Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345606/bmid_medved-wrr-po-precteni-zavrit-lhm-345606.jpg 4 98 29

Znáte ten pocit, když se začtete do knihy a její příběh Vás zcela pohltí? Tak přesně tohle se stalo i medvědovi Wrr. A to doslova! V otlučené krabici od bot se dostane do zdánlivě opuštěné továrny, ve které vznikají knihy. Ano, všechny ty knihy, kterých máte doma plné police nebo knihovny. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do děje a stává se součástí jejího příběhu. Narazí zde na pirátskou bandu v čele s protřelým kapitánem Crabsonem. Ten se plaví napříč knihami, v jejichž příbězích hledá ukryté součástky z rozbitého stroje na výrobu knih. Jeho cíl je jediný – získat nad vynálezem moc a podmanit si tak celý knižní svět! Podaří se medvědovi Wrr překazit jeho ničemný plán?"... celý text

Jančislava
21.01.2023 3 z 5

Na knize se nám se synem (skoro 6let) nejvíce líbí obrázky a pak poštovní holub. Knihu máme už rok a četli ji 3x,což je vidět, že ho příliš nezaujala a ani mě. Celé je to pak nějak moc osekane.

Jane007
24.06.2022 5 z 5

Upřímně musím říct, že jsem od knížky neměla vůbec žádná očekávání, ani mě nelákala. Nakonec jsem dala na doporučení kamarádky a nelituju. Originální krásný příběh, milé obrázky a ještě ke všemu turbo dítě sedělo jako přibité. Doporučuji

Aknel26
11.04.2022 3 z 5

Krásná kniha, krásná myšlenka, ale příběh neubíhal plynule. Vždy až se zpožděním, v další fázi příběhu, nám došlo - jo aha, takhle to autor myslel!

Syllvanium
29.03.2022 5 z 5

Medvěd Wrr a jeho knižní svět je můj oblíbený vesmír. Doporučuju přečíst obě knížky po sobě, první "Po přečtení zavřít," následně "Zachraň knižní svět" - příběh na sebe přímo navazuje a vyplňuje ta prázdná místa, na která si zde někteří čtenáři stěžují. (Samozřejmě to není zcela dokonalé, ale víme, dokonalost je urážkou bohů.)

Především je to kniha pro děti, obrázky vévodí nad textem a dle mého názoru umožní dětem rozvíjet představivost. Mladší děti, které ještě neumí číst, si mohou z obrázků snadno vyvodit, co se v příběhu děje, a k některým nepopsaným ilustracím si mohou vymyslet vlastní povídání, které lze různě obměňovat. O kráse provedení daných ilustrací snad není třeba ani diskutovat.
Medvěd Wrr je roztomilý poplach, který se do všeho vrhá po hlavě, ale miluje knihy a krásně vysvětluje, jaký je to pocit, být pohlcen příběhem - v jeho případě doslova. Prochází různými pohádkami a příběhy, a jako skvělý bonus používá v příbězích typický slovník pro daný svět, což je z mého pohledu třešnička navrch.
Knihu rozhodně doporučuji, a pokud vás tento vesmír pohltí stejně jako mě, doporučuju poohlédnout se po karetních hrách, které vychází z těchto knih.

teddya
21.03.2022 5 z 5

Se synem máme moc rádi všechny knihy i hry s Medvědem Wrr.
Skvěle doladěné i s holubí poštou, která knihu donese :-)
Díky moc, jdeme číst Netopýra Warena.
Synovi je 8 a knihy ho baví, nejsou náročné, texty nejsou dlouhé a to je pro něj super. Knihu opravdu přečte sám

Saela
20.04.2021 3 z 5

Úplně tedy nevím, jak mám knihu hodnotit. Strašně jsem této knize fandila, zahledla jsem ji na hithitu a těšila se na její vydání. Ilustrace jsou moc krásné, řekla bych, že je i v knize dobrý poměr čtení vs obrázek. Malá se na obrázek na stránce dívá přiměřeně, že ji to ani nezačne nudit, ale zároveň si ho stihne celý prohlédnout. Jediné co mě zklamalo bylo, že na pěkný začátek je to od půlky knížky šup sem, šup tam a finito. Připadá mi to, jako by to autoři museli z nějakého důvodu prostě nějak zkrátit. Potenciál na rozvedení by tam byl :) Ale malé se knížka líbí a to je hlavní :)

martinka.exner
03.04.2021 5 z 5

Se synem milujeme příběh Medvěda Wrr. Těšíme se i na nově vycházející knihu o netopýru Warrenovi. Doporučujeme všem

seqeennetop4839
12.03.2021 5 z 5

Knihu jsem četla společně s dětmi. Líbila se jim natolik, že jsme koupili druhý díl i společenskou hru

