Medzi štyrmi stehnami

Medzi štyrmi stehnami https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51753/medzi-styrmi-stehnami-51753.jpg 3 10 5

Byť dobrou manželkou či manželom je skutočná veda. Každý z nás je samostatná osobnosť so špecifickými vlastnosťami, návykmi, zlozvykmi i predstavami. Nie vždy sa podarí preplávať manželským životom ako po pokojnej hladine mora, často prichádzajú búrky, ktoré môžu a nemusia viesť ku stroskotaniu. Napriek tomu sa väčšina z nás, úprimne zamilovaní a oddaní, postavíme pred oltár s túžbou a očakávaním, že práve tá naša láska a pekný manželský vzťah nám vydrží po celý život. Naše predstavy sa však rokmi stále viac odlišujú a mnohým sled životných udalostí či osobnostný vývin, ktorým v živote prechádza každá ľudská bytosť, zmarí pevné odhodlanie, ktoré pociťovali pri svojom „áno“. O pohľadoch troch žien na svoj manželský vzťah i o tom, čím všetkým si dlhoročné priateľky vo svojich životoch prešli, rozpráva šiesty autorkin román Medzi štyrmi ste(h)nami.... celý text

zdenaR
11.01.2019 4 z 5

Román o ženách pro ženy, hodil se mi do čtenářské výzvy a nelituji, četl se dobře.
Slovy autorky: "Ženě stačí znát dobře jednoho muže, aby je znala všechny. Muž může poznat všechny ženy světa, ale stejně nepochopí ani jednu z nich."

Clea3112
10.05.2018 3 z 5

Ženské čtení pro ženy o ženách. Ke knížce jsem se dostala vlastně náhodou díky VÝZVĚ 2018 - kniha od slovenského autora. A nebylo to špatné. Příběh tří žen, které se - každá po svém - vyrovnávají s krizí středního věku. Každému osud nadělí do vínku nějaké trápení, se kterým se musí v životě vyrovnat a každý hledá svou cestu, jak s tímto darem naložit. Autorka kombinuje ich-formu s er-formou, ale vůbec to nějak zásadně neruší. Psáno čtivě, zvládnuto za pár večerů :)

Stellia
08.05.2017 2 z 5

Vlastnou hlúposťou som sa rozhodla knihu si zakúpiť. Zlákala ma totiž oná šálka kávy na titulke. A tak som sa do nej, v domnienke, že pôjde o ľahké čítanie, pustila. A doteraz som ju nedočítala. Možno to bude tou ťažkosťou príbehov zo životov tých žien, nebola som však ochotná čítať ďalej. Raz sa k nej snáď vrátim...

lencin
23.12.2015 3 z 5

Kniha pro ženy, a to velmi zajímavá. Obsahově pěkná, ale chvílemi mi vadilo zpracování. Možná způsobeno překladem, ale jakoby kniha místy drhla a slova neplynula tak hladce.

kukylka
03.11.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha o životě tří žen. Každá máme nějaké to trápení se kterým se musíme sama vypořádat.

Mária Ďuranová
slovenská, 1967
2018  70%Tajemství tří žen
2006  60%Stálo to za to
2015  80%City bokom!
2010  60%Medzi štyrmi stehnami
2011  50%Skap!

Kniha Medzi štyrmi stehnami je v