Medzi supmi Mexika 1

Medzi supmi Mexika 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258755/mid_medzi-supmi-mexika-1-258755.jpg 4 168 5

Supové Mexika série

Ďalšie príbehy Old Shatterhanda a Vinnetoua.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , neopress zvolen

Satan und Ischariot , 1897

Lothar.777
26.01.2024 4 z 5

Ale jo, klasika od Maye, trochu delší, ale příběh má celkem spád a dá se tomu věřit. A zase se ukazuje, že kdyby si nehrál na Dušína, mohl si autor ušetřit půl knížky :-D.

danny_21
19.11.2022 3 z 5

Další z románů reprezentující klasické prvky Mayovek - padouši, rudoši a chrabrý Old Shatterhand, který se nechal naverbovat vydavatelem časopisu, aby šmejdil kolem povstání mexického generála Jargasa jako zpravodaj. Jenže Jargas byl zastřelen a Šárlí se chce vrátit zpět do Ameriky. Přijde ale na stopu indiánsko-bělošského spiknutí a zjistí . že přistěhovalci z Evropy jsou ve smrtelném nebezpečí. Když se k jeho skupince Mimbreňů přidá Vinnetou, je na úspěch zaděláno - 60 %

vlastimil577
23.03.2018 5 z 5

Opět palec nahoru !!

RemiBlack
23.08.2017 4 z 5

Trochu netradiční Mayovka, co se týče prostředí, částečně i průběhu a hlavě u Maye zvláštně rozsáhlého množství postav. Se čtením jsem čekala, než jsem sehnala knihu Smrtící prach, abych měla přečtenou povídku "Old Shatterhandova první láska", což má Supům předcházet. Šlo by to i bez ní, ta "důležitá" část je zde převyprávěná, ale tak jsem se víc těšila na Martu. Dost mě zdržovala zeměpisná část, v severoamerických mayovkách toho tolik nebývá. Asi nejvíc mě bavil hned začátek, tedy než OS nastoupí na loď. Přes všechnu kritiku krásně napsané, nostalgické, milý výlet do světa Karla Maye.

Jack Bauer
27.12.2014 5 z 5

Nejlepší kniha mého dětství, přečteno 3x, dodnes jsem se k ní už nedostal a asi ani nedostanu, protože nevím, co číst dřív. Rád bych si ji přečetl znovu a zavzpomínal a nejen tuhle, ale všechny mayovky, ale nejde to vše stíhat.

Vinnetou Old Shatterhand dobrodružství

Karel May