Helianthus
14.02.2021 4 z 5

Ilustrace této knihy jsou nádherné, příběh je zajímavý a pro děti lákavý, postava medvídka se alespoň našim dětem moc líbí. Bohužel některé části textu a zvolená slova - gringo, kolbiště apod. bych vrátila na přepracování a doladění. Karetní hra ke knize je super.

radkanin
01.10.2020 5 z 5

Moc pekny pribeh. Libi se mi zpracovani a hlavne o "zasveceni" deti v tom, o cem cteni je. Deti (7 a 4) chteji cist stale dokola :-))

Flowirs
28.06.2020

Zajímavá dětská kniha. Ideální pro čtení před spaním. Krásné ilustrace doplňují jednodušší příběh. Škoda jen kratšího děje, který se mohl více rozvést.

Kattie
25.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Knize asi uškodilo, že jsem měla velké očekávání, které vyplynulo z podpory druhého dílu na crowdfundingové platformě. Ilustrace se mi líbí. Svět, který autoři vytvořili také. Příběh se mi v principu také líbí.

Ale souhlasím s některými komentáři, že to je nedopracované, nedotažené do dokonalosti, až bych řekla, že to je co do textu místy odfláknuté. Jak už někdo psal, jakoby sepsali nápady a rovnou je vydali, bez přemýšlení nad logikou některých událostí. Bez přemýšlení nad tím, jak to budou chápat děti. Zajímalo by mě, zda je třeba napadlo dát tu knihu před vydáním pár dětem do ruky, třeba i starším, co už jsou schopné hledat v textu i nějaké logické nesrovnalosti.

Já se ze začátku ztrácela a něco mi došlo až při druhém čtení. Doteď nerozumím, jak je možné, že byl Wrr v salonu dřív, ačkoli před tím prošel několik knih a piráti měli mapu a měli tak jít najisto. Je to snad udička pro kreativní rodiče? Máme si vymyslet, že loď může plout na moři a vesmírem, ale v poušti ne a voda je daleko, tak jim to do salonu trvalo dlouho?

Také nechápu, jak je možné, že na zprovoznění přístroje stačila pouze srdcová karta a nebyly potřeba ty ostatní součástky. Nebo si je snad Wrr v té vřavě při boji se supem také odnesl?

Opravdu, jakoby chyběly některé stránky.

A dobrý "konec?", ačkoli jsou vlastně piráti pořád venku, o tom ani slovo. Možná to byl účel, jen takové nakouknutí do příběhu, který bude pokračovat v dalších knihách? Ale mohlo to být podle mého názoru udělané lépe...

Je to škoda, ten potenciál je tam mnohem větší, proto dám šanci ještě druhému dílu, ale prozatím bych knihu nedoporučila kupovat, na to je až příliš mnoho lepších knih.

Myšlenka odtažení dětí od tabletu ke knize je hezká. Je pravda, že pro hodně malé děti je velká nabídka bohatě ilustrovaných knih. U těch starších už je to s ilustracemi horší, takže v tomhle je kniha jistě zajímavá.

---

Ještě poznámka pod čarou. Je mi líto, jak dopadl holub - vlastně dělal svou práci a jednají s ním v knize jak s padouchem. Chudák přijde o peříčka...

