Pilíře světa 2: Srdce starého světa

Pilíře světa 2: Srdce starého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18509/mec-pravdy-pilire-sveta-srdce-stareho-sveta-18509.jpg 4 85 3

Meč pravdy série

Richard Rahl a jeho žena Kahlan jsou po dlouhém odloučení znovu spolu, avšak s nastupující zimou, kdy jejich vlast okupuje strašlivá, vše ničící armáda, musí riskovat cestu hluboko do neznámé pustiny. Jejich pátrání se promění v čirou hrůzu, když zjistí, že se stali bezmocnou kořistí neúnavného lovce... Pokud však mají přežít, musí zastavit vytrvalou, tajemnou hrozbu, pocházející z nejtemnějších hlubin lidské duše. Aby to dokázal, musí Richard přijmout výzvu a čelit démonům plížícím se mezi pilíři světa.... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Classic

Pillars of Creation , 2001

Richie1
30.05.2015 4 z 5

V této části ságy se toho tolik nestane. Vlastně se pouze dozvíme něco více o rodině Rahlů, jen je to typickým rozvleklým stylem Goodkinda rozepsané do dvou knih o 800 stranách. Naštěstí se Goodkind čte docela dobře, takže nenudí. Jen si myslím, že by neškodilo, kdyby trochu vynechával to množství "vaty", kterou svůj příběh nad míru obaluje. Někdy mám pocit, že zápletky příběhu zbytečně překombinovává až k absurdnu.
První část knihy byla opět rozvláčná, ale postupně k závěru knihy se dějové linky a události spojovaly a gradovaly. Závěr byl už opět hodně napínavý - škoda, že jen posledních cca 50 stran. Z knihy mám poněkud rozpačitý dojem. 75 %

stepec11
26.06.2013 3 z 5

Kniha navázala na nezáživnost z minulého dílu. Zachránilo to až posledních 30 stránek, které dle mě vyřešily zápletku až moc snadno. Příběh měl daleko větší potenciál.

Nefi
22.01.2013 4 z 5

Druhá část knihy už byla o něco zajímavější, ale i tak mne dost zklamalo, že hlavní hrdinové se objevili jen zhruba na 40ti stranách z celé knihy. I tak ale slušné :)

magie

Kniha Pilíře světa 2: Srdce starého světa je v