Meč Gedeonův: z tajných archivů izraelské špionážní centrály Mosad

Je to thriller na poli literatury faktu,zavádí nás do zákulisí izraelské špionážní centrály MOSAD.Dozvíte se pravdu o zavraždění hlavního poradce Jásira Arafata,i o odhalení podílu MOSADU na smrti princezny Diany.Gordon Thomas jako první pronikl do kanceláří agentů MOSADU,vedl rozhovory s jeho zpravodajskými esy,navštívil archivy "přísně tajné" a podal na základě toho tento pravdivý obraz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25358/mec-gedeonuv-z-tajny-25358.jpg 55
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Práh

Gideon’s spies, 1999

Kniha Meč Gedeonův: z tajných archivů izraelské špionážní centrály Mosad

lindakarin
19.11.2019

jedna z nejlepších knih o případech Mossadu, na jehož studium můžeme pochopit současné dění na stř. Východě i zahraniční politiku Izraele, což je nosná síla v mezinárodním dění.
Gordon Thomas je investigativním novinářem, dle mého nezaujatým a hledajícím, který se ve svých knihách soustřeďuje na téma špionážních služeb.
Odhalí vám zákulisí případu princezny Diany, stejně jako některé informace o jader. programu na stř. Východě, poznáte jak politika je politika, ale BYZNYS je BYZNYS a má navrch nad prvně jmenovaným, pochopíte alespoň něco z jednání Benjamina Netanjahua atd.

Izrael

Gordon Thomas