Meč z Flatlandu

Meč z Flatlandu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22628/bmid_mec-z-flatlandu-65c8c353b3627.jpg 3 25 4

Za dob, kdy legendární říše Qwaan sahala od oceánu až za tok Luny, rozkládalo se na jihozápadním pobřeží království Qwaarmor. Nepatřilo k nejbohatším ani k největším, jeho králové se však těšili stejné úctě, jako vládcové Treasilu či Naan Cyiahn. Neboť nebylo rozdílu mezi velkými a malými zeměmi. Tak praví legendy. Když Connor, bard z Llanfairu, do Qwaarmoru opravdu doputoval, byl zklamán. Máloco připomínalo dávnou slávu. A kvůli jeho znalostem přírody a magie, které byly v Llanfairu považovány za samozřejmé, se ho lidé báli jako čaroděje. Přesto, nebo spíš právě proto, jakoby přitahoval jedno dobrodružství za druhým.... celý text

Eillen
04.05.2022 3 z 5

Víc by se mi líbilo, kdybych si o Connorovi mohla přečíst jeden plynulý příběh, než několik povídek. Některé příběhy jsou slabší, u jiných jsem litovala právě toho, že jde jen o krátkou povídku...

NemmamSlov
17.01.2021 2 z 5

Květiny pro Tien (3*)

Dvaja kamaráti, Eirik a Connor, sú zaľúbený do  dievčaťa a aby sa rozhodlo s kým krásna Tien pojde na slávnosť, musia doniesť určitý kvet. Vybrali si zlú dobu, pretože na pravé poludnie sa na lúke objavuje čarodejnica, ktorej musia rozprávať príbeh aby prežili. Krátka poviedka s vydareným koncom.

Noc čarodějnic (2*)

Connor odchádza z domoviny a dlhé chvíle na cestách si kráti hrou na lutne v pocestných krčmách. Stretáva svoju učitelku Brigit, ktorá ho učila ako malého čarodejníckemu nadaniu. Slabý príbeh, ale našťastie krátky.

Jeskyně prokletých (3*)

Pútnikov často na svojich cestách zachytí zlé počasie a Connor nie je výnimka. Usadil sa v jaskyni, no nečakal, že je prekliata dušami vrahov.

Vůně lesa (3*)

Hrdina konečne zavíta do väčšieho mesta. Connor navštívi záhadné panoptikum a tu začínajú problémy. Pri pokuse o záchranu istého tvora sa dostáva do väzenia a znepriateli si mocné osobnosti mesta.

Uctívači (2*)

Záhadný kult, ktorý niekoľko rokov uctievali mŕtveho čiernokňažníka. Connor sa rozhodne zachrániť dievča v núdzi, ktorá mala slúžiť ako obetný králik. Problém začítať sa. Nápad nebol zlý, ale podanie bolo katastrofálne.

Na kameni kámen (2*)

Ďalší slabší príbeh. Našťastie znovu krátky. Hrdinu zastihnú nečakané javy, keď prechádzal cez kaňon.

Temná noc na Highew (3*)

Celkom dobrý príbeh. Connor pomáha pri objasňovaní záhadného predmetu, ktorý má schopnosti liečiť zranenia, no je nutné preliať trochu krvi.

Meč z Flatlandu (4*)

Najlepšia poviedka. Flatland čelí tvrdému útoku a Connor sa ocitá v pozícii obráncu. Čelia veľkej presile a jediná šanca na záchranu je legendárny meč. Connor neváha a využíva svoje magické schopnosti k nálezu meča.

Lví poslání (2*)

Posledný a bohužial ďaľší diel, ktoré by som zaradil medzi tie slabšie. Connor je väznený a jeho spolusediaci je nečakane mág, vďaka ktorému sa nakoniec dostáva na slobodu, no opäť treba použiť aj svaly.

Slabšia kniha, no fanušíkom dobrodružných fantasy príbehov by som vedel doporučiť niečo podobné a to je Prokletý Dilvish.

BUBO26
24.05.2019 3 z 5

Kniha ma celkom bavila. Skladá sa z niekoľkých krátkych príbehov, ktoré opisujú dobrodružstvá Connora, mladého bojovníka, ktorí sa vydal do sveta a tak nejak sa vždy priplietol do nejakej vojny, kliatby, nebezpečenstiev... Každý príbeh prináša nejaké nové postavy, ktoré sa v ďalšom príbehu už zväčša neobjavujú. Štruktúra knihy mi veľmi pripomenula klasického Conana. Čo sa týka obsahu, je to klasický sword and sorcery. Hrdina sa dostane do problému, chvíľu s ním bojuje a napokon z neho šťastne vyviazne. Nasleduje ďalšia poviedka, bez náväznosti na predošlú. Tiež mi trošku vadili niektoré zvláštne slová, napríklad kavalkáda namiesto kavaléria, či truvér namiesto bard.

Lusa
20.07.2014 3 z 5

Upřímně se mi příběh ze začátku docela líbil, i když mi přišlo divné, proč se hlavní postava přesouvá pořád s příběhem nějakam dopředu a skok a jsme v novém městě, na jiném místě, takže i konec mi přišel tak podivný.