Medzi ruinami

Medzi ruinami https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484854/bmid_medzi-ruinami-GS2-484854.jpg 4 13 2

Vargová, pacientka s mizernou minulosťou a ešte horšou prítomnosťou, píše listy Felešlegimu, psychiatrovi, ktorý by sám urgentne potreboval pomoc, lebo sa venuje skôr pitiu ako liečeniu chorých. A kým ona vo svojich listoch nevdojak vystihuje dokaličeného ducha bláznivej doby, keď pravda je lož a lož jedna z nepodstatných právd, on v tejto tragikomédii s nejasným koncom rozdáva múdre rady po kaviarňach a krčmách a podniká záhadné cesty do zahraničia.... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

Medzi ruinami , 2021

Dani25
20.06.2022 5 z 5

Uz niekoľko rokov ma zaujímajú knihy nominované na Anasoft litera a vďaka tomu som natrafila na túto. Je to moja prvá kniha od tohto autora a je to teda “pecka”. Pohľady na život dvoch hlavných postáv. Pani Vargovej, ktorá nedá dopustiť na život za socializmu. A triezvy pohľad vyhoreného psychiatra, alkoholika. Určite si prečítam ešte niečo o Ballu. “Každopádne, vy už neviete čítať, neviete chápať, neviete žiť, potrebujete problémy, len z problémov si skladáte život.” “Vredy majú najmä ľudia spravodliví, starostliví, zodpovední, citliví, nebodaj zaľúbení, to je voda na mlyn vredom. Budhisti ani masoví vrahovia vredy nemajú.” “Pravda je skrytá. Preto ňou môže žonglovať každý idiot.”

Gracian1964
01.12.2021 5 z 5

Knihu som sem musel pridať, lebo som ju nenašiel v ponuke, možno ju mám skôr, neviem. Balla je priateľ, venoval mi ju a ja som ju aj hneď prečítal, nie je to príliš rozsiahle, dá sa to zvládnuť aj na jedno posedenie. Dostanete plné priehrštie depresie, zúfalstva, beznádeje, dezilúzie, šialenstva, absurdity a sem tam aj humoru, ha...(ak som niečo vynechal, doplňte). A ak niektorých aktérov, či už žijúcich alebo nežijúcich, máte možnosť poznať osobne, je to ešte väčší zážitok. Paráda, ale nič iné by som od autora ani nečakal.