Meč z Flatlandu

Za dob, kdy legendární říše Qwaan sahala od oceánu až za tok Luny, rozkládalo se na jihozápadním pobřeží království Qwaarmor. Nepatřilo k nejbohatším ani k největším, jeho králové se však těšili stejné úctě, jako vládcové Treasilu či Naan Cyiahn. Neboť nebylo rozdílu mezi velkými a malými zeměmi. Tak praví legendy. Když Connor, bard z Llanfairu, do Qwaarmoru opravdu doputoval, byl zklamán. Máloco připomínalo dávnou slávu. A kvůli jeho znalostem přírody a magie, které byly v Llanfairu považovány za samozřejmé, se ho lidé báli jako čaroděje. Přesto, nebo spíš právě proto, jakoby přitahoval jedno dobrodružství za druhým....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22628/mec-z-flatlandu-22628.jpg 2.520
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno · Wolf Publishing

Kniha Meč z Flatlandu

BUBO26

Kniha ma celkom bavila. Skladá sa z niekoľkých krátkych príbehov, ktoré opisujú dobrodružstvá Connora, mladého bojovníka, ktorí sa vydal do sveta a tak nejak sa vždy priplietol do nejakej vojny, kliatby, nebezpečenstiev... Každý príbeh prináša nejaké nové postavy, ktoré sa v ďalšom príbehu už zväčša neobjavujú. Štruktúra knihy mi veľmi pripomenula klasického Conana. Čo sa týka obsahu, je to klasický sword and sorcery. Hrdina sa dostane do problému, chvíľu s ním bojuje a napokon z neho šťastne vyviazne. Nasleduje ďalšia poviedka, bez náväznosti na predošlú. Tiež mi trošku vadili niektoré zvláštne slová, napríklad kavalkáda namiesto kavaléria, či truvér namiesto bard.

Lusa
20.07.2014

Upřímně se mi příběh ze začátku docela líbil, i když mi přišlo divné, proč se hlavní postava přesouvá pořád s příběhem nějakam dopředu a skok a jsme v novém městě, na jiném místě, takže i konec mi přišel tak podivný.

Petr Vyhlídka
česká, 1967