Medvídek Kuma

Medvídek Kuma https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27601/bmid_medvidek-kuma-jkz-27601.jpg 4 11 3

Pohádkový příběh o medvídkovi, jehož rodiče se rozešli. Otec, polární medvěd, se vrátil do své ledové říše a medvědice grizzly vychovala Kumu sama. Jeho asijská babička, černá medvědice Ayako, mu říkala Kuma, což znamená japonsky „roztomilý“. Malý medvídek toužil najít svého otce, a tak se vydal do Arktidy. Po cestě se seznámil s liškou Fleur de Nuit, kterou chtěl ulovit pytlák Rapki. Malý čtenář zažívá se zvířaty mnohá dobrodružství, a nenásilně se seznamuje s tématy mezilidských vztahů i ekologické výchovy.... celý text

Taťka Hraboš
25.09.2017 4 z 5

Je to trochu potrhlý příběh, ale sny (čímž se příběh nakonec ukáže být) takové prostě bývají. Některé pasáže jsou velmi vtipné. Navíc oceňuji, že se autorka pustila do náročného úkolu - ukázat dětem, že to mezi přírodou a člověkem docela vážně skřípe a že by se pro nápravu mělo něco dělat (a ne málo). Upozorňuje na takové nebezpečné jevy, jako je třeba tání ledovců, s tím související ztráta životního prostoru arktických zvřat či křížení ledních a hnědých medvědů. To ovšem klade vysoké nároky na rodiče, kteří dětem tuhle knihu čtou, a tím spíše pak na děti, které si ji čtou samy. Zkuste pěti- nebo třeba i osmiletému potomkovi vysvětlit, co je to El Niňo.

Talirovka79
07.07.2017 2 z 5

Líbily se mi některé pasáže např. vyprávění o příšeře El Niňo.

Jelitovna
07.08.2014

Velice rozpačitý dojem. Kromě toho, že jsme se asi 3x zasmáli, nic moc. Za mě osobně tedy spíš nic.