Medvědín

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno. Vítězství jako tohle by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace a talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před velkými městy v okolí. Vítězství jako tohle by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za vyvrhela; pro Kevina, hvězdného hráče, jenž stojí jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, jejich obětavého generálního manažera, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií. Tým by mohl mít šanci splnit sny celého města. Ale jedné noci během zapíjení klíčového vítězství se něco stane mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a druhý den to vypadá, že se všechno změnilo. Vznesená obvinění se šíří po celém Medvědíně jako vlny po rybníce, žádný dům nevynechají. V honbě za úspěchem týmu je složité rozpoznat hranice věrnosti a zrady. Nakonec musí jeden mladý muž najít odvahu říct nahlas pravdu, kterou, jak se zdá, nikdo nechce slyšet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330756/medvedin-Hgq-330756.jpg 4.51424

Medvědín 1.

Vydáno: , Host

Björnstad, 2016

Kniha Medvědín

Misalina

Této knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem si myslela, ze mě téma hokeje nebude bavit. Spletla jsem se a dokonce knihu považuji za jednu z nejlepších od Backmana. U této knížky jsem totiž cítila vše dohromady - smutek, radost, vztek, nadšení, pohoršení. Byla to emocionální jízda, kterou zkrátka miluju. Miluju.

Verča23

Úžasná kniha. Brečela jsem, smála se a nebyla jsem občas daleko od toho abych knihou mrštila o zeď. Sice jsem zrovna k hokeji neměla zrovna blízko, ale tahle kniha mi řekla, že by to nemuselo být špatné.

karol.cadex

Jakoby úplně nejsem sportovní typ a ani fanouškovský typ, asi proto čtu místo toho knihy. Takže teď vím o sportovních sektářích prakticky všechno. A navíc jsem se na knihu nachytala, poněvadž jsem si před čtením pořádně neprohlídla, kdo že ji to vlastně napsal a zrovna s tímto autorem kamarádka nejsem.
Rozjezd byl dost pomalej. V Medvědíne není totiž nikdo, kdo by neměl nějaký svůj psychický problém a autor nám každého sáhodlouze s jejich těžkostmi popisuje mezi broušením bruslí.
Od půlky ale sešup. Autor si dost pohrál i s psychologií postav - do Benjiho jsem se upřímně zabouchla i já a jeho dějová linka mě bavila nejvíc.
Jsem ráda, že jsem tu první polovinu nevzdala a ten druhý díl si překvapivě přečtu taky.

Pilulka89

Znáte když to zarezonuje? Tady se to dělo 399 stran. Šest hvězd z pěti.

Potolu

F.Backaman si mě získal knihou Úzkosti a jejich lidé a i přestože Medvědín je poměrně příběhově jiný, tak je naprosto perfektní. Prostě jsem si ten jeho styl zamilovala - je tak jednoduchý, až si člověk říká, že takhle taky dokáže napsat knihu... A pak je ale tak hluboký, že si člověk říká, že takhle by to nedokázal nikdy napsat. Musím říct, že příběh mě pohltil už hned od začátku, postavy velmi propracované. Za mě skvělý! ️

Karcoolka2210

Ok, po štvrtej Backmanovej knihe, ho zaradzujem do kategórie najobľúbenejších autorov. Kým Ove a Babička boli krásne knihy, boli zároveň aj vtipné, Medvedín sa zaoberá vážnou témou a Backman ju podľa mňa spracoval veľmi dobre. Neuveriteľne mi sedí štýl písania tohto autora a číta sa mi to super aj v češtine a spôsob, akým Backman postupne odhaľuje charaktery jednotlivých postáv a ako ich prepája, nuž baví ma čítať jeho knihy a mám rada jeho postavy, aj tie, čo nemám rada, lebo nie sú čierno-biele. Skvelá kniha!

takana

Ze začátku mě moc nebavila, ale pak už byla dobrá.

Johncze

Pokud můžete velmi pomalu, ale pečlivě budované příběhy, směle do toho.