Medaile za vytrvalost

Medaile za vytrvalost https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98051/medaile-za-vytrvalost-98051.jpg 5 2 1

Monolog a laskavé úvahy starého psa, které s odzbrojující jednoduchostí hovoří o lidech a psech, přivádějí k zamyšlení se nad sebou, světem okolo a tím, co je v životě opravdu důležité. "Psí úvahy" vidí člověka se všemi jeho nešvary, takzvanými správnými představami o tom, co je dobře a co špatně, jak žít, jak se chovat – v protikladu s psí „jednoduchostí‶, oddaností a logikou. Příběh, který svou přímočarostí promlouvá ke čtenářům napříč všemi věkovými kategoriemi a přinutí bez jakýchkoliv apelů zpomalit a (možná po dlouhé době) se usmát na svět kolem něj. Podle autora si právě pes pro neustálou snahu "unést svůj náklad / a splynout s přirozeným tokem života" zasluhuje pomyslnou medaili za vytrvalost. "Byla by to medaile za nepromarněný život." Ħesko–anglické vydání, knihu doplňují barevné ilustrace, podtrhující charakter textu.... celý text

EmmaEmma
31.03.2018 5 z 5

Balzám na duši pro každého, kdo má rád pejsky.
S.42 - Dokud jsou lidé malí, mají rodiče. Z malých lidí se ale časem stanou velcí lidé.Najednou nikoho nemají.
S.78 -O minulost se přou jenom lidé bez budoucnosti.
Malí lidé se k prohrám a faulům nevracejí...Zítřek slibuje zázraky. A létat lze jen bez zátěže.
S. 92 - Domov lidí je většinou v místě, kde mají uložené věci, které jim patří. Domov psů je tam, kde je jejich pán. My psi, na rozdíl od lidí víme, že přítomnosr pána je nad všechny krásné věci.

Petr Musílek
česká, 1945
2007  100%Medaile za vytrvalost
1988  0%Věci našeho života

Kniha Medaile za vytrvalost je v