Medvěd nechce jít spát

Medvěd nechce jít spát https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388258/bmid_medved-nechce-jit-spat-ryb-388258.jpg 4 142 31

Co dělají zvířátka v zimě, když všechno zasype sníh? Třeba takový medvěd celou zimu prospí. Počkat, ale já nechci jít spát! Co kdyby mi něco báječného uteklo? Podzim pomalu končí. Brzy přijdou tukoni a uloží medvěda k zimnímu spánku. Už pro něj připravili krásný teplý pelíšek. Jenže medvěd potká zubra, který mu vypráví, jaké to je v zimě. Ach, to musí být nádhera, zasní se medvěd. Taky bych chtěl poznat sníh i mráz a zažít zimní radovánky. Podaří se tukoňům medvědího neposluchu přemluvit, aby šel spát?... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , Host

Vedmìd’ ne choče spaty

simca9342
simca9342
01.02.2024 5 z 5

Jak lidé tak i zvířata potřebuji spát. V jejich případě jde však až o 20 hodin spánku a u zimního o spoustu dní. Medvěd se do dlouhého odpočinku nějak nehrne a to ani za pomoci svých zvířecích přátel. Ale jeden z nich se mu přece jen stane názorným příkladem. Který?

Knihomolka506
Knihomolka506
25.01.2024 5 z 5

Tukoni opět v akci :)
Naposled jsem od autorky četla Jak tukoni zachránili strom. V tomle případě zachránili zřejmě všechny včelí úly v celém lese :)
Medvědovi se nechce spát, i když má už dávno nachystaný pelíšek. Misto spanku se vykecává s dalším chlupatým kamarádem. Co udělají lesní tvorové?

madem
madem
28.12.2023 3 z 5

Schválně jsem založila synovi profil, abych nemusela mít hodnocení dětských knížek, které s ním čtu. Pak přišla výzva a já pokorně zařadím tuhle na svůj profil.
Oceňuji ilustrace a začátek příběhu.
Nějak však chyběl spád a konec.

zimolka
zimolka
15.12.2023 1 z 5

Také jsem četla kvůli výzvě,dcerce se líbily samozřejmě obrázky.Konec vlastně žádný.

LunaL.
LunaL.
01.12.2023 1 z 5

Pujcila jsem detem hlavne kvuli svoji ctenarske vyzve. Deti jsem na ni nenalakala, cetla jsem ji sama. A detem se nedivim. Ilustrace nejsou spatne, ale pribeh ani ne na dve minuty a bez deje. Za tohle bych penize nedala!

Anasa
Anasa
27.10.2023 3 z 5

Přečetla jsem si s dvouletým vnoučkem. Vzhledem k tomu, že jsme neměli žádnou předchozí knihu, byla jsem zmatená tím, kdo jsou tukoni. Vnuk ne, vzal je prostě jako nějaká zvířátka. Vzhledem k tomu, že knížka má pěkné celostránkové ilustrace, líbila se mu. Za dva roky, možná i za rok, bych po ní nesáhla.

dohnálci
dohnálci
30.09.2023 1 z 5

Mám pocit, že se poslední dobou rozmohl nešvar nadaných ilustrátorů psát knihy. Ilustrace krasné, ale ten "příběh" mělo být proboha co! Je to jako když máte rozkoukaný film a ve čtvrtině vám vypnou proud. Otočíte stránku a konec. A to je taky můj konec s touto autorkou.

Petra1323
Petra1323
06.07.2023 5 z 5

Všem medvědům
Jednoho dne potkal medvěd zubra.
Zubr mu vyprávěl, jaké to je, když všechno v zimě zapadne sněhem.
Medvěd se zamyslel: On brzy usne a všechny zimní radovánky mu zase utečou.
Dokonce už přišli i tukoni, aby ho uložili k zimnímu spánku.
Přinesli s sebou všechno, co takový medvěd k spánku potřebuje.
Vypadá to, že medvěd konečně usnul. Už můžeme jít!
Teď si můžou tukoni konečně odpočinout.
Všechny zvířátka, která měla usnout zimním spánkem, už spí ve svých pelíšcích.
Počkat, ale vždyť medvěd nespí!!!
Já nechci jít spát!
Tukoni ho přemlouvají, aby se vrátil do svého brlohu.
Medvěda však něco napadlo.
V mém brlohu se špatně spí! Najděte mi jiný pelíšek!
Tenhle je moc měkký! A ten zase tvrdý! To je moc nízko! A tohle moc vysoko!
Žádný pelíšek se medvědovi nelíbil.
A zatímco se tukoni snažili něco vymyslet, medvěd jim zase utekl.
A v tom uviděl šnečka, který se právě ukládal k spánku.
Dobrou noc, šnečku. Sladké sny, medvěde.
Konec

Tak to je celé.
Textu není moc, ale pro malé děti tak akorát. Obrázky jsou kouzelné, nad každým se dá volně vyprávět další a další příběh. No a tukoně, ty si musí zamilovat každý.

dancadragneel
dancadragneel
15.06.2023 3 z 5

Za mě má kniha hezké ilustrace, ale upřímně čekala jsem asi více. Příběh je hezký, ale přijde mi to rychle rychle a bez nějakého pořádného konce. Škoda....

