Megapolis

Megapolis https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8184/megapolis-8184.jpg 4 202 24

Megapolis Obskurní pitoreskní město bez konce. Mezi námi, obyčejnými lidmi, se pohybují postavy, které známe z virtuálních světů knih, filmů a legend – paraoidní Sherlock Holmes, Conan, bankéř všech bankéřů, ninja želvy, Smrt, Trhač, kačer Donald, Superman a spousta dalších. Jsou to Figury hrající hru, jejíž pravidla vlastně doopravdy nikdo nezná. Někteří hráči jsou obdařeni nadlidskými schopnostmi, jiní ne. Mezi Figury patří i M. M. Dexter, soukromý detektiv, který si musí vystačit s jasnou hlavou, účinnou municí a sub-personálním expertním systémem Cvok. Jeho povinností hráče je zaplatit každý rok tajemnému rozhodčímu patřičnou částku, navíc podle pravidel nesmí odmítnou žádného klienta. To ho často staví do situace, kdy musí bojovat i proti svým přátelům a platí za luxus „mít rád“. Svět, ve kterém je paranoidní zcela normální a bizarní vám přijde úplně všední. I Superman toho má občas plné zuby. Zjistěte skutečný význam slova normální!... celý text

Maud22
14.02.2024 5 z 5

Povídky s hlavním hrdinou soukromým detektivem M. M. Dexterem jsou patřičně akční, vtipné, bláznivé, prostě boží. Baví mě ten svět detektiva a zároveň borce, který však není úplně neprůstřelný a občas dostane pořádně na budku. Baví mě ten děj bez pravidel, kde si nemůžete být jisti ničím. Baví mě představa obřího medvídka Pú v souboji s Barbie o post krále hraček. Rovněž nechybí čtveřice želv ninja se slabostí pro pizzu, která stojí proti věčnému soupeři Trhačovi. Ostatně i Superman může mít své dny. Ulítlé, za mě super!

Ládja
19.09.2023 3 z 5

Jako proč ne. Dobrá skoro béčková spatlanina, která ale baví a dobře se čte a čtenář se nenudí. 2,5* 3* za želvy...

MichalHoráček
25.05.2023 4 z 5

Nebylo to úplně nejlepší co jsem četl. Zajímavý námět, ale asi by tomu líp sedlo, kdyby to bylo jako komix...

jirijanovotny
11.03.2023 5 z 5

Akce, střelba, vraždy, rychlé vlaky, rakety, superman, želvy ninja, nabušení svalovci i monstra
Této sbírce 6 povídek nechybí snad nic. I ta trocha erotického napětí se tam najde ;)

Mé první setkání s Žambochem a určitě ne poslední.

avalonek
19.08.2022 4 z 5

Zajímavý námět, příjemně se to četlo.Já bych si klidně dala i něco delšího..Půjčím si určitě něco dalšího

Michal_SK
06.03.2022 3 z 5

je to úlet. Niekomu asi sadne, niekomu nie - mne to nesadlo. Celé je to také divné, miestami až neprepracované so snahou na nejaké popkultúrne presahy z tej doby 20 rokov dozadu. Pre fanúšika Žambocha síce nutnosť, ale aj on sám asi pochopil, že sa k takýmto príbehom vracať nebude.

martin6849
31.12.2020 odpad!

Začal jsem rok odpadem a končím ho bohužel stejně.
Už jsem to psal několikrát, Mirda Žambochů by se na fantasmagorické pseudo scifi měl vykašlat a psát jen to, co mu jde - fantasy.

orson
08.12.2020 4 z 5

Klasika, četl jsem už podruhé a nikdy mě nepřestane udivovat fantazie pána Žambochova :) Ať si vybere jakýkoliv žánr a prostředí, dokáže napsat něco nového, jiného, vtipného a hlavně čtivého. Jen ten hrdina je vždy stejný, ať se jmenuje JFK, Koniáš, Bakly...

Masoterian
22.05.2020 5 z 5

Brutálně přepálená šílenost, kde si sice často říkáte, že méně je někdy více, ale přesto vám v důsledku nezbejvá, než uznale přikyvovat nad Žambochovou fantazií a totální absencí jakýkoliv míry nebo soudnosti. Povídky se smrtkou, barbínou nebo dvojčatama se zvířetem v těle zasloužej ovace ve stoje, zato želváci byli trochu moc i na mě :)) Nemůžu se zbavit dojmu, že by z toho byla dobrá televizní minisérie, kdyby si teda někdo mohl dovolit kvůli takovýmu námětu zaplatit všechny ty autorský práva. :)

slawa.cap
12.02.2020 4 z 5

Hodně praštěné dílo. Od Žambocha bych něco takového nečekal. Maximální satira na dětské hrdiny. Nevím co víc dodat. Jediné co mi vadilo, že povídky končí otevřeně.

