Medvědín

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pro většinu lidí neznamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji nic moc, ale pro obyvatele Medvědína to znamená všechno. Vítězství jako tohle by totiž mohlo přitáhnout pozornost k upadajícímu městečku: přilákat státní dotace a talentované sportovce, kteří by dali Medvědínu přednost před velkými městy v okolí. Vítězství jako tohle by rozhodně znamenalo všechno pro hubeného teenagera Amata, který je všude mimo led za vyvrhela; pro Kevina, hvězdného hráče, jenž stojí jen krůček od zářivé budoucnosti v NHL; i pro Petera, jejich obětavého generálního manažera, jehož vlastní profesionální hokejová kariéra skončila tragédií. Tým by mohl mít šanci splnit sny celého města. Ale jedné noci během zapíjení klíčového vítězství se něco stane mezi Kevinem a Peterovou dcerou — a druhý den to vypadá, že se všechno změnilo. Vznesená obvinění se šíří po celém Medvědíně jako vlny po rybníce, žádný dům nevynechají. V honbě za úspěchem týmu je složité rozpoznat hranice věrnosti a zrady. Nakonec musí jeden mladý muž najít odvahu říct nahlas pravdu, kterou, jak se zdá, nikdo nechce slyšet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330756/medvedin-Hgq-330756.jpg 4.51070

Medvědín 1.

Vydáno, Host

Björnstad, 2016

Kniha Medvědín

Kerolka_P.

Oj, to mi to nesedlo. Ani téma, ani postavy, bezpočet hluchých míst. Jinak mám pro Backmana slabost, Medvědín však nebyl můj šálek kávy. Druhý díl určitě číst nebudu. Těším se však na Babičku a vkládám v ni své veškeré naděje :)

anule90

Medvědín jsem poslouchala jako audioknihu. Nejprve mi přišlo její tempo pomalé, ale postupně si mě kniha i osudy hlavních hrdinů získala a celé prostředí se stalo tak známým, že se musím pustit i do druhého dílu.

Emmadriel

Medvědín byla jednu dobu velice populární kniha na sociálních sítích a to mě od čtení trochu odrazovalo, ale před pár týdny jsem si knihu dala do čtečky a začala číst. Nebudu lhát prvních desítek stran, které byl jen o hokeji jsem si říkala, co to jako je? Proč to všichni vychvalují? Vždyť mě to vůbec nebaví, a tak jsem knihu na čas odložila a pak se k ní vrátila a jak to dopadlo? Medvědín se pro mě stal jednou z nejlepší knih, které jsem za poslední dobu četla a že jich není málo. Chvílemi jsem měla nutkaní zapisovat si některé pasáže knihy, ale došlo mi, že bych se upsala, protože, co pasáž knihy to skvost. Moc se mi libí, jak vám autor mezi řádky pokládá otázky, na které si máte odpovídat, jak moc kniha reflektuje stav dnešní společnosti a zkrátka je tam vše, co tam být má. Tato kniha je zkrátka skvost a je mi líto, že jsem byla paličatá a neobjevila ho dřív.

akvi181

Hokejovým prostředím by mě knížka určitě nezaujala, přečetla jsem ji na doporučení a stálo to za to. Emocionálně docela náročná knížka, ale skvělá.

Toledo

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst. Bylo tam hodně postav a hokejové prostředí mne zrovna také moc nelákalo. Kniha mi ale byla doporučena jako super čtení, takže jsem pokračovala...a rozhodně toho nelituji. Příběh eskaloval a až do konce byl nabitý emocemi. Bylo zde popsáno spoustu krásných/hrozných momentů, které donutí člověka se zamyslet. Opravdu originálně napsané. Před druhým dílem si dám chvíli oddech a pak se do toho pustím, protože věřím, že bude stát opět za to.

Mindy

Jsem úplně přeplněná dojmy a vůbec nevím, co mám napsat. Přidávám se ke všem chválícím komentářům - naprosto dokonalá knížka, do posledního detailu promyšlená. Ale před druhým dílem si musím dát pauzu, nejsem teď hned schopná číst pokračování.

mataj

Po přečtení knihy Muž jménem Ove jsem očekávala takovou milou, vtipnou knížku, ale tentokrát o jednom městečku, které žije hokejem... No, o hokejovém městečku to bylo...ale taky byla kniha o vztazích, o přátelství, lásce i nenávisti, o obětech a snech, o tom co je správné, kdy je důležité říct pravdu a nebýt ticho. A jaký to má všechno dopad... Za mě doporučuji :)

Agatha84

Právě jsem dočetla a nejspíš ještě ani nemám ta správná slova pro to, abych knihu mohla zhodnotit. Nic lepšího jsem možná nikdy nečetla.
Jsem obrovský pokrytec, protože nebýt recenzí zde, k Medvědínu bych se nikdy nedostala - "divný název a hokej?". Vážně si nevzpomínám na knihu, která by dokázala vyvolat ve mne tolik emocí a otázek, husí kůži i slzy.
Neskutečný zážitek. Díky!!

Obnažená