Meč Templářů

od:


KoupitKoupit eknihu

Meč Templářů nabízí vše, co bychom od napínavé četby čekali - tajemné šifry, historické konspirace, tajné společnosti, exotické lokace a také akční scény. Nabízí zábavnou a místy také poučnou četbu, které nechybí smysl pro humor a nadsázku. Hlavní postavou je vysloužilý podplukovník Dr. John Holliday, který na vojenské akademii ve West Pointu v New Yorku vyučuje historii. Život se mu změní ve chvíli, kdy spolu se svou mladou sestřenicí zdědí majetek po zemřelém strýci. Mezi zděděnými věcmi najde také starý meč, zabalený v nacistické vlajce. Později se zjistí, že meč byl nalezen přímo v letním sídle Adolfa Hitlera. Dvojice ústředních protagonistů se snaží zjistit, čím byl meč pro nacisty tak důležitý. Následně je však zapálen dům, který právě po strýci zdědili, a meč je ukraden. Podplukovníkovi se jej ale podaří získat zpět a postupně přichází na to, že se v něm ukrývá klíč k šifře, která údajně vede k templářskému pokladu…. . ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28750/mec-templaru-28750.jpg 3.437
Série:

Templar (1.)

Orig. název:

The Sword of the Templars (2009)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Plejáda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
jajaza
16.03.2017

Dobré čtení na cestu do práce a z práce.

trudoš
18.09.2015

Solidní brakovka, která si jde přímo za svým. Zcela otevřeně parazituje na poptávce románů podobných Da Vinciho kódu (Dan Brown) a dává čtenáři to, co chce. Sympatické je, že si přitom nehraje na velkou literaturu, jako žánrově příbuzní Poslední Templář (Raymond Khoury) či Templářské dědictví (Steve Berry). Protivnou kalkulaci pak Paul Christopher vynahrazuje nadhledem, povedenými akčními sekvencemi a krátkým rozsahem.
Slabinou rychlokvašky je ovšem nedotažená logika příběhu, kdy se autor příliš nezabývá očividnými rozpory. Přišlo mi až škoda, že nevystavěl román čistě na akci a raději se zaměřil na nesmyslné putování po světě a odhalování konspiračního spiknutí přitaženého za vlasy. Čemuž korunu nasazuje laciné finále, připomínající to nejlepší z tvorby Edwarda Wooda.
Ale jak je to blbý, tak je to krásný, takže minimálně ještě po jednom díle skočím. Už jen proto, abych se dozvěděl, jakou že hru to autor hodlá hrát dál, protože svůj spektákl nečekaně rozjel jako na sebe navazující sérii.

katerina-b
06.10.2013

poutavě napsáno, jako oddechová literatura na odreagování

lajcma
03.04.2013

Celá série mě velmi zklamala...

kryspin66
08.02.2013

Musím plně souhlasit s komentářem MichaelaM.

MichaelaM
17.06.2011

Přes to všechno, co obal knihy slibuje, zůstává toto dílo pouze nekvalitní napodobeninou Brownova stylu. Kopírování Browna si nešlo nevšimnout, jakoby autor přímo dával na odiv svoje "opičení"...

Autor a jeho další knihy

Christopher Hyde

Paul Christopher (p)
kanadská, 1949

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených61x
v Doporučených2x
v Knihotéce43x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit3x