Meč v bouři

Hluboko v zelených hornatých krajích Rigantů leží osada Tři Potoky, jejíž lidé vzývají bohy vzduchu a vody a duchy země. Mezi nimi žije chlapec, jehož osud je vepsán do světla hvězd. Je to Connavar, Přízrak, zrozený v bouři, jež zničila jeho otce. Muž s příslibem velikosti má vždy nepřátele, a již na začátku této epické kroniky je předpovězeno, že vojsko z Kamene jednoho dne přepluje moře... a že jeho příchod bude jako lavina. Tady hrají svou určenou úlohu ty nejzvláštnější síly, moudré i zlé - od strašného generála a zlovolné Morrigu po lesy, jejichž kouzla sahají až do časů před příchodem člověka na svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/80322/mec-v-bouri-80322.jpg 4.575

Rigantská sága (1.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Sword in the Storm (1998)

Kniha Meč v bouři

pavel.2

Rigantská sága se mi moc líbí, celkově 90%. Svět keltů a jejich přístup k přírodě a ke světu je velmi přitažlivý. Je skvělé sledovat vývoj světa v průběhu času, jak postupně vstupují do legend a jejich potomci se pak musí postavit novým problémům - se stejnou ctí, jako jejich předci před staletími.

MP17
25.12.2018

Rigantskou ságu načal David Gemmell stejně impozantně jako tu Drenajskou. Svět Rigantů je takovou zajímavou variací na reálném pozadí keltské historie, hlasem Morrigu to Gemmell v následujícím díle otevřeně přiznává. Proti Drenajskému světu je zde vše takové víc lidské, není to tak brutální, víc se tu řeší psychologie jednotlivých postav, rodinné vztahy a hlavní hrdinové si tolik nelibují v zabíjení, to se mi prostě líbí.

lugh
04.11.2018

Pěkně napsaná kniha, nejvíce mne zaujal fiktivní svět autora, který vycházel z reálných historických témat a keltské mytologie. Autor se šikovně vyhnul nutnosti dodržení historických skutečností a mohl se plně soustředit na příběh. Jsem naprosto spokojený a těším se na další knihy.

špulo
19.02.2018

Hrdinská fantasy, Kelti a David Gemmell. Čo k tomu dodať? Snáď len, že by to chcelo viac dielov. A už nebudú. Škoda...

Ryorka
29.08.2017

Rigantská sága je dokonalá hrdinská fantasy.

witko
06.04.2017

Výborně se to četlo a uměl bych si představit čistě dokumentární dílo od tohoto autora podané touto zábavnou formou.

mi-380
15.07.2015

Jasná analogie konfliktů z doby kolem začátku našeho letopočtu. Neúprosná střetnutí mezi Kelty, Vikingy a Římany kdesi na pomezí Anglie a Skotska jsou velice čtivě a poutavě podaná díky autorově schopnosti vytvořit několik desítek dokonalých postav, s kterými prožíváme jejich vnitřní život i vnější komplikované a neustále se vyvíjející vztahy: 85% (zatím 32 hodnotících, 89%).

Eigis
01.06.2014

Základní námět malého chlapce, který dospěje v mocného a obávaného válečníka s trpkým osudem, není u Gemmella nic nového, ale to v žádném případě nevadí, protože tohle prostě umí. Kniha má všechny atributy jeho knih a já se ani chvilku nenudil. Jediné co mi trošku vadilo, byl způsob jakým si celkem drze přivlastnil historické charakteristiky národů starověku, přejmenoval je, změnil jejich historii atd. a vytvořil tím jakýsi paralérní svět, podobný našemu. Nic to, ale nemění na tom, že se jedná o jeden z vrcholů Gemmellovi tvorby.