Krajina plná stínů

Krajina plná stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4714/bmid_krajina-plna-stinu-97C-4714.jpg 4 803 105

Mediátor série

Svět šestnáctileté středoškolačky Susannah se hemží duchy, zbloudilými dušemi, které potřebují pomoc, aby se dostaly do "země stínů". Pomoci jim mohou "mediátoři", lidé se schopností zesnulé vidět a hovořit s nimi. Suze je jinak normální 16letá středoškolačka, která se musí vyrovnávat s matčiným sňatkem, přírůstkem tří nevlastních bratrů, stěhováním z New Yorku do Kalifornie a změnou školy...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mediator - Shadowland , 2000

BelphegorSara
23.11.2017 4 z 5

Super knížka a těším se až si přečtu další díly.

Ailee
08.10.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla již poněkolikáté a ani tentokrát mě nenudila. A to i přesto, že je děj vlastně naprosto přímočarý a bez větších zvratů či překvapení. Čte se strašně rychle, je to taková knihohubka, kterou máte přečtenou za pár hodin. Doslova. Nikdy mě neomrzí.

Rika007
05.10.2017 5 z 5

Super!

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Příjemné čtení. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

Karol453
06.07.2017 5 z 5

Nejlepší knížka co snad existuje. Mohla bych to číst pořád dokola. Určitě si přečtu i další.

WinterCourt
03.04.2017

No upřímně řečeno na ohodnocení knihy by to chtělo ještě tu knížku někde sehnat... Opravdu nechápu, proč ji nehodlají dotisknout. :(

mauglie
11.02.2017 5 z 5

Jako poblázněná puberťačka s hlavou hodně vysoko v oblacích a nosem neustále v knihách jsem tyhle mediátorský knížky naprosto hltala (s lehkým ruměncem bych ještě popsala, jak vypadá Jessee- jojo, furt si na něho pamatuju!). Netroufnu si je přečíst znovu- bojím se, že by mi to zkazilo vzpomínky- už nejsem naivní dívčina, co sní o blonďatých přízracích. Ale jsou to knihy mého dospívání!

ManujuSeElis
15.01.2017 5 z 5

Mediátoři, duchové, parapsychologie je moje téma. Tato kniha mě naučila, že je více typů exorcismu a nevím proč, ale slovo brazilský exorcismus mě z nějakého divného důvodu moc rozesmál.

Litocha
18.12.2016 3 z 5

O sérii jsem se krátce po jejím vydání u nás dozvěděla na přednáškách z literatury pro děti a mládež - tehdy zapůsobila jako čerstvý vánek, moc podobných titulů tehdy nevycházelo. Postupně jsem si počkala na všechny díly a čtení jsem si užívala. Dnes už v záplavě knížek určených náctiletým slečnám působí trošku chudobně, ale pořád se jí i přes řidší příběh nedá upřít čtivost a jistý švih, takže Susannah prostě držíte palce.

BarkaS
09.10.2016 4 z 5

Jako bych už to někdy četla... Asi tak stokrát. Ale co. Má to spád a hlavní hrdinové jsou Mirkové Dušínové tělem i duchem.

barus14
01.10.2016 5 z 5

První díl, který už jsem četla tolikrát, že přesně vím, co se stane, ale pokaždé je to skvělé! Rozhodně doporučuji, krásné oddechové dívčí čtení s prvky mystična :)

