Medvěd Wojtek od Monte Cassina

Medvěd Wojtek od Monte Cassina https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286622/bmid_medved-od-monte-cassina-FH5-286622.jpg 5 8 2

Příběh z druhé světové války vyprávěný dětskému čtenáři čerpá ze skutečných událostí a je doprovázen nápaditou grafikou a ilustrací. Hlavním hrdinou je medvídě, které našlo svůj domov u polské jednotky na Blízkém východě. Společně s vojáky pak Wojtek, tak vojáci medvěda pojmenovali, putoval vojenskými kolonami mezi tábory v Íránu, Iráku a Palestině, než se v Alexandrii nalodili k cestě do Evropy. V Itálii se Wojtek dokonce zapojil do bojových akcí. A když válka skončila? Všichni se vrací domů a Wojtek se ocitl v Edinburghu, kde v místní zoo už zůstal. Příběh medvěda Wojtka doplňuje krátké vyprávění vojáků, dobové fotografie a mapka s úkoly.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Baobab

Wojtek spod Monte Cassino , 1968

Rilian
Rilian
12.08.2023 5 z 5

Příběh polské jednotky, kterou doprovázel dobrosrdečný medvěd Wojtek. Nečekejte válečné drama. Jedná se o příběh medvěda, pro kterého válka znamenala jenom rušivé pozadí nekončících her s vojáky a dobrodružných výprav po okolí vojenského tábora. Na závěr snad jen, že komu neukápne slza když zemře Kačka a její malé opičátko, nemá srdce!

Ťapulka
Ťapulka
25.09.2018 5 z 5

Pět hvězdiček je málo pro vyjádření toho, jak je tato kniha nádherná! Koupila jsem ji pro svého syna, ale nejdříve jsem si ji přečetla sama a nemohla se od ní odtrhnout! Jak je možné, že nejen já, ale vůbec nikdo z mého okolí neví nic o medvědovi Wojtkovi??!! Jeho příběh je dojemný, veselý, naučný, je snad jediným čistě krásným příběhem 2.světové války. V knize jsou čtenáři i nenásilným způsobem předkládány informace o 2.světové válce, je zde ale také hodně lásky, kterou vojáci nejen dávali, ale také potřebovali pro sebe, pro svoji ustýskanou a rozbolavělou duši. Medvěda Wojtka jsem si zamilovala! A kdyby žil, určitě bych se za ním vypravila do edinburgské zoo. Shrnutí - tato kniha mi dala nejen nádherné chvíle, ale také zcela nové informace, úsměvy a seznámení s jednou moc zajímavou osobností, i když trošku chlupatou :-). Děkuji, že vyšla, děkuji, že jsem ji mohla číst! Moc mě mrzí, že už nemám pro ni v Čtenářské výzvě vhodné téma

polská literatura

Autorovy knížky