My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388548/bmid_my-proti-vam-cwi-388548.jpg 5 1329 349

Medvědín / Medveďovce série

Do Medvědína přišlo násilí a jeho obyvatelé musejí ukázat, zač vlastně stojí. Pokračování románu Medvědín líčí měsíce následující po událostech, které otřásly městečkem v lesích na sklonku zimy. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, jenže nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním Hedem tiše přerůstá v boj o peníze, moc a příležitosti. Konflikt vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Na povrch navíc vypluje jedno překvapivé tajemství a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že násilí přišlo do Medvědína až v létě, ale není to pravda. Už tam totiž dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu. A taky o hokeji, jak jinak.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Host

Vi mot er , 2017

prochajda
24.12.2021 4 z 5

Podařené pokračování předchozí knihy Medvědín. Kniha plná citů a mezilidských vztahů. Vyprávění o obyvatelích horského, drsného městečka jehož součástí je hokejová soutěž. Napsáno typickým napínavým způsobem. Rozhodně si přečtu další autorovy knihy.

Verunka289
19.12.2021 5 z 5

Na začátku mi trošku trvalo se začíst, což u Backmana nebývá zvykem, cca po 100 stránkách ale zase starý dobrý Backman :-) Za pokračování jsem byla moc ráda, zajímal mě osud Benjiho, Amata... krásně se zde zase rozvinuly příběhy jednotlivých postav. Asi by mě ani další díl neurazil :-)

alibaba72
16.12.2021 5 z 5

Pokračováním Medvědína jsem nadšený a vůbec by mně nevadil i díl třetí :-)

PanKrabák
11.12.2021 5 z 5

Přesně takhle by mělo vypadat každé pokračování. Po dočtení Medvědína jsem měl pocit že pokračování může dobře uzavřený příběh zbytečně zničit. "My proti vám" mělo ke zničení příběhu hodně daleko. Příběh postupně navazuje tam kde se Medvědín uzavřel a rozvádí to dál. Dostanou prostor i některé vedlejší postavy. Konec znovu příběh moc dobře uzavře.

MirusD
22.11.2021 5 z 5

Knihu jsem si moc užila. Chvílemi jsem se o Benjiho dost bála a zároveň doufala, že se mu nic zlého nestane. Otravovalo mě to fatalistické předjímání toho, co přijde, tohohle mohlo být o hodně míň. Ale celkový dojem z příběhu mi to nesebralo. Bylo to celé hodně smutné, ale zároveň hluboce lidské. Autor nás donutil chápat okolnosti, proč postavy dělaly, co dělaly. Každý z nás má v sobě potenciál někomu ublížit, nikdo není jen černý nebo bílý...

Allla9
16.11.2021 5 z 5

Zvláštně strohý styl vyprávění. Drsná příroda vychovává drsné lidi. Ale pod tímto povrchem se skrývají lásky, naděje i zklamání. I tato autorova knížka se čte jedním dechem.

Hanys_
10.11.2021 4 z 5

Pokračování Medvědína. Nemyslím že bylo třeba, ale Backman to zvládl zase dobře. Tím svým stylem, kdy jsem si v půlce říkal "sakra, vždyť se tam zas tak moc ještě nestalo" vlastně propluje až k ne tak čekanému závěru. A zatímco první díl na mě působil ještě docela pohodově, tohle už je čistá depka.

bukiet
07.11.2021 3 z 5

Mnohem lepší kniha, než předešlý díl. On je také Benji zajímavější a propracovanější postava než Maya. Všechno podstatné z minula se dozvíte během vyprávění, takže je existence předešlé knihy značně diskutabilní. Osobně si myslím, že rozdělení příběhu do dvou knih bylo nešťastné a ublížilo mu. I tak mne ovšem nebavilo to, jak autor neustále predestinoval, co se postavám v budoucnu stane, či nestane. Jednou by to fungovalo jako něco osudového, ale neustálým používáním tohoto vypravěčského stylu, stalo se to pouze otravným. Také mnohé situace a jejich vykreslení na mne působily značně uměle, neživotně, nepravdivě. Tezovitě. A nemohu si nevzpomenout na jakoukoliv knihu Stephena Kinga, která se odehrává na malém městě, kde autor vykreslí pravdivější charaktery a situace a ještě k tomu přidá pořádný horor, nebo thriller. Takže to shrnuji: kniha mohla mít navíc, příběh rozhodně nezajímavý nebyl. Hokej nehokej.

CarolC
26.10.2021 4 z 5

My proti vám je pokračováním Backmanova Medvědína. Tentokrát jde kniha ještě hlouběji a ještě víc autor nenechá na nikom nit suchou. Celá kniha je ještě víc smutnější a daleko víc naléhavější než Medvědín. Každý si tady své úzkosti a strachy prožívá ještě víc než v prvním díle. Emoce ale i tady dokázal autor popsat takřka dokonale. Skvělý je i Backmanovo vykreslení společnosti na maloměstě.

Osobně mi přišel o trošku slabší než Medvědín, který se mi pod kůži dostal víc, ale i tak to byly velmi hezky strávené chvíle nad knihou. Pokud jsem s prvním dílem pochopila, o čem je rodičovství, tak s druhým dílem jsem asi plně pochopila o čem je manželství a vlastně dlouhodobé partnerství či přátelství celkově.

