Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328737/bmid_mec-osudu-crQ-328737.jpg 5 4916 463

Zaklínač série

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti.... celý text

Literatura světová , Povídky , Fantasy

Nejskvělejší fantasy.

rosalee3974
rosalee3974
02.11.2017 5 z 5

Nevěřila bych, že ještě někdy narazím na knihu, která umí jak pobavit, tak dojmout skoro až k slzám...

coquus
coquus
31.10.2017 4 z 5

I když se mi první díl Zaklínače líbil, přiznávám, že druhý je ještě lepší. Příběhy začínají mít více hloubky, což ještě zvedá kvalitu celé knihy.

ManželéMannovi
ManželéMannovi
30.10.2017 5 z 5

Zaklínač je a bude moje srdcovka. Zaklínačský svět je úžasný. Čtu teď celou řadu knih po audioknihách od chlapíka s přezdívkou Eco, který bohužel nestihl načíst všechny, ale přesto mě k těmto knihám přivedl. Já mu tímto děkuji. Není nad knihu, jsou tam části, které v audionahrávce ne, ale přesto mě to, tak vtáhlo, že mě málem přejelo auto na přechodu. :)

Například o epilogu u Meče osudu jsem nevěděl.
Mann

RHorse
RHorse
29.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka, už se těším na další díly, po dlouhé době zase kniha, která se četla sama. Určitě doporučuji.

Faila
Faila
02.08.2017 4 z 5

V tomto díle se z povahy Zaklínače odkrývá významný kus. Celá tato kniha na mě působí jako (zatím, jistě) nejlépe psychologicky rozpracovaná. Už nejde jen o zajímavé příběhy s malým přesahem, v jednotlivých příbězích v tomto díle se řeší zajímavé lidské osudy a to, jak s nimi jednotlivé postavy nakládají. Tenhle díl měl podle mě o něco větší přesah než předchozí a nabízel více podnětů k zamyšlení.

Elea
Elea
15.07.2017 5 z 5

Ještě lepší než první díl, prostě perfektní.

1259
1259
13.07.2017 5 z 5

Celý děj byl naprosto úžasný, plný dobrodruzství, lásky, mrtvol a krve. A nejlepší byl konec. Takový jsem opravdu nečekala.

Aniday
Aniday
11.07.2017 5 z 5

fakt boží! ještě lepší, než první díl...

Romžiry
Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Není co bych dodala. Perfektní.

Vlastina67
Vlastina67
09.07.2017 5 z 5

Miluji pohádky a líbilo se mi, jak je autor zasadil do světa fantasy. A noc před svatbou byla můj šálek čaje - i když byla napsaná v úplně jiném duchu, než celá knížka, dobře jsem se bavila :-)

Charlie119
Charlie119
08.07.2017 5 z 5

Ještě lepší, než první soubor povídek.

SmoulikCZ
SmoulikCZ
29.06.2017 4 z 5

Myslel jsem si, že to bude takové pohodové čtení, bohužel jsem se zasekával u nějakých pasáží, protože jsem zrovna nevěděl, kde se Gerald nachází. Nejvíce mě překvapil konec. Tam jsem vůbec nevěděl co se právě děje.

Nevím, jestli jsem slabomyslný, nebo jsem se na to pořádně nesoustředil ale občas jsem se v té knížce ztratil. Podle mě je to o člověku a mě tahle knížka moc nesedla. Musel se vracet zpátky a zkoumat, kam se příběh přesunul, jestli do minulosti nebo budoucnosti či přítomnosti. Měl jsem se více soustředit asi... no co už, vrhám se s nadšením do románu a na ten se velmi náramně těším.

Nakonec povídky měly velmi hezké příběhy, proto hodnotím 4* a to je kvůli tomu, že jsem se, jak už jsem říkal, občas ztrácel. Jinak si myslím, že kniha byla skvělá !

woodward
woodward
27.06.2017 5 z 5

Věřím panu Sapkovskému jako evangeliu, že všechno bylo tak jak to napsal. A jestli nebylo, tak určitě mělo být.

Přízrakům hradu Rozrog musely bohatě stačit zkušenosti z předcházející noci, protože nevykazovali známek života. Výjimku tvořil pouze kostlivec ověšený zbytky rubáše, který se znenadání zvedl za Aglovalovými, Myšilovovými a Freixenetovými zády.
Kníže, baron i druid však byli tak hluboce vtaženi do diskuze o politice, že si zjevení ani nevšimli. Kostlivec se kvůli tomuto nedostatku pozornosti velice rozčílil, přesunul se kolem stolu a zacvakal zuby na Triss Ranuncul. Čarodějka, něžně přitulená k paži Eskela z Kaer Morhen, zvedla půvabnou ručku a luskla prsty. O kosti se postarali psi.

lord-artoo
lord-artoo
31.05.2017 3 z 5

V obou povídkových sbírkách mi přijde, že Sapkowski neměl jasno, co chce vlastně psát. Tah od humoristické literatury, přes pulp až k vážně se beroucí fantasy mě zejména v této sbírce dost trápil.

Gaara1
Gaara1
23.05.2017 4 z 5

V knize jsou slabší, ale i dokonale propracované povídky, které na čtenáře různě zapůsobí, tak nechci hodnotit, jaká se mi líbila nejvíce, každý to bude mít určitě jinak.
Opět to bylo syrové, drsné počteníčko :-) 80%.

dudu15
dudu15
16.05.2017 5 z 5

Druhá kniha Geralta z Rivie je o 69% lepší než první díl nejlepší pasáž je jak se vydali na draka. Tuto knihu mohu velice doporučit nejde se od toho odtrhnout.

MájaM.
MájaM.
12.05.2017 5 z 5

Geralta jsem si naprosto zamilovala a v druhém dílé ještě více. Moc se mi líbily části s Ciri:)
Těším se na další díl:)

Týnidlo
Týnidlo
08.05.2017 5 z 5

Opět mě Sapkowski nezklamal. Naprosto skvělá kniha, doporučuji.

Knihožroutová
Knihožroutová
06.05.2017 5 z 5

To snad ani není próza, ale úplná poezie