Chrám větrů

Richard Rahl s Mečem pravdy v ruce bojoval se samotnou smrtí. Přichází bránit lid D'Hary. Ale tentokrát mocí posedlý císař Jagang staví proti Richardovi rychlého a neúprosného nepřítele – mystickou smrtelnou nákazu, která jakoby vražedným seknutím kosy zabíjí tisíce nevinných obětí po celé zemi. V boji proti Jagangovi Richard se svou milovanou Kahlan Amnellovou musí riskovat všechno, aby odhalili zdroj strašlivé nákazy – kouzlo zapečetěné po tři tisíciletí v Chrámu větrů. Ale když proroctví vrhne stín zrady na jejich poslání a hrozí, že je zničí, musí Richard přijmout Pravdu a najít způsob, jak zaplatit cenu, kterou větry požadují… jinak on i jeho svět navždy zmizí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100704/chram-vetru-g0B-100704.jpg 4.498

Meč pravdy 4.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Classic

Temple of the Winds, 1997

Kniha Chrám větrů

Ellis03

Asi mě nepřestane fascinovat autorova fantazie co se týče různých až dost brutálních scén. Ale kniha mě bavila a nezklamala - žádná z hlavnich postav neumřela ????. Těším se na další díl.

TomTomis
09.10.2017

Po dlouhých letech se pokouším tuhle sérii přelouskat znovu, abych navázal na díly, které přečtené nemám. S odstupem času zjišťuji, že se jedná o jednodušší fantasy, i když dost monumentální rozsahem. Postav není mnoho, vše se tak nějak skloubí a vyvrcholí rozuzlením, které se dá i předpokládat, nebo alespoň část. Kniha mě i tak nakonec pohltila. Pustím se do dalšího dílu. (4/5)

lampernaqui
02.01.2017

Jagang je fajn, mám ho radši než Richarda. Možná proto, že není tak arogantně cholerický a neustále nevyznává lásku Zpovědnici. Bohužel pro mě, mám pocit, že můj oblíbenec asi nebude stát na stupních vítězů. Ale co. Musím pochválit autora za dobrý nápad s morem. Tajemný vrah prostitutek je tajemný asi jenom pro párek zamilovaných hlavních hrdinů a Jeffery Deaver dává facepalm.

avel
14.06.2016

Velmi poutavé čtení. Ačkoliv má hodně ale - jak již bylo psáno:
- hlavní padouch se dá předpokládat již na začátku,
- permanentní omílání předchozího děje unavuje,
- někdy mi přijde, že chování postav nedává smysl, nevěřím jim to,
- a již tradičně - na konci předhánění Richarda se Zeddem, co všechno kdo prožil a přežil.. To je spíše úsměvné :)

Ale přes všechna ALE je to prostě skvělé psaní. Autor využívá gradování příběhu dokonale a i přes rozsah stran se člověk nenudí ani v první části knihy, kdy se děj rozjíždí..

Cacolinka
11.01.2014

Řekla bych, že tento díl byl o chlup lepší než předcházející. Nejvíc mě bavil popis scény Zeddova věznění v jisté ohradě (snad to není tak velký spoiler). Nejvíc mi asi vadilo ne moc napínavé odhalení hlavního padoucha tohoto dílu. Prostě to bylo čut už od první vraždy jisté lehké děvy. No jo asi to byl záměr, ale prostě to knížce trochu ubralo na možném napětí. Jo a ještě musím pochválit mé oblíbené Mord-sithy.

borknagar
26.10.2012

Skvělé, pohodově napínavé čtení. Pro mě nej Goodkind hned po prvním díle (První čarodějovo pravidlo)