Medvídek Pú

Příběhy tohoto neobyčejného medvěda a jeho přátel si získaly malé i velké čtenáře na celém světě. Pú – sympatický popleta, oslík Ijáček, Klokánek, Prasátko, Tygr, Sova, a především Kryštůfek Robin prožívají společně dobrodružství plná legrace a úžasné fantazie, která nás zavedou do neméně podivuhodného Stokorcového lesa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2589/medvidek-pu-RcN-2589.jpg 4.5558
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Winnie the Pooh, 1926

Kniha Medvídek Pú

Zuzka12627

V dětství moje úplně nejoblíbenější knížka..četla jsem ji stále dokola. Do teď ji mám schovanou v knihovně.Moc hezky psaná a za mě doporučuji všem rodičům pro své děti nebudou litovat.

ArwenAragorn

Jo, 10x jo! Nezapomenutelná knížka mého dětství. Pú, Prasátko, Ijáček, Tygřík, Klokánek a úžasný Krištůfek Robin. Nádherná vzpomínka.

Knihomolka506

Četla jsem jako puberťák a moc se líbila taky pohádka. Kryštúfka Robina, Ijáčka, Klokanka a další postavy budu mít zapamatované celý život.

Simikik

Miluji od dětství a musím říct, že něco doceňuji až dnes!

alexLytton

Tip: audiokniha načtená Vojtou Kotkem je naprosto senzační. Musel jsem se řezat smíchy, ačkoli knihu znám z paměti. Vojta Kotek si dal velice záležet na jednotlivých hlasech, jeho králíček zní jako od Františka Filipovského. Slast.

Naias

Som rada, že táto hravá a roztomilá knižka vyšla s pôvodnými ilustráciami E. H. Sheparda. Ako dieťa som mala Púa spojeného s Nesselmanovými kresbami, ktoré sa mi páčili. Ale na Shepardových ilustráciách milujem práve to, že nevyzerajú ako skutočné zvieratá, ale ako hračky, živé, chodiace a rozprávajúce hračky. Ak by sa stala nehoda iným rozprávkovým postavám, veruže by ste ich nemohli dať do poriadku pomocou kladiva a klincov. Ale u Milna to možné je. Jeho postavy na jednej strane jedia, smejú sa alebo sa boja a na druhej strane ich môžete ťahať po schodoch hlavou dole bez obavy, že im ublížite. Milne so samozrejmou ľahkosťou skáče z reality do predstavy a späť. Práve to ma tak okúzľuje, tá absurdita, ktorá je pritom dôverne známa. Umocňuje to môj pocit, že som sa ocitla v detskom svete, imaginárnom a pritom reálnom. Moje hračky tiež hovorili a chodili a pokojne zniesli, keď som im bez anestézie obyčajnou ihlou prišívala natrhnuté uško. A presne to Shepard vystihol.

Kutcho

Na jednej strane veľmi pekná, láskavá a zábavná knižka, na druhej strane aj hlúpa a jednoduchá. Veľmi sa mi páčilo, že kniha sú príbehy, ktoré rozpráva otec synovi o ňom, jeho plyšových hračkách a ich vymyslených dobrodružstvách. Charaktery jednotlivých zvieratiek boli zvláštne. Pú bol fajn, síce hlúpučký, ale dobrák a mal pár dobrých nápadov. Prasiatko bolo trochu múdrejšie ako Pú, ale iba o málinko a zasa bolo dosť zbabelé. Sova sa tvárila múdro, ale či niečo ozaj vedela, to nevedno. Králik bol asi jediná múdra postava v tejto knihe. Ru bol dieťa a podľa toho sa správal. Kanga nebola podľa môjho názoru nejaká ukážková matka. Tiger bol pobláznený a vymýšľal si stále. A Híkaj bol tak odporný, nepríjemný, deprimovaný a otrávený, že som ho fakt že nemohol vystáť. Krištof Robin mi tiež neprišiel, že by nejako veľa rozumu pobral, ale tak tiež bol dieťa. Otázka je, či je fajn ukazovať deťom takéto charaktery. Dialógy boli aj niekedy fakt vtipné a plné bizarností, a to až do takej miery, že ich viac ocenia dospelí ako deti. Kniha pekná a určite z nej budem čítať deťom, ale ja som už asi ďaleko za cieľovou skupinou.

iskovsky

Otec mi chcel urobiť radosť touto detskou klasikou, ale nikdy ma nezaujala...

Neználek ve Slunečním městě
Neználek ve Slunečním městě