My proti vám

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je tak snadné přimět lidi k nenávisti, až je nepochopitelné, že se vůbec navzájem snášejí. Volné pokračování románu Medvědín. Román My proti vám vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, ale nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním městem Hedem přerůstá v zuřivý boj o peníze, moc a přežití, který vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Zároveň vyjde na povrch tajemství jistého mladého hráče a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379923/my-proti-vam-TbR-379923.jpg 4.6814
Série:

Medvědín 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

Vi mot er, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (254)

Kniha My proti vám

Karcoolka2210
07. června

Nuž, ja si nemôžem pomôcť, ale Fredrik Backman mi neuveriteľne sadol ako autor. Páči sa mi štýl, akým píše, ako spracováva postavy a postupne odhaľuje ich plusy aj mínusy, ich vnútro a pohnútky, mne ako čitateľke ide riadne pod kožu a vyvoláva veľké množstvo emócií, čo mám pri čítaní rada. Pokračovanie My proti vám nesklamalo, práve naopak a ja sa uz nemôžem dočkať kedy do rúk chutím ďalšiu jeho knihu.

mataj
29. května

Fredrik Backman píše velmi osobitým a pro mě neskutečně podmanivým stylem. My proti vám vypráví příběh o jednom městě, jednom hokejovém klubu a o spoustě životů. A že život není snadný ani jednoduchý je všem v tomto městě naprosto jasné, ale perou se s ním jak to jde. Knížka velice lidská, pravdivá a dojemná. Jsem nadšená a doporučuji...


Nunynka
16. května

Z Medvědína jsem byla nadšená a pokračování se mi snad líbí ještě víc. Je to kniha plná myšlenek a pocitů a proto mi trvalo přes týden než jsem ji dočetla. Ale opravdu to stálo za to. Obě knihy jsem měla půjčené z knihovny,ale přemýšlím o tom,že si je koupím domů a klidně je přečtu znovu. A určitě bych v knihách našla zase nějaké nové poselství.

KatyM.
14. května

Opět další skvělá kniha od Backama.

Astraia
27. dubna

Backman opět nezklamal.

Úžasná hra se slovy, úžasná přirovnání...

Kniha je sice pokračování Medvědína, ale kbyby si tuto knihu někdo přečetl jako první nebo Medvědím vůbec nečetl, v žádném případě to nevadí. V knize je všechno dobře popsané či je čtenáři vše podstatné připomenuto.

Líbí se mi, jak do sebe vše zapadá, jako klíč do zámku.

Matuko05
25. dubna

Kniha mala rovnaké čaro ako Medveďovce. Neviem či to bolo mnou, alebo kniha mala pomalý začiatok, no cca 100-150 som sa pomaly rozčítaval, no potom som sa dostal presne na tú istu frekveciu ako s Medveďovcami. Teším sa na tretie pokračovanie, ktoré má vyjsť. Dúfam, že to bude čím skôr a tiež dufam, že nás Fredrik neprestane napĺňať príbehmi z Medveďoviec.

Anynator
19. dubna

Bolestivé čtení. Příběh každé postavy se mi vpil pod kůži, a dlouho nad ním budu přemýšlet. Ať se zachováte dobře nebo špatně, skoro vždy to má dobrý i špatný následek najednou. Vždy na vás budou jedni koukat dobře, a druzí špatně. Ať už jste to něco udělali pro sebe, pro rodinu, pro ty které milujete, z afektu, vzteku, zoufalství, závisti...

Trochu mi vadila autorova snaha odvést pozornost, a jeho náznaky něčeho, co se mělo stát a nestalo se. Kniha by byla skvělá i bez toho. Základní informace o postavách jsme již věděli z prvního dílu, proto byl nyní prostor na analýzu jejich emocí. Pevně doufám, že autor nenapíše žádný třetí díl. Obávám se, že by tyto dvě knihy ztratily svou jedinečnost.

Sofonisba
15. dubna

Zdánlivě je kniha o hokeji a rivalitě dvou regionálních týmů. Ve skutečnosti je sport pouze pozadím: " Budeme říkat, že to byl příběh o násilí. O nenávisti. O protikladech a odlišnostech a městech, která se navzájem cupovala na kousky. Ale nebude to tak docela pravda. Bude to příběh i o něčem jiném." Bude o lásce, přátelství, solidaritě, rodičovství, o nelehkém hledání cesty z dětství do dospělosti. Bude o lhostejnosti, zášti, násilí, elitářství a vyčlenění ze společnosti, o nenávisti a touze odepsat ty, co nezapadají - etnické menšiny, se "špatnou" sexuální orientací. Bude o úzkostech, prohrách, pokoření, strachu a studu, ale také o spravedlnosti, věrnosti a naději... Kniha, která nutí k zamyšlení nad sebou samým.
Příběh o lásce, přátelství, odhodlání, odvaze říct pravdu, ale také o lži, zlobě,

1 ...