl intelektuál, Hitlerův Meinf Kampf byl opsanou snůškou článků z dobových antisemitských brožur".

Na tom samozřejmě nic nemění fakt, že kniha dokázala tak obratně podat fakta, že jí ve své době nelze upřít neoddiskutovatelnou přesvědčovací schopnost.