Medvídek Pú

Příběhy tohoto neobyčejného medvěda a jeho přátel si získaly malé i velké čtenáře na celém světě. Pú – sympatický popleta, oslík Ijáček, Klokánek, Prasátko, Tygr, Sova, a především Kryštůfek Robin prožívají společně dobrodružství plná legrace a úžasné fantazie, která nás zavedou do neméně podivuhodného Stokorcového lesa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2589/big_medvidek-pu-RcN-2589.jpg 4.5621
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnie the Pooh, 1926

Kniha Medvídek Pú

mulderka

Já vám nevím. V tom správném věku mě Pú a spol. bůhví proč minuli. Pak po letech jsem zjistila, že jsem se tehdy přece jen setkala s jakýmsi převyprávěním. Mám ale dojem, že mě nijak moc nebralo. A originální knížka, kterou jsem nakonec prolistovala ze studijních důvodů /haha, dobrá výmluva, proč v mém věku číst pohádky/ dodatečně taky ne. Mláďata to /v disneyovské verzi/ taky moc nemusela.
Takže klasika neklasika, víc než tři nedám. A to jenom s přihlédnutím k faktu, že mě nedávno pobavil nějaký meme s výčtem psychiatrických diagnóz, přiřazených každé postavě. Pamatuju si z toho, že Ijáček byl /logicky/ těžce depresívní a Kryštůfek Robin trpěl poruchou mužské identity. Což mi po dnešním zhlédnutí filmu o jeho tátovi a zároveň autorovi A. A. Milneovi dává hluboký smysl.
Na konci dotyčného filmu se tvrdí, že Medvídek Pú je prý nejmilovanější dětská knížka všech dob. Hm, asi jak kde. Dle mého názoru existují /nejen/ v anglické literatuře i lepší kousky.

jamesek007

je-li co ve mně vděčím zato medvědovi. rozhodně mně naučil se nebát ptát.
( alenka a malý princ mně minuli, protože jsem byl plně zaujat medvíkem. vykňučel sem ho na mámě v deseti letech před půl stoletím. jako člen klubu mladých čtenářů jsem dostal slevu ze třiceti na dvacetsedm, i tak to byl skoro celodenní matčin výdělek. myslím, že tátovi jsme to snad raději ani neřekli. zatím posledního sem koupil minulý týden. podařilo se mi sehnat II. vydání z roku 1949. teď mám tedy medvídků osm pro sebe, včetně toho prvního v dost salátovém vydání )

Shashlick

Sice se jedná o klasiku, ale vlastně jsem svět medvídka Pú znal jen z různých seriálů. Kniha je však poněkud jiná než jsem čekal - a bylo to spíše zklamání.
Postavy nemají o svých "kamarádech" (uvozovky proto, že jediní kamarády jsou vlastně jen Kryštůfek Robin a Pú) moc dobré mínění. Považují je za hloupé a nespolehlivé. A podle toho se také chovají. Každý si tak nějak jede sám na sebe a ostatní ho nezajímají.
Nevím, kniha mě moc nenadchla, ale ponechám ji v knihovničce pro syna.

Sorrow

Medvídek Pú byl jednou z mých nejoblíbenějších dětských knih, teď se stal první knížkou, kterou jsem sama přečetla svojí holčičce :)

ElikaS

Medvídka Pú jsme se synem poslouchali jako audioknihu, kterou namluvil Vojta Kotek a namluvil ji bravurně! Já ač Medvídka Pú zrovna nevyhledávám jsem si ji s chutí poslechla, protože mě opravdu bavil projev Vojty a skvěle se poslouchal. Syn má naopak Medvídka Pú moc ráda, takže ten si to užíval už jen proto. Knížka se mu moc líbila a nadšený byl z doprovodných písniček.

los

Medvídek Pú mne v dětství minul podobně jako Alenka v říši divů atd. (tehdy nebyla na pořadu dne tvorba autorů ze západní strany zeměkoule) a dnes už tomu nerozumím

Renatka11

Krásná klasika, kterou jsem si ale oblíbila a užila až se svými dětmi. Mě v dětství nějak minula.

Maevie

Kouzelné vyprávění dobrodružství Medvídka Pú a jeho přátel, kde děti ocení vzrušující příhody všech zvířecích hrdinů a dospělí pocítí nostalgii nad dětskou fantazií. Je neuvěřitelné, že po medu neustále dychtící Medvídek Pú, ustrašené Prasátko a jejich velký kamarád a zachránce Kryštůfek Robin brzy oslaví sté výročí svého prvního vydání. Myslím si však, že Milneho ikonické zvířecí postavičky budou pro svojí líbeznost a laskavost součástí dětských knihovniček ještě hodně dlouho.