Mé ztracené město

Mé ztracené město https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165568/bmid_me-ztracene-mesto-165568.jpg 4 24 7

V novele „Mé ztracené město“ se autor vrací do uliček a kulis svého dětství a dospívání, vrací se do města Mostu, které mizí v dírách hnědouhelných dolů, které halí dusivé smogové mlhy a naleptávají kyselé deště, a které škrtí změť potrubí chemických závodů… Příběh je sice fikce, ale drobné nitky skutečných událostí mu dodávají na téměř mrazivé autentičnosti. Spolu s hrdinou budete svědky likvidace kdysi nádherného královského města na úpatí Krušných hor, ale také likvidace jeho mladicky naivních představ, postojů a lásek. Filmové kulisy se mění ve skutečný svět a naopak. Vejděte spolu s ním do ulic polorozbořeného města, vstupte do kulis autorova mládí, a zkuste pochopit, co on, nebo hrdina knihy, anebo možná i vy ztrácíte a získáváte právě v tomto období… VYCHÁZÍ JAKO DVOJ(e)KNIHA SPOLU S NOVELOU „JSEM MĚSTO“!... celý text

los
16.07.2023 3 z 5

poetická novela o dospívání, zasazená do reálií osmdesátek na Ústecku a vydaná v době, kdy do sebe tento subžánr ještě nevstřebal dnešní schémata a klišé

Brycz vypráví s nenásilným humorem, s nostalgií po unikání času i místa (vnitřního - domova, blízkých, přátel, lásek; ale i vnějšího - krajina Mostecka)

freejazz
04.11.2018 5 z 5

pekné, magické, nápadité. možno autor sedával s pábitelom a spolu s pivom nasával aj rozumy.

Lenka.Vílka
08.06.2015 5 z 5

Predstavovala jsem si nudnou knihu knihu, kterou přečti jenom kvůli Výzvě s litovanim, proč jsem se jenom nenarodila v jiném městě (čtu většinou něco jineho a jméno autora mi nic nerikalo)...no, to se nestalo. Ne z mojich preferenci, ale kniha se mi líbila... :)

09.06.2013 5 z 5

UKÁZKA Z KNIHY ZDE:http://issuu.com/driftbooks/docs/pavel_brycz_-_m___ztracen___m__sto_?e=0/3067658

09.06.2013 5 z 5

PRÁVĚ VYŠLA ELEKTRONICKÁ VERZE KNIHY MÉ ZTRACENÉ MĚSTO.../ vizhttp://driftbooks.eu/pavel-brycz-me-ztracene-mesto-jsem-mesto/

23.03.2013 5 z 5

Pavel Brycz je novodobý pábitel české literatury. Někdy těžko uchopitelný, ale vždy chytrý a tragikomický. V knize "Mé ztracené město" se autor vrací do uliček a kulis svého dětství a dospívání, vrací se do mizejícího města Mostu, ve kterém skutečně toto období prožil. Příběh je samozřejmě fikce, ale přesto mu drobné nitky skutečných událostí a vzpomínek dodávají na autentičnosti. Spolu s hrdinou budete svědky likvidace kdysi nádherného královského města na úpatí Krušných hor, ale také likvidaci mladicky naivních představ, postojů a lásek. Filmové kulisy se mění ve skutečný svět a naopak. To vše navíc dokáže Pavel Brycz zpestřit sarkasmem a ironií, ze které tu a tam mrazí... Vejděte spolu s ním do ulich polorozbořeného města, vstupte do kulis autorova mládí, a zkuste pochopit, co on, nebo hrdina knihy a nebo možná i vy ztrácíte a získáváte právě v tomto období...

Morgainne
12.10.2012 5 z 5

Živé a živelné vzpomínky z rozpadajícího se města, z města, které je už jen kulisou.

"Ahoj, přeješ si? změřila si mě slečna za pultem z leštěného dřeva, za ní stály registračky s úzkými zásuvkami a před ní ležela na pultě sklenička s propisovačkami a tužkami, vedle ní veliké hranaté razítko. (".... Jaromír Kolda, zastřelen jako nepřítel Říše .... Petr Aksamit ... Jana Koblasová..." zaléhalo sem pootevřeným oknem z tlampačů.) "Ehm, chtěl bych chodit do knihovny," hlesl jsem a letmo pohlédl na knihovnici. Vypadala jako herečka Irena Kačírková a vypadat jako ona byla teda rozhodně pochvala.