My proti vám

My proti vám https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/bmid_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 5 1330 349

Medvědín / Medveďovce série

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Vi mot er , 2017

Máčkoun
03.07.2023 3 z 5

Kniha má stejně jako Medvědín svoji hloubku a poselství k celkem aktuálnímu společenskému tématu. Ale autorův styl, kdy sahodlouze popisuje charaktery a prostředí na úkor většího spádu děje, mi nesedí.

Jitka822
01.07.2023 5 z 5

Báječná kniha! Velmi chladně, ale přesně popsané lidské vlastnosti, a to jak u jednotlivců, tak u skupin. Úžasně čtivé!

adelinka
29.06.2023 5 z 5

Medveďovce som čítala strašne davno, ale dejovo som sa hneď dostala do obrazu. Tak ako som pozitívne hodnotila prvú časť, mám dojem, že druhej by som ešte dalsiu hviezdičku pridala. Backman je jednoducho jednička. Skvelý popis osôb a ich osud.... No super,

Kuffenbach
18.06.2023 5 z 5

Moje třetí setkání s Backmanem a sice ještě pořád plný knédl, ale už s odřenýma ušima. Pořád ještě je to o hokeji a je tu nová oblíbená postava - Vidar. Nebo spíš duo Vidar/Ana. Jinak už ani nevím, o čem to bylo, a to jsem to četl před půl rokem.

nula87
18.05.2023 4 z 5

Backman navazuje na turbulentní události v zapadlém Medvědíně jen několik týdnů poté, co se městečko změnilo navždy. Přichází léto a možná i naděje na lepší zítřky. Ale ty naděje jsou falešné, protože lidé se nemění.
Backman i ve druhém díle skvěle vykresluje jednotlivé postavy, nahazuje jednotlivé střípky celého příběhu, které se navzájem ovlivňují a proplétají. A umí rozesmát, vyděsit i dojmout.

bookcase
14.05.2023 5 z 5

Jak to ten chlap dělá, že umí tak zaujmout a dojmout? Prostě opět skvělé

Janaves
02.05.2023 5 z 5

I tento díl je krásný a dojal mě k slzám. Již se těším na knihu Vítězové.

spencer
19.04.2023 5 z 5

Lhala bych, kdybych řekla, že jsem během čtení nemusela zadržovat slzy Fredrik Backman to totiž opět dokázal. Dostal mě do kolen.

Tento autor je jedním z nejnadanějších vypravěčů, které znám. Při čtení jeho knih máte pocit, jako kdyby k vám promlouval nějaký dávný přítel. I tentokrát má příběh několik vrstev, které postupně odkrýváte. Nejenže si na své přijdou sportovní fanoušci, ale bude spokojen každý, kdo má srdce na svém místě.
Jako většina malých měst, i Medvědín má své problémy, tajemství a předsudky. Zatímco se předešlý díl zabýval tematikou znásilnění, tentokrát se děj věnuje sexismu, šikaně a politice.

Jsem velmi vděčná za to, že knihy jako je tato existují, neboť právě ony nám dokazují, proč stojí za to číst.

Kackac77
11.04.2023 5 z 5

Backman mě opět donutil ponocovat, když už jsem totiž knihu začala poslouchat, nemohla jsem přestat. Pokračování Medvědína je výborné čtení. Backman něco naznačí a nechá to být, udržuje to čtenáře/posluchače v napětí, co se vlastně stane. Nejvíc mám ráda, jak dokáže vylíčit postavu. Netvoří ve svých knihách černobílé lidi. Jsou dobří i zlí a známe jejich motivace a důvody - teda většinou. Ale autor to nehodnotí, jenom to tak předloží čtenáři, ať si to přebere sám. Ukazuje, že ne všechno, co se nějak jeví, takové opravdu je. Bylo to prostě znovu skvělé, napínavé, dojemné, citlivé i drsné. Taky úžasně namluvené panem Soukupem.

veriszv
04.04.2023 4 z 5

Návrat do Medvědína mě opět zničil.
I když byl první díl beze sporu lepší, stejně mě My proti vám zasáhlo.
Jasně, dá se namítnout, že už je to trochu překombinované. Ale tenhle díl utáhnul Benji a mě fakt zajímá, jak to bude dál.
Obzvlášť v této trilogii potom oceňuju, že se dokáže věrohodně vcítit do mužů i žen a zachytit různé nuance mezilidských vztahů.
Jinak je to prostě klasický Backman, kterého buď máte rádi nebo ne.

pedroK
03.04.2023 5 z 5

Příběh vás pohltí. Jste strženi emoční vřavou dvou měst,rivalů. A celou dobu tušíte, že to nemůžu dopadnout dobře, že už to zašlo moc daleko. A když už se aspoň něco trochu povede, zasáhne osud nebo kdo a zas donutí někoho truchlit. Jakoby v Medvědíně nic nemohlo dopadnout dobře jen tak. Musím říct, že maloměšťáckým smýšlením se mi ta městečka už tak zprotivila, že než sáhnu po Vítězích, musím si dát pauzu.

jirina3500
14.03.2023 4 z 5

Nikdy mne nenapadlo,že budu číst o hokeji,ale tady stejně jako v prvním díle jde o mezilidské vztahy.Přesto,že v knize vystupuje tolik postav,obdivuji autora jak se dokázal vcítit do postav mužů i žen jak v pozitivním tak negativním světle.Láska ke sportu,k přátelům i nenávist nejen mezi protihráči.Těším se na 3.díl.