Hzjena
14.05.2019 3 z 5

Člověk musí mít trochu otevřenou mysl a neočekávat nic rafinovaného. Pokud k této knize přistoupíte stylem ,,nezávazně se bavit,, bude to fungovat. Zprvu na mě kniha působila jako detektivka, ale ke konci jsem se bavil a smál.
Obecně je to Žambochův průměr.

hanzmb
01.03.2019 3 z 5

Představte si kombinaci Chandlera, Sin city, Supermana a želvích ninjů. To vše posunuté v čase do technologie budoucnosti. Nepopírám, že tento guláš má i světlejší okamžiky. Vtipné (bankéř Conan) i krvavější (tanec se smrtkou). Povídka, jako krátký útvar, kde není prostor na složitější popisy a prokreslení, musí mít nutně pointu. Ta tady bohužel většinou chybí. Pokud nepovažujete za pointu
to, když hrdina zabije 4 přátele, potom spáchá harakiri a je následně oživen vyšší mocí. Já osobně tomu říkám zoufalý nedostatek invence. I absurdní hrátky musí mít nějaká pravidla.

Popculture
13.01.2019 3 z 5

Nějak mi tento příběh nesedl. Není sice špatný, ale pro mě je těžký. Z příběhem jsem se trápil dost dlouho. Nemám rád čtení více knih najednou, ale Megapolis mě zaseklo skoro na dva měsíce. Pana Žambocha mám rád, ale při výběru dalších jeho knih budu obezřetnější a hlavně nebudu moc věřit místním komentářům, které měly velký vliv na mé rozhodování. Příště zůstanu sám sebou.. Vlastně snad jen povídka Hard Core se mi líbal. Jinak vše jen průměr.

NemmamSlov
02.06.2017 4 z 5

Patri to medzi tie lepsie co som cital od Zambocha. Poviedky sa vydarili, humorne sceny nechybaju a clovek sa tu stretne z mnoho znamymi postavami ako su Superman, macko Pu, kacer Donald a mnoho dalsich. Proste knizka ku ktorej sa clovek moze casom znova vratit, urcite by som uvital pokracovanie.

Marian27
18.05.2016 4 z 5

Celkom podarené poviedky, síce prvá mi príliš nesadla ale ako sa hovorí s jedlom rastie chuť a čítanie som si začal užívať hneď ako som prečítal druhú ktorú považujem za jednu z najlepších. M. M. Dexter je sympaťák s dosť dobrou fyzičkou aj napriek tomu že chlastá a fajčí a nežije nijak príliš zdravo, človek mu fandí lebo niekedy to má dosť ťažké kvôli tomu že musí dodržiavať nie príliš spravodlivé pravidlá hry. Tak isto oceňujem súboje a akčné scény, pointy a myšlienku vymyslieť takéto zvláštne, bizardné mesto s celým prostredím a trošku inak podanými filmovými hrdinami než ako sme zvyknutý. A tak sa pýtam pána Mirka či sa niekedy ešte vráti k tomuto super nápadu a predstavý nám Megapolis 2?

scorpio
23.08.2015 4 z 5

Od Žambocha nejslabší co jsem četl. Asi mi uplně nesedlo prostředí ninja želv a trhače, každopádně stále výborné počtení, plné zábavy a napětí.

Terva
18.04.2015 5 z 5

Pitoreskní, bizardní, paranoidní svět nevhodný pro ty, kteří mají rádi Medvídka PŮ a vhodný pro ty ostatní.
Malá ochutnávka:
"Vedl jsem řez šikmo dolů. Čepel řezala vnitřnosti a krájela
střeva. Stále jsem klečel a svíral jílec meče, před očima
se mi tmělo, bránil jsem se bezvědomí. Život nebyl zas tak
špatný. Trhač ke mně přistoupil, pečlivě otřel svou katanu
od krve a obřadně se připravil k seku. Poslední, co si pamatuji,
byl dutý zvuk, když se má hlava odrazila od střechy vagónu.
Zemřel jsem".

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Když jsem to začala číst, myslela jsem si kdovíjaká kravina to není, ale brzy jsem se do toho začetla a strašně mě to chytlo. Akce, zábava, prostě šílenost na entou XD

vlkodlaq
01.08.2014 5 z 5

Tak dobré, až se mi to nechtělo věřit. Kdyby to někdo stylem zařadil mezi Kulhánkovu tvrobu, přešel bych to bez mrknutí oka. Pitoreskní kombinace mě nepřestávaly udivovat a smál jsem se víc než u srandokapsu. Želvy ninja s Trhačem, superman debílek, paranoidní Sherlock Holmes, Conan, Smrt, kačer Donald, pospojování v akční řeži nebývalých rozměrů, prostě paráda na entou.

shmaic
03.02.2014 2 z 5

Úpřímně řečeno, nevím, co si o tom myslet. Přijde mi, že čtu dětskou prózu, ale místy je to fakt zábavné. Třeba výpis toho, co používá jako painkillery mi rozhodně pro děti něpřijde:-))