Medzerový plod

Veronika Šikulová niekoľko rokov píše fejtóny do časopisu Miau. Z niektorých urobila poviedky, z iných ostali fejtóny. Popritom stále čosi píše. Aj preto pri niektorých jej poviedkach budete mať pocit, že ste ich už niekde čítali. Nie je to celkom tak. Autorka sa rada hrá, maže, kombinuje a pointuje nanovo. Poviedka je jej najobľúbenejší žáner. Má rada, ak sa o spisovateľovi hovorí, že stále píše tú istú knižku. O nej to platí dvojnásobne. Popri knižkách Domček jedným ťahom, Miesta v sieti či Diera do svetra vznikali poviedky. Hádam sa jej podarilo na plátno pridať zopár nových postáv a postavičiek, iným rozostriť kontúry. Tak nejako vznikla knižka, ktorá má príznačný názov Medzerový plod....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/232684/big_medzerovy-plod-bMy-232684.jpg 3.923
Novely, Literatura slovenská

Vydáno: , Slovart (SK)

Medzerový plod, 2014

Kniha Medzerový plod

taikatalvi
13.07.2016

Veronikine knižky sú krásne, plné citov, emócií. V tejto knihe spomína na svoju mamku. Zážitky sa mi veľmi páčili, pri čítaní knihy som si spomenula aj na svoju babku, pri časti "čit, je tu mucha" som sa smiala veľmi, oživilo to moje spomienky :)

"Život je smrteľná diagnóza."

Kniha vyhrala Anasoft litera

Sourire
11.01.2016

"Každú drobnosť, všetko smiešne alebo smutné, čo zažije či začuje na ulici, v robote alebo v autobuse, všetko hneď zavolá mame. Zastaví sa u nej ráno, keď ide do práce, aj poobede, keď sa z nej vracia."

Kniha pozliepaná z tisícok drobných zážitkov, pocitov a spomienok. Vtipných, úsmevných, ale aj smutných a drsných. Rovnako ako život. Napísaná krásnym jazykom, s ľahkosťou a priamo. Veronika vás v nej bude sprevádzať po Modre a Pezinku, pôjdete s ňou do nemocnice za mamou, vezme vás k sebe do práce, na burzu starožitností na Červený kameň, k babičke do Bernolákova, ale aj do Benátok či Oxfordu.

woodydoo
23.03.2015

Všetky odtiene života, aj tie sladké, aj tie trpké zachytené v tejto knihe, dokážu chytiť za srdce.