Medová smrť

Medová smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300672/bmid_medova-smrt-V8j-300672.jpg 4 209 68

Medová smrt série

Keď sa mladá Američanka Felicity vyberie hľadať svoju matku do Ríma, narazí pritom na mučivé dávne tajomstvo vlastnej rodiny. Pátranie ju postupne privádza k najtemnejšej kapitole celého ľudstva. Odhaľuje dramatický osud vlastnej prababky, slávnej opernej speváčky Elisabeth Malpranovej, aj jej dcéry Deborah. V príbehu s tematikou druhej svetovej vojny sa trpezlivo rozpletá pavučina lásky, viny a hriechu, ktorá siaha až do súčasnosti a dotýka sa aj života zvedavej Felicity. Ako ďaleko bola ochotná zájsť matka, aby zachránila svoje deti? Ako ďaleko zájde dcéra, aby pomstila svojho otca? A ako môže hlboká, zničujúca láska pretrvať celé generácie a vyliečiť staré rany? Medová smrť je vzrušujúce čítanie o tom, ako dokázali kruté historické udalosti ovplyvniť až štyri generácie žien jednej rodiny v rôznych časových obdobiach z pera úspešnej nemeckej autorky.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Motýľ

Honigtot , 2015

haaabi
31.08.2019 4 z 5

Prvních 100 stran byla docela útrpná nuda, ale někdo tu psal - vytrvejte, tak jsem vytrvala a jsem ráda, že jsem to udělala. Těším se na další díl, že se dozvím více o Marlene.

lištička123
19.08.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. A i když nejsem žádný hnidopich, těch chyb tam bylo opavdu hodně.

vera4669
21.07.2019 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila a zanechala ve mě spoustu pocitů, taky nechápu tak nízké hodnocení

Katelin_CZ
19.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, čte se skoro sama. Zajímavý příběh zasazený do období druhé světové války. Jediné, co mi neskutečně vadilo, bylo neskutečné množství gramatických chyb. Ale i tak bych knihu určitě doporučila :)

Gabi13
06.05.2019 5 z 5

Skvěle napsaný příběh se skoro detektivní zápletkou na pozadí hrůzné války. Pěkné propletení se současností. Četlo se to moc hezky.

Ctenar1202
05.05.2019 5 z 5

Kniha me nadchla. Priserne, cim si lide museli za druhe svetove valky projit. Je to pribeh plny lasky, nenavisti a pomsty. Byla to strasna doba a my, i kdyz mame moznost, o zverstvech druhe svetove valky cist a videt dokumenty, si neumime predstavit, jaka hruza to byla...a muzeme se pouze modlit, aby nase generace a ty dalsi, nemusely uz nikdy nic takoveho zazit. Lide maji jedineho predatora a tim jsou zase jen lide....

Jane007
24.03.2019 4 z 5

Knížka byla dost dobrá. Jediné, co mi tam trochu nesedělo, bylo zarámování současností.

ErikaJ
13.03.2019 5 z 5

Za mě výborná knížka!!Začátek sice pomalejší, mírně nepřehledný, ale pak se to tak rozjelo, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. I přes chyby v textu, opravdu doporučuji všem, které zajímá téma druhé světové války.

ritz
28.02.2019 5 z 5

Zajímavá, čtivá knížka, četla jsem první druhý díl a tento byl mnohem poutavější.

Jamira
23.02.2019 3 z 5

Knihu jsem precetla, hlavni casova linka, ktera se odehrava za 2.sv.v.me celkem chytla, ale cely ramec knihy je kycovity a neuveritelny. Nicmene gro knihy je napinave.

hrosulik
03.02.2019 5 z 5

Pěkné čtení, i když smutné. Těším se na pokračování.

michaela7087
28.01.2019 5 z 5

Perfektní!!! Naprosto perfektní!!! Nechápu tak nízké hodnocení téhle knihy. Ano, je tam množství chyb v překladu, ale já jsem se tak začetla, že jsem chyby naprosto přecházela a nevěnovala jim žádnou pozornost. Řadím mezi své NEJ knihy z období 2 sv. války, a to už jsem jich několik přečetla a několik nedočetla.

Střelka
25.01.2019 5 z 5

Velmi čtivý napínavý příběh, kdo má rád válečnou tématiku.

myšpa
16.01.2019 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale příběh Deborah je málo věrohodný.

