Medžugorje I.

Medžugorje I. https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131844/medzugorje-i-131844.jpg 4 5 2

Medžugorje série

Opět jsme vydali knihu o začátku zjevení Panny Marie v Medžugorji. Tato zjevení ještě probíhají a uzavírají cyklus mariánských zjevení s celosvětovým posláním. Po jejich ukončení podle sdělení Panny Marie další zjevení nikde nebudou. Dosud však Panna Maria přichází na svět a prosí lidstvo o obrácení a dodává k tomu nadšení, aby se lidé uchránili od pohrom, které si připravují. Mnozí lidé přijdou do Medžugorje a vědí pouze, že se tam zjevuje Panna Maria, ale neznají náplň zjevení a dramatičnost jejich vzniku. Proto jsme vydali znovu první díl publikace, která zachycuje začátek a první rok těchto dramatických událostí, které jsou tak poutavé, že lidé často přečtou tuto knížku „za jednu noc.“ Z těchto událostí je zřejmé, že mohly být iniciovány jedině z nebe a nadchnou člověka, tak jako nadchly i prosté vizionáře k obrácení a tím k nastoupení radostné životní cesty. Kniha popisuje začátek mariánských zjevení v Medžugorji. Dramatické události, provázené mnoha zázračnými uzdraveními i optickými a fotografickými jevy, způsobily, že do této vesnice v Bosně-Hercegovině přijelo za deset roků na 30 miliónů lidí, sto tisíc kněží a 300 biskupů, kteří silně prožili přítomnost Boží a dovídali se, jak dosáhnout pokojného života i v nastávajícím kritickém období. Úvodní slovo napsal František kardinál Tomášek.... celý text

honajz
29.10.2013 1 z 5

Problém s knihou je v tom, že podává učesaná fakta. Tam, kde jsou poněkud pochybné údaje (děti měly údajně první zjevení ne, když šly pást kozy, ale když si šly zakouřit), pan Mráček podobné údaje bagatelizuje. Podobně uvádí nepravdy o P: Vlasičovi, který měl milenku mezi řeholnicemi a s ní čekal dítě, tak řeholnici odlifroval do Německa. Posléze se tvrdilo, že šlo o jiného františkána, který odjel do Ameriky, ale žurnalisté objevili, že to není pravda. Navíc existují dopisy mezi P. Vlasičem a jeho milenkou. Fakta v knize jsou tedy upravena tak, aby zapadala do kontextu údajné pravosti zjevení.

Ikkju
12.03.2013 4 z 5

Jednoduché shrnutí o tom, co se dělo na tomhle zajímavém místě, kam jsem se poprvé dostal jako průvodce nevidomé kamarádky, podruhé se tam vrátil kvůli popíjení vína v poloprázdných vinárnách v nádherné krajině mezi horami a vinicemi... Autor knihy je nadšený vypravěč, a někdy jeho vyprávění o zajímavostech zjevení dosahovaly takové délky, že nezbývalo než se opatrně přesunout do zadní části davu, a následně utéct skulinou mezi oddenky révy do nejbližší vinárny. Víno a rakiji mají v M. výborné :o