Bergie
06.03.2023 2 z 5

Příliš překombinované, ke konci vyloženě nevěrohodné a násilně se domáhající slz dojetí. Pro mě je mnohem lepší je "Babička pozdravuje..." i "Brit-Marie" a samozřejmě "Ove".

packlik
16.02.2023 5 z 5

Nevěřila bych, že druhý díl může mít takový drive. Super, moc jsem si to užila, jen těch nervů, co jsem s Benjim měla.

Termaap
12.02.2023 5 z 5

S měsíčním odstupem od prvního dílu medvědínské série dočítám “MY PROTI VÁM”. Moc jsem se na něj těšila, protože “MEDVĚDÍN” mě opravdu dostal. Ne že bych to nečekala, pan Backman to se čtenářem umí a já u jeho knih celkem pravidelně pláču a směji se zároveň. S hlavními hrdiny jsem opět prožívala jejich peripetie, vzestupy i pády a těch 15 hodin s nimi, v interpretaci Pavla Soukupa, uběhlo jako voda.

V březnu 2023 vyjdou “VÍTĚZOVÉ”; závěrečný díl trilogie a ačkoli se trochu obávám, že už to nebude mít kouzlo oněch dvou dílů (jak už to tak u pokračování chodí), rozhodně si ho pořídím.

mončičák42
30.01.2023 4 z 5

Tak jsem se znovu ocitla v Medvědíně s lidmi, které již znám a prožívala jejich trápení, každodenní starosti i radosti. Fandila jim nejen na tribuně. Opět velmi "živě" psáno, napovídání, co se bude dít, bylo pro mě příliš okaté a vadilo mi. V knize jsem nalezla hodně zajímavých myšlenek. Těším se další díl, který brzy vyjde.

roman9276
27.01.2023 5 z 5

MI-LU-JU Backmana! Objevil jsem tohoto autora až s Medvědínem, ale ty kráso, ten mi dává. Jak jsem si myslel, že mě rozšvihala jednička, tak dvojka mě rozmetala úplně na cucky. Většinu knihy jsem byl v lehké tenzi, co se bude dít. Poslední stránky jsem hltal jednu za druhou, což se mi už dlouho nestalo a konec ve mě toho hodně zanechal. S určitým časovým odstupem musím říct, že tahle série je jedna z těch nejlepších, co jsem kdy četl.

Lucciella_L
23.01.2023

Druhý díl mě bavil mnohem víc, než ten první. Zde to mělo náboj od samého začátku, konec byl dost překvapivý. Jsem ráda, že jsem to nevzdala a druhý díl jsem četla s podstatně větším nadšením. Pro milovníky hokeje určitě parádní čtení

laker4life
15.01.2023 5 z 5

U druhých dílů se tak nějak očekává, že budou slabší než jednička. Tady to platí taky, ale jen o chlup. Žádné nastavování děje, ale jeho rozvinutí v zajímavou studii, jak vzniká agrese, jak je přiživovaná populismem, jak je každá odveta tvrdší, až dojde k tragédii. Temné téma, chápu, že není pro každého. Opět skvěle propracované postavy, někdy jednající zmateně, ale to se dá pochopit. Spousta myšlenek o manželství, o přátelství, o homofobii, o zradě a odpuštění.
Trochu mi vadilo to okaté upozornění, že se něco stane, jako by autor čtenáře upozorňoval, že tyhle postavy se žádného šťastného konce nedočkají… Pak vlastně nepřichází žádné překvapení.
Jednička byla zjevení. Sociální sonda do komunity městečka v lesích, sportovní fanatismus, sny o lepší budoucnosti. Dvojka je daleko méně o hokeji, zato více o politice, o nenávisti, o strachu, o násilí. Ale i o lásce, manželské i milenecké. Ubral bych půl hvězdy oproti jedničce, ale pořád je to dobrá kniha.

Čand@
08.01.2023 5 z 5

Asi milujem Fredrika Backmana. On proste vezme na pohľad obyčajný príbeh, lenže vie ho napísať tak, že vás to úplne dostane. Musíte o ňom rozmýšľať… na čiu stranu sa postaviť? Dobrí sa zdajú byť zlými a tí na prvý dojem zlí sú zas dobrí. Ten jednoduchý príbeh je zrazu plný nejednoduchých postáv a jeho linka vás okúzli, dojme, nadchne, naštve… to všetko v jednom. Veľmi sa teším na 3. pokračovanie.
“Kolik je toho potřeba, abychom byli dobří rodiče? Nijak zvlášť moc. Jenom všechno. Jenom úplně všechno.”