Rodaw
09.07.2018 4 z 5

MEDOVÁ SMRT
Moc jsem se na tuto knížku těšila. Očekávala jsem mrazivý thriller z 2. světové války. Upřímně - na začátku, no spíše do poloviny knížky, jsem byla trošku rozpačitá. Nečetlo se mi to úplně dobře. Nebo spíš - četlo se mi to celkem špatně. Nevím, zda je taková knížka i v originále a nebo je to naším překladem... No nicméně - VYDRŽTE. Já už byla pomalu smířená s tím, že si knížku přečtu - s tím, že ve výsledku to bude zklamání. Ovšem druhá polovina kniha a poslední třetina jsou tak strhující záležitostí, že tuhle knížku za sebe doporučuji všem čtenářům, kteří stejně jako já mají tolik rádi 2. světovou válku... Knížka se poměrně detailně věnuje historii, takže bych ji doporučila opravdu spíše těm, kteří se o tuto dobu více zajímají :o) Některé historické pasáže mě bavily více, některé míň, ale ve výsledku můžu říct, že mi čtení této knihy přineslo nové informace (a souvislosti).
Líbila se mi rozmanitost a psychologie postav. Ano, někdo je tu vyloženě záporák a někdo klaďas, ale hodně postav je něco mezi tím... Přišlo mi to.. skutečné a uvěřitelné. Hodně mě překvapila povaha samotné Deborah, protože v některých ohledech to byla.. no, zajímavá slečna :-D
Rozhodně mé největší sympatie získala Marlene. Naprosto skvělý charakter, neskutečně chytrá a statečná žena.
Poslední část knihy - která je skutečně v podstatě napínavým thrillerem - mě získala. Stránky jsem hltala a hodně věcí mě šokovalo. Brutalita a mučící praktiky gestapa - opět mě to dostalo, jako vždy.
Jsou lepší knížky z 2. světové války - i právě z oblasti odboje a špionů - například Slavík, což je asi nepřekonatelná kniha.. ALE sama za sebe Medovou smrt rozhodně doporučuji - jen s tím, že je prostě dost možné, že se do příběhu nezačtete hned a možná Vás to nebude od první stránky úplně bavit.. Ale po dočtení můžu říct, že nelituji a za mě osobně tato knížka stála za to. :)
Napínavé, propletené, dobře vymyšlené.
Příběh maminky Elizabeth (tomu se v podstatě věnuje první polovina knihy) je takový... běžný, pomalejší, ale s Deborah to přijde.. :)
Taky se mi hodně líbilo, že mi knížka ukázala běžný život německé smetánky za války. No běžný.. spíš velkolepý. Jak žili a jak se bavili vysoce postavení nacisté a jejich rodiny (nebo spíše milenky..)
Do druhého dílu - Marlene - se rozhodně plánuji pustit. I když vím, jak to s Marlene dopadne a tato knížka se v podstatě bude vracet do minulosti - právě do druhé světové války, nenechám si to ujít... už kvůli Marlene. Protože jak znám Marlene, bude to hodně akční a nebezpečná jízda. A ráda budu zase obdivovat její statečnost a fandit ji :) Áááá, už aby ten druhý díl byl :)

Danago
04.07.2018 2 z 5

Kniha se velice špatně četla. Dost často mi připomínala jako čtení z učebnice. Rozsah knihy od počátků nástupu Hitlera na scénu ve 20tých letech až do konce války by mohl být velice zajímavý příběh , ale tak jak to bylo napsané se to nečetlo dobře, nevtáhlo mě to do děje. Příběh mi připadal odosobněný , napsaný tak nějak nečtivě. Nevím jestli to bylo překladem, ale knížku jsem přečetla jen s velkým přemáháním. Knížka mě nijak emotivně nezasáhla.
O chybách ve všech směrech se tu již zmiňovali ostatní.....
Nedoporučuji si knihu kupovat. Jsem ráda, že jsem ji měla půjčenou z knihovny.

Martina99
23.06.2018 3 z 5

Zajímavý příběh a obsahuje vše, lásku, špionáž, válku. Těším se, až si přečtu příběh o Marlene.

soukroma
21.06.2018 2 z 5

Nevím, z jaké anotace či komentáře jsem dospěla k názoru, že je to o ženách v odboji. Opravdu není, navíc příběh či příběhy žen jedné rodiny je/jsou vlastně nedůležité, nezajímavé až ničemné.
Tato kniha je totiž především učebnicovým příkladem po všech stránkách špatně napsaného románu a navrch ještě špatného překladu (ten to mohl trochu vylepšit, ovšem navíc s přidanými chybami v češtině se tak kniha válí opravdu na hodně zabláceném dně moderní románové tvorby, nejen té, která se úplně rojí a "láká" na rodinné peripetie za dob temna).
Jen z nějakého záhadného masochismu jsem knihu přelouskala celou, abych se mohla podivovat v každé druhé větě jazykovým podivnostem (taková "hubená hlava", nebo "byl malého vzrůstu a lehce mohutný", nebo "skolila ji myšlenka") a protichůdnostem a nejasnostem na každé stránce. Text (ani to nemůžu nazvat jazykem) autorky je totiž tak neuvěřitelně kostrbatý, nepřesný, že to prostě nemá obdobu - podporuje celkovou nečitelnost, rozkouskovanost, protiklady v následujících větách, což vše jen podtrhuje nevěrohodnost celého obsahu.
Pozn.: Ač nejsem profesor literatury ani lektor tvůrčího psaní, domnívám se, že pasáže z knihy by mohly dobře posloužit aspoň za podklad pro začínající literáty, aby si svým přepisem, tedy přetvořením do živého románového jazyka, mohli jasně poměřit (tj. zvednout sebevědomí) a pocvičit svoje spisovatelské schopnosti.

Klára2216
05.06.2018 4 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, ale mohu říci, že jsem příjemně překvapená. Pěkný příběh, i když samozřejmě strašlivý co se týče tématu. Od druhé třetiny velmi čtivé a závěr povedený, nebyl přetažený. Dávám čtyři hvězdičky za trochu vleklý začátek, který mi špatně zapadal do sebe.

karolina5333
03.06.2018 4 z 5

Přivírám obě oči nad historickými nepřestnostmi, přece jen to je román, ne dějepisná učebnice. A je to román, který mě hodně chytnul, vtáhnul do děje a vzbudil ve mě emoce. Jediné co bych vynechala je začátek a konec ze současnosti, kniha by se bez toho klidně obešla. Těším se na pokračování :)