Medvedia skala

Medvedia skala https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140148/mid_medvedia-skala-D52-140148.jpg 4 7 2

Novela ladená v tónoch letnej existenčnej depresie s nešťastným začiatkom a so šťastným koncom. Od súčasného slovenského spisovateľa. Márius Kopcsay vyniká spomedzi iných súčasníkov brilantnou iróniou a humorom. Vydal zbierky poviedok Kritický deň, Stratené roky, Zbytočný život romány Domov a Mystifikátor.

Bolkonská
19.08.2020 4 z 5

Čítala som od Kopcsaya asi päť kníh a táto je zatiaľ najlepšia; ešte to nepreháňa s (nefunkčnými) slovnými hračkami, ešte má nadhľad, ktorý v jeho neskorších dielach chvíľami chýba, motívy z kvantovej fyziky dokázal prekvapivo plodne zužitkovať (v kapitole o Alžbetke dokonca nečakane lyricky), príbeh hrdinu (a podniku, v ktorom je zamestnaný) je servírovaný prehľadne, sebaľútosť neprerastá cez hlavu autorovi ani čitateľovi, za mňa super.

Flipper
23.05.2015 4 z 5

Také cynicko-depresívno-čiernohumorné bilancovanie života bežného Slováka. V podobnom duchu o tri roky staršia kniha "Veselé príhody z prázdnin" bolo o trošíčku lepšia.

Márius Kopcsay
slovenská, 1968