Čarodějnický oheň 1: Chodba mrtvých

Čarodějnický oheň 1: Chodba mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18512/mec-pravdy-carodejnicky-ohen-chodba-mrtvych-18512.jpg 5 90 3

Meč pravdy série

Richard, lord Rahl a vládce D'Hary, hledač a nositel Meče pravdy, je smrtelně raněn. Poté, co jej kouzelnice Nicci přivede nazpět ze světa mrtvých, zjišťuje, že jeho žena, matka zpovědnice Kahlan, zmizela – zdá se, že v tajemných pavučinách osudů o ní není jediná zmínka – a nikdo nevěří, že někdy existovala. Navíc se změnily knihy proroctví. Stránky odkazující na Richarda jsou prázdné. Mezitím armády císaře Jaganga, vůdce krutého Císařského řádu, ohrožují D'Haru. Zmatený a zaneprázdněný událostmi kolem Kahlan odmítá Richard vést vojenské jednotky proti Jagangovu vojsku. Přesvědčuje lidi, že se musí postavit sami za sebe, a spolu s Mord-Sithou Carou se vydává zjistit pravdu od nebezpečné čarodějnice Šoty. Pravdu však tuší nejvyšší čaroděj Zedd, a proto vstupuje do tajemného labyrintu v útrobách Pevnosti čarodějů, odkud dokáží najít cestu pouze dva lidé…... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Classic

Chainfire , 2005

Richie1
27.10.2015 4 z 5

Goodkind má tu schopnost, že dokáže psát o nepodstatných věcech natolik zajímavě, že nenudí. V tomto díle se toho tolik nestane (jen jedna větší bitva, pár menších šarvátek a hromada povídání a cestování), ale přesto se kniha četla dobře.
Hlavní hrdinové stojí opět před dalším problémem spojeným s magií, který vypadá jako těžko řešitelný. Jsem zvědav, jak si s ním v druhém díle poradí. 75%

stepec11
13.08.2013 4 z 5

Vsoučasnosti čtu Fantoma 1, ale mám takový ocit, že se v této knize odstartovalo velké finále, které ude na šest knížek, alespoň v to doufám.

Nefi
06.03.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem zhltla. Napínavá od první stránky, spád super, jsem moc zvědavá, jak to dopadne.