Medicinman

Medicinman https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58631/medicinman-58631.jpg 4 9 2

gabriel375
16.03.2024 5 z 5

Kniha je konkrétne písaná známym antropológom a prekvapivo aj šamanom africkej a americkej generácie. Na to, aký odpor vo vedeckej komunite zaznamenávajú "nevedecké",teda hmotne nemerateľné výskumy, som bola prekvapená, že kniha vyšla a autor dostal ešte aj miesto na prestížnej univerzite,kde učil až do roku 2021. pred 15 rokmi, keď sa ku mne dostala, bola teda ťažkým sústom. autor opisuje šamanské prepojenia so svojím budúcim ja (archetypom autora v budúcej inkarnácii), teda Nainoom, ktorý žije v troskách našej civilizácie o 5000 rokov neskôr. Nie je to spoiler, len zapolohovanie. Moja úcta aj úžas vzrástli, keď sa po rokoch odhalilo, že to pravdepodobne naozaj všetko prežil. sú dva druhy kníh.Táto po prečítaní ostane prítomná s vami dlhé roky.

gersie
08.04.2020 4 z 5

Kniha navazuje na předchozí titul Spiritwalker a je napsaná ve stejném duchu. Pokračování Nainových příběhů po jeho návratu do své osady. Je to trochu zdlouhavé a místy náročnější díky cizojazyčným výrazům a komplikovanosti při vysvětlování spirituálních zážitků autora, ale komu se líbí předchozí díl určitě by ji měl přečíst.

Hank Wesselman
americká, 1941