broskev28
06.03.2020

(SPOILER) Tak pro mě to bylo rovněž zklamání.
Nápad jako takový se mi líbil moc - kniha tě pohltí a ty se octneš přímo v ní, no tohle!?! Edwardovo vysvětlení hrozivé situace, to byl taky príma nápad. Asi bych si pečlivěji vybírala, co si přečtu, ale jinak bezva. Ale potom se postupně objevovaly věci, které mě zarazily a které mi občas vysloveně vadily:
1. Nejprve vidí holub "záhadnou budovu", složí křídla na "dlouho opuštěnou půdu", potom je v pracovně a o 10 stran později už se mluví o továrně, jako by to byla hotová věc.
2. O několik stran dál se dočtu, že "Wr opět spatřil ty umolousané krysí bratry, jak jeden po druhém mizí v encyklopedii o vesmíru". Nevím jak dětem, ale mně docela dlouho trvalo, než jsem pochopila souvislost (uznávám, že detektivem bych být nemohla a vrahem je pro mě vždycky jen zahradník, takže chyba je asi ve mně). Je ale docela možné, že děti by se tímhle vůbec nezabývaly, nevím.
3. Mám ráda ilustrované knihy, ale vadí mi třeba skutečnost, že medvídek Pú v americkém podání vůbec nevypadá jako medvěd. Tady jsem měla tentýž pocit s obrázkem holuba - tam, kde se objeví na jedné stránce spolu se sovou, zjišťuju, že mezi nimi není zas až takový rozdíl. Ano, chápu, autorská licence a lehká nadsázka, koneckonců jsou to oba ptáci. Ale mně to tak nějak vadilo.
4. Autoři sice používají poměrně jednoduché věty, snaží se i o kratší a srozumitelná souvětí. Ale pro začínajícího čtenáře jsou tady slova, s nimiž se nepopasuje - fixlíř, gringo, chátra, sebranka a především mě zarazilo bitevní kolbiště.

Brala jsem to jako knihu pro začínající čtenáře, a to tedy podle mého rozhodně není. Dyslektikům by určitě znepříjemnila četbu ještě víc. Takže jsem velice ráda, že tuhle knížku máme jen půjčenou, a to kvůli stejnojmenné hře. A jsem zvědavá, jestli se mi hra bude zamlouvat víc než knižní předloha.
P.S. Teprve z recenze na hru jsem se dozvěděla, proč tenhle medvěd nebručí brum brum, jak učíme malé děti. Ovšem kde se to autor recenze dozvěděl, to netuším. Možná na oněch chybějících stranách?

jajkamalina
25.01.2020

Byla jsem opravdu zklamaná. Vizuálně krásná knížka, čekala jsem od ní hodně. Víc než ucelený příběh mi to přišlo jako zápisník nápadů. Spousta zajímavých motivů, které ale zůstanou nerozvinuté. Celé jako by to bylo jen tak nahozeno, ale nedopracováno. Jako kdyby se někdo díval na dvouhodinový film a pak ho vyprávěl kamarádům - zploští ho, zrychlí, přeletí, některé věci ztratí logiku. Jak píše pěkně Turante - mně taky přišlo, že mi nějaké strany chybí. V naší opravdu rozsáhlé dětské knihovně jedna z nejslabších knih. Dokonce jsem ji chtěla poslat dál (a to se knih vzdávám jen vyjímečně:)), ale nakonec jsme si jí kvůli ilustracím nechali.

kuky921
26.11.2019 4 z 5

Jednoduché čtení s velmi pěknými ilustracemi.

anishta
27.09.2019 5 z 5

Hodně se mi líbí to jak je to ilustrováno. Samotný příběh byl jednoduchý, ale malou to bavilo a dá se to přečíst za jedno předspací čtení. Za mě super.

Turante
18.09.2019 3 z 5

Krásné ilustrace, ale textově mi něco chybělo, měla jsem pocit, jako by mi vždy nějaká stránka chyběla. Ale pro děti ideální čtení na noc :)

sarkaw
06.09.2019 5 z 5

Tak půvabná čeština, to je velké potěšení číst!!! Děkuji za věty rozvité, za přídavná jména, skvost! A příběh, který sám ve své podstatě vede k lásce ke knihám a příběhům v nich... více takových knih!

evik_svistik
27.07.2019 5 z 5

Úžasná knížka, čteme ji čtyřletému synovi, krásné ilustrace, navíc když jsem zjistila, že se děj odehrává ve staré hradecké sýpce, kolem které denně jezdím, na obrázcích je vidět obrys Bílé věže, musela jsem se při čtení jakožto rodilý hradečák přihlouple usmívat...

tichoslapek_
01.01.2019 5 z 5

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd, protože jsem byla, spolu se svým synem, naprosto okouzlena. Tak nádherné ilustrace se jen tak nevidí. Příběh byl jednodušší, což ale vůbec nevadilo, protože jako celek působí kniha dokonale. :)
Taky nás na závěr napadla otázka, jestli byl nakonec medvěd Wrr doručen, a kam to mělo být.

pro děti pro děti od 6 let

Autoři knihy