Edit: Naprosto jsem si zamilovala postavu Benjiho. Dlouho se mi nestalo, že bych si tolik oblíbila nějakou knižní postavu. Benji byl ale skvělej.

kollorka
29.09.2021 2 z 5

Pokračování Medvědína mi dalo zabrat, nemohla jsem se začíst. Vadilo mi neustále opakování všeho dokola. Nakonec jsem ji nedočetla a pustila si audioknihu, kterou jsem doposlouchala u hraní her. Asi tak ...

Johncze
21.08.2021 5 z 5

Tohle jsem nečekal. Rozjezd je pomalý ve stylu prvního dílu a hodně sumarizuje předchozí děj, ale pak se do dění přihodí spousta nových zajímavých postav a příběh nabere neskutečné obrátky, kdy prostě musíte hltat stránku za stránkou. A pokud vám aspoň jednou neukápne slza, nemáte srdce. Závěr je opět trochu moc vzletný a růžový, ale jinak jedna z nejlepších věcí, co jsem letos četl.

betička
09.08.2021 4 z 5

Aby měl člověk 100% zážitek je lepší si před touto knihou přečít "1. díl", který se jmenuje Medvědín. Protože tato kniha na něj navazuje a člověk pak všechno chápe lépe.
Opět se zde ukázalo mistrovství pana spisovatele Beckmana, které teda na mě působí maximálně. Dokáže mě totálně vtáhnout do děje, do mysli hrdinů. Dokáže ve mě vyvolat neuvěřitelný stres a naprostou bezmoc, že nemohu zasáhnout. Několikrát jsem si uvědomila, že jsem při určitých událostech totálně ztuhla a nedokázala se uvolnit (vždyť si čtu pro radost,ne?). Je tu krásně zobrazené jak jedna jediná událost, které se vlastně na začátku týká jen 2 lidí, najednou ovlivní životy nejenom jejich nejbližších, ale v konečném důsledku i celé komunity malého města. A jak je těžké a někdy i nemožné ty následující události změnit v něco pozitivního, v něco má má smysl ne jen tady a teď, ale i někdy potom.
Úžasná kniha vlastně ani tak moc ne o hokeji a možná i o trochu lepší než Medvědín.

sarkaditt
04.08.2021 1 z 5

Nedočteno. Bohužel jsem vzhledem k hodnocení zakoupila spolu s Medvědínem, který se mi také moc nelíbil (asi jsem se příliš nechala nalákat Ovem). Opravdu jsem se snažila tuto knihu přelouskat, ale život je moc krátký na to, abych se musela nutit číst něco, co mě k smrti nudí. V příběhu se nic nedělo, jen politika, spory a intriky, hokej... Neustále dokola omílané totéž - nedala jsem to.

wooloong
14.07.2021 4 z 5

Medvědím se mi líbil víc, měl sevřenější a přehlednější příběh.

EmokeII.
02.07.2021 5 z 5

Dočetla jsem knížku asi před pěti minutami. Byla boží, tolik napínavých osudů, zvratů, lásky i nenávisti. Člověk nikdy neví, co čekat. Líbí se i okamžiky, kdy autor prozradí něco z budoucnosti. Četla jsem jen tento druhý díl, první ne. Spíš z neznalosti, ne že bych nechtěla. Trochu jsem bála, jestli pochopím o co šlo. A v pohodě, zápletka prvního dílu vysvětlena hned v úvodu. To jen pro, kdo nad tím třeba taky budou uvažovat:)

hzd
15.06.2021 5 z 5

Pokračování Medvědína se mi moc líbilo. Knížka je plná nečekaných zvratů a dobře se čte. Autorovo styl vyprávění je skvělý.

Karcoolka2210
07.06.2021 5 z 5

Nuž, ja si nemôžem pomôcť, ale Fredrik Backman mi neuveriteľne sadol ako autor. Páči sa mi štýl, akým píše, ako spracováva postavy a postupne odhaľuje ich plusy aj mínusy, ich vnútro a pohnútky, mne ako čitateľke ide riadne pod kožu a vyvoláva veľké množstvo emócií, čo mám pri čítaní rada. Pokračovanie My proti vám nesklamalo, práve naopak a ja sa uz nemôžem dočkať kedy do rúk chutím ďalšiu jeho knihu.

mataj
29.05.2021 5 z 5

Fredrik Backman píše velmi osobitým a pro mě neskutečně podmanivým stylem. My proti vám vypráví příběh o jednom městě, jednom hokejovém klubu a o spoustě životů. A že život není snadný ani jednoduchý je všem v tomto městě naprosto jasné, ale perou se s ním jak to jde. Knížka velice lidská, pravdivá a dojemná. Jsem nadšená a doporučuji...

Nunynka
16.05.2021 5 z 5

Z Medvědína jsem byla nadšená a pokračování se mi snad líbí ještě víc. Je to kniha plná myšlenek a pocitů a proto mi trvalo přes týden než jsem ji dočetla. Ale opravdu to stálo za to. Obě knihy jsem měla půjčené z knihovny,ale přemýšlím o tom,že si je koupím domů a klidně je přečtu znovu. A určitě bych v knihách našla zase nějaké nové poselství.

KatyM.
14.05.2021 5 z 5

Opět další skvělá kniha od Backama.