Titina
Titina
24.05.2023 4 z 5

Je to fajn. Jako jedna z prvních knížek před spaním tak akorát dlouhá. Nekomplikovaná.

roxy9413
roxy9413
04.05.2023 4 z 5

Opravdu krásné ilustrace, ale příběh je za mě takový plochý. Syn je spokojený, zatím se soustředí jen na obrázky.

Havrnka
Havrnka
13.04.2023

Tuto knihu jsem četla jen díky výzvě. Vnoučkovi se sice líbila, hlavně obrázky, ale mě tam chyběl konec....

bigbabe
bigbabe
03.04.2023 2 z 5

Nejsem dítě, tak nevím, jak ohodnotit. Půjčila jsem si od kamarádky, abych měla něco do ČV (ale stejně si asi najdu ještě další). Nevím pro jak velké děti to je, ale je to hodně stručné.

annes
annes
30.03.2023 5 z 5

Chtěla jsem Zubra, protože se mi líbila obálka. Dcera nechtěla chodit spát, tak vyhrál medvěd. A ukrajinská autorka do výzvy to završila. Ale SAKRA, jak mi Tukoni mohly unikat tak dlouho? Vážně. Mě? Po přečtení jsem hnedka vzala Jedličku a už jsem si klikala do nákupního košíku Tukoní záložky :-D
Pro všechny nadšence jemných linek a nadšence pro tajemství lesa.

Safrika
Safrika
02.03.2023 5 z 5

Krasne,mile,pohodove.

Hanina61
Hanina61
19.01.2023 5 z 5

Ilustrace jsou nádherné, nevím, jak dětem, ale mně jako dospělákovi se líbily převelice... A tukoně bych v lese, u kterého žiju, měla moc ráda... ;-)

Péťa Z.
Péťa Z.
24.11.2022 2 z 5

Knížku nám představila paní knihovnice. Mě ani dceru příliš neoslovila. Ilustrace jsou hezké, ale na můj vkus moc líbivé spíš pro dospěláky. A příběh mi nepřišel nijak zvlášť nápaditý. Raději bych u dětí upevňovala správná pojmenování (viz. hnízdo pro medvěda)...

Bonda
Bonda
13.06.2022

Je fajn, že text pracuje s nedořečeností a dítěti není naservírováno vysvětlení, co se vlastně v postavách odehrává a proč jednají tak, jak jednají. Podobně pracuje s nejmenšími čtenáři např. Marianne Dubuc. Bohužel snaživí rodiče jako já do toho mají tendenci házet vidle, protože je svrbí kompletní dovysvětlení na jazyku. Ale to už není odpovědnost autorky. Naopak ilustrace se mi příliš nelíbí (jsou pro mě až moc "hezké") a nejsem ani fanoušek tukoňů. Některá fantastická zvířata v sobě mají nápaditost, takže člověk chápe, jak jejich existence obohatila "zoologický svět". Ale u tukoňů tuhle přidanou hodnotu nevidím. Již existující, reálná zvířata se mi zdají mnohem zajímavější.

T.erez
T.erez
30.09.2021 5 z 5

Kniha má krásné ilustrace, příběh je velmi jednoduchý. Mojí dceři (2,5 let) se libí. Dle komentářů, některým chybí konec. Za mě ne, moje dcera dost často podobně usíná. Takže máme téma k zamyšlení, že je lepší jít do postele než někde náhodně usnout :)

muchomurka
muchomurka
28.07.2021 3 z 5

Ilustrace byly zajímavé a celkem se mi líbily. Bohužel příběhu chyběl nějaký ucelený závěr, ideálně s pointou.
Jinak nápad super, akorát to celé pojetí je nedotažené.
Ale líbilo se mi, že knížka souvisí s tou o zubrovi.

Oksana Bula
ukrajinská, 1989
2017  86%Zubr si hledá hnízdo
2018  83%Medvěd nechce jít spát
2019  81%Jak tukoni zachránili strom
2019  80%Jedlička se narodila
2023  97%Vřesová můrka

Kniha Medvěd nechce jít spát je v