My proti vám

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/big_my-proti-vam-TbR-379923.jpg 4.6998

Medvědín 2.

Vydáno: , Host

Vi mot er, 2017

Kniha My proti vám

Barbara182
včera

I druhý díl "Medvědína" je skvěle napsaný a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Líbilo se mi, že se autor věnoval dál hlavním postavám z předešlé knihy jako byl Benji, Ana nebo vůdce Skupiny Teemu Rinnius a přidal pár nových a neméně zajímavých :-) Opět jsem žasla, jak skvěle umí Backman vystihnout složitosti mezilidských vztahů (např. co drží pohromadě právě Skupinu, která zvenčí vypadá jako parta chuligánů), a samozřejmě to bylo místy dojemné, ale moc pěkné čtení :-)

EmillyT

Kniha se mi četla o něco lépe, než předchozí díl, ale úplně mi asi nesedl autorův styl. Děj je sice zajímavě vystavěný, ale měla jsem pocit, že je příběh trochu nekonečný.

Iki1

Kniha má velmi dobře vypracovaný děj, který opravdu nepostrádá napětí. Propletené a akcentované vztahy mezi hlavními představiteli. Hlavní postavy jsou doplněné další várkou vedlejších se svými vlastními problémy. Do toho nenásilně vpašované morální poselství. Ano, ke knize jsem se vždy na sklonku dne vracel moc rád.

Jonna

Kupodivu se mi to četlo lépe než první díl. Přesto mi stále něco na Backmanově stylu nesedí. Nechápu to, protože ve Švédsku žiju. Možná je to právě tím, že mi nějak podvědomě vadí, že se to psaní lehce rozchází s realitou. Nevím. Ještě mám od něho další knihu, tak to ještě zkusím.

Lenny33

Úžasná kniha. Po knize Úzkosti a jejich lidé, která mi moc nesedla, jsem se touto knihou do pana Backmana zase zamilovala. Krásně vystavěný děj, stupňované napětí, zajímavé postavy i jejich osudy. Moc se mi líbí občasné vhledy do budoucnosti, kdy dá autor čtenáři nahlédnout do toho, co nastane a vzbudí ve vás očekávání a napětí. Také se mi moc líbí, jak autor u některých postav zmíní, jak dopadnou za pár let.... a u některých mi to strašně chybí. Všechny postavy jsou lidské, chybující a stejně si je nejde neoblíbit a tak nějak v průběhu čtení vždy zjistím, že fandím úplně všem. Ač jsem si teda u této knihy uvědomila, jak je chování lidí oproti realitě často přikrášleno a autor je zřejmě velký optimista.
Také oceňuji, že toho hokeje tam mnoho není.
Autor mě po dlouhé době dokázal pořádně vtáhnout do děje knihy a emoce mnou cloumaly od začátku dokonce.

P-puma-

Za mě ještě lepší než první díl. Srdce se mi svíralo a hodně jsem se smála. Kniha mě hodně donutila přemýšlet, o lidskosti o odsouzení, o nenávisti. O tom, že lidi jsou hloupí, ale člověk ? Člověk je chytrý a v téhle knize je to nádherné vidět. Miluji ta malá drobná gesta jednotlivců. Nemusí nic říkat, stačí když si dva důchodci sednou ven před dům . Krásné. Miluji jeho knihy

le21nka

"Medvědi serou na mech a všichni ostatní serou na Medvědín"

Prásk

Tak tohle byla jízda. Skvěle napsáno, tolik emocí, zvratů, lásky, nenávisti.... Velmi vydařené pokračování knihy Medvědín.

Belanna

Pokračování Medvědína se mi líbilo ještě více. Nejen, že se tu autor dotýká velice citlivě stále ještě ožehavých témat společnosti, ale také příběhově zakončil osudy některých postav. Opět kniha plná humoru i emocí.