Medvídek Pú

Medvídek Pú to není rozhodně jen tak obyčejný medvěd. Vždyť se na něj podívejte : malý sympatický popleta, který si získal oblibu už v roce 1928, kdy poprvé vyšel ve své zemi, v Anglii.
Zanedlouho se v překladech dostal mezi děti v mnoha zemích světa, aby všem vyprávěl o svých dobrodružstvích.
Ilustroval Jaromír Zápal.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34656/medvidek-pu-Jey-34656.jpg 4.5587
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Winnie the Pooh, 1926

Kniha Medvídek Pú

BendfisZVC

Milé. Avšak doceněné až nyní, v dospělosti.

"Když se ráno probudíš, Pú," řeklo konečně Prasátko, "co je tvá první myšlenka?"
"Co bude k snídani," řekl Pú. "A co tvoje, Prasátko?"
"Co se mi dnes asi stane zajímavého," řeklo Prasátko.
Pú zamyšleně přikývl.
"To je totéž."

Bonifac113

Četla jsem jako dospělá v originále, neskutečně milá kniha, líbily se mi slovní hříčky, česky jsem nečetla, nemůžu srovnat.

dolouš

Velmi hezká knížka. I když jsem ji četl poprvé jako dospělý svým dětem, přesto měla i pro mne své kouzlo.

Petoklad
16.12.2020

Kniha, která roste s vámi. S každým rokem rozumíte více slovům a tomu, co je za nimi.

Zuzka12627
31.08.2020

V dětství moje úplně nejoblíbenější knížka..četla jsem ji stále dokola. Do teď ji mám schovanou v knihovně.Moc hezky psaná a za mě doporučuji všem rodičům pro své děti nebudou litovat.

ArwenAragorn
28.08.2020

Jo, 10x jo! Nezapomenutelná knížka mého dětství. Pú, Prasátko, Ijáček, Tygřík, Klokánek a úžasný Krištůfek Robin. Nádherná vzpomínka.

Knihomolka506
16.07.2020

Četla jsem jako puberťák a moc se líbila taky pohádka. Kryštúfka Robina, Ijáčka, Klokanka a další postavy budu mít zapamatované celý život.

Simikik
07.07.2020

Miluji od dětství a musím říct, že něco doceňuji až dnes!