trudoš
11.09.2016 3 z 5

Jednoduché dobrodružství pro náctileté čtenáře, okořeněné špetkou duchařiny a s příměsí nezbytné romantiky. Snad jen že tam, kde by jeden čekal alespoň trochu zašmodrchanosti, nastoupí přímočaré řešení. Na druhou stranu na sto devadesáti stránkách se žádný epos čekat nedá.
Opěrným bodem knihy je hrdinka Susannah Simonová, která řeší potíže s obyvateli věčných lovišť. Hlavně pak důvody, proč si tam neužívají zasloužené dovolené. Ovšem řešit je možná silné slovo, protože ač je Suze slušné děvče, které nekouří (teda jednou v životě si zapálila, ale to bylo ve stresu a v průběhu vyprávění se za to omluví hned čtyřikrát), nepije a dobře se učí, ke konfliktům se zásadně staví s výbušnou povahou a nějakou tou pěstí. Díky tomu se častěji do problémů dostává, než že by je urovnávala.
Na čtení to ve výsledku není špatný mix. Meg Cabotová v sobě nezapře zručnou spisovatelku, která přesně ví jak zaujmout cílovou skupinu. Naneštěstí mimo ni už těžko sbírá plusové body. Což je přesně můj případ.

Arianne
31.08.2016 3 z 5

Příjemné rychlé čtení, nic moc se zatím nedělo, ale před sebou mám ještě 5 dílů, tak čekám, že se děj konečně trochu rozjede :-) Vzhůru do druhé knihy

Verrrunka
25.08.2016 3 z 5

Začala bych tím, že knížka je velice čtivá a děj rychle utíká. Ale..
Proč každá YA začíná tím, jak se hlavní hrdinka stěhuje, protože se rodiče buď rozvedli, nebo někdo z nich zemřel, nebo zemřeli oba, opouští svou školu, svoje kamarády, je samozřejmě outsider, všichni si myslí, že je divná, ale ne, ona z toho nemá deprese, protože ona má "druhý" život, kde je prostě špička. Ach jo. Taková škoda....Že já se k tomu nechám vždycky zlákat...

PeM
05.08.2016 5 z 5

Určitě doporučuji, nečekala jsem žádný zázrak, ale je to sešup (čti čtivé :-D)...série mě baví a jedu dál :-)

Evule114
06.06.2016 5 z 5

Kdybych mohla, tak téhle knížce bych dala klidně 10 hvězdiček. Když jsem si jí půjčovala, tak jsem si myslela, že mě bude bavit, ale až takhle? To jsem opravdu nečekala. Asi jsem ještě nevyrostla. Je to jedna z nejlepších knížek pro puberťačky co může být. Tahle knížka mě bavila od prvního řádku do posledního. Se Susan jsem se opravdu nenudila a navíc se mi líbilo,jakým stylem tahle série je psaná. Vřele doporučuji... :-)

Xena011
17.05.2016 3 z 5

Na oddech příjemná a oddechová kniha, ale přijde mi, že se v ní nic moc nestalo. Takové uvítání do děje, do nového města a školy, seznámení s novými nevlastními bratry, lidmi a samozřejmě duchy, ale nic víc. Chybělo mi zde ze všeho nejvíc napětí a tajemno. Možná už to není vhodné pro můj věk, ale každopádně uvidíme, jak se to zvrtne dál a zda mě další díly zaujmou více.

Shindeen
06.03.2016 3 z 5

Ačkoliv mě kniha z popisu příliš nezaujala, četla se hezky a plynule.
Jednu hvězdičku strhávám za to, že byla tak krátká - no vážně, sotva skončilo všechno představování a vysvětlování, najednou byl konec, a nakonec samotný děj byl popsaný snad na méně stránkách, než to myšlenkové rozebírání každé situace. Taky je docela škoda, že v knize uběhly sotva 3 dny.
Půlku druhé hvězdičky strhávám za to, že jsem pochytila "pražskej přízvuk", který mi jako ostravačce docela lezl na nervy. A další půlku hvězdičky, že mi tam chyběla aspon nějaká ta romantická pusa.
Ale snad v dalším díle.

Twotika
11.02.2016 5 z 5

Velmi hezká a ctiva kniha

Liduka
09.10.2015 4 z 5

Hezká duchařská kniha, i když se mi zrovna moc nepozdávalo, že v okolí Suzannah je ještě další mediátor. To mi přišlo docela přehnané.

pro dívky duchové a přízraky pro mládež záhrobí

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Krajina plná stínů je v

Přečtených1 278x