Mé syny zničil heroin

Mé syny zničil heroin https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21586/mid_me-syny-znicil-heroin-SH3-21586.jpg 4 195 44

Elizabeth Burton-Phillipsová není spisovatelka. Tuto knihu napsala jako matka dvou chlapců-dvojčat, od třinácti let experimentujících s drogami. Prošla se svými syny celou cestu jejich postupného pádu na dno a věří, že příběh její rodiny pomůže ostatním rodičům drogově závislých vyrovnat se s nastalou situací a snad i v lepším případě těmto událostem vůbec předejít. Zkuste se vcítit do role rodiče, jehož potomek ztratí jakékoli zábrany, protože jeho mysl a tělo ovládl heroin. A zkuste si představit, že máte takové potomky dva. Že vaši synové jsou dvojčata na heroinu, lžou vám, podvádějí vás a okrádají. Co je silnější, mateřská láska, nebo pud sebezáchovy? Co dělat, když vidíte, že ani jejich sourozenecká láska se nestala tím, co by jim mohlo podat záchranné lano? Pevné bratrské pouto představuje spíš přítěž, která způsobuje, že se vzájemně neustále stahují do propasti. Z tohoto začarovaného kruhu existuje jediná cesta ven. A tou je smrt.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota

Mum, Can You Lend Me Twenty Quid? , 2006

eme
eme
08.05.2015 5 z 5

velmi emotivni kniha. Na konci knihy jsem si delal pauzy na zamysleni. Drogy jsou svinstvo, proto jsem s nimi navzdy skoncil. Obdivuji rodice, kteri si timto peklem prosli. Knihu by si meli hlavne cist -nactileti, aby si rozmysleli jestli ma cenu nejake drogy zkouset.

lenkavildomcova
lenkavildomcova
12.04.2015 5 z 5

Kniha mě velmi zasáhla, protože mám patnáctiletého syna a Simon s Nickem začali s drogami už ve třinácti. Neumím si to vůbec představit a zároveň vím, že je to možné v každé rodině. Pořád mám pocit, že já bych to dokázala rozpoznat, ale dle této knihy to není tak jednoznačné. Opravdu doporučuji přečíst všem. Nutila jsem ji k přečtení i svému synovi, ale zatím nemá tu potřebu.

elin.m
elin.m
06.04.2015 5 z 5

Velmi silný příběh. Autorku obdivuji za to, kolik toho byla schopna pro své syny ustát a obětovat. Není co vytknout, akorát je to napsané formou rozhovorů, na který jsem si musela zvyknout.

Merlinit
Merlinit
02.04.2015 3 z 5

Pro ty, kdo procházejí podobným martyriem je příběh nedocecnitelný a pro jeho výpovědní hodnotu vřele doporučuji k přečtení všem. Jako literární dílo to až tak vysokou hodnotu nemá, ale.... viz výše.

Zorka
Zorka
26.12.2014 5 z 5

Elizabeth Burton-Phillipsová není spisovatelka. Je to matka. Obyčejná, ale přitom velmi vzdělaná matka, která by nikdy nepředpokládala, že by se její děti mohly zaplést s drogami. Přesto se stalo. Kniha poukazuje na to, že v podstatě žádná rodina nemůže říci, že není a nikdy nebude touto problematikou zasažena. Nehodnotím literární kvalitu tohoto díla, i když je velmi hezky napsané. Lidsky, upřímně. Hodnota této knihy ale spočívá v něčem úplně jiném. Autorka poukazuje na chyby, kterých se jako matka drogově závislých dětí dopustila, a ukazuje složitou cestu, v níž se postoje rodiny mění až k bolestnému rozhodnutí, že dítě nelze zachránit, pokud samo nechce. Obdivuji autorčinu sílu zúročit svoje velmi špatné zkušenosti ku prospěchu jiným. Přečíst tuto knihu rozhodně doporučuji.

Kirtans
Kirtans
17.12.2014 5 z 5

Velmi bolestný příběh - dobře napsaný... Litovala jsem matku a zároven proklínala, za stále nové a nové šance, ale mám děti, nevím jak bych se sama zachovala..

themarksokol
themarksokol
27.10.2014

Doporučuji každému, těžká knížka s těžkými životními příběhy.

Blanka78
Blanka78
09.08.2014 5 z 5

Dost dobrá kniha, jen doporučuji

tulakJack
tulakJack
03.07.2014 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Silný příběh. Vřele doporučuji.

Veris
Veris
27.05.2014 5 z 5

Kéž by se takhe výborně četly všechny knihy - jednoznačně jedním dechem. Kolikrát za čtení jsem si musela říct "jak se dá tohle vydržet?" ... obdiv té matce i jejímu příteli a jak se potvrdilo - do dětí opravdu nemohou vidět ani rodiče!

sipkulka

Luxusní kniha.... DOPORUČUJI!!

peterkovasona
peterkovasona
28.11.2013 5 z 5

Luxus.. Drsná knih, až z toho jde mráz po zádech. Doporučuji :)

berunka59
berunka59
15.11.2013 5 z 5

Nemá chybu! Krásný čtení.

Katka.Z
Katka.Z
17.10.2013 5 z 5

drsná knížka,spisovatelka popisuje všechno s naprostou upřímností a to se mi líbí :)

luciefeix
luciefeix
23.09.2013

dost uprimna a realne popsana kniha , doporucuji lidem kteri maji podobný problem aby si ji precetli ... chudak co ta matka kvuli nim musela vytrpet

teresz.c
teresz.c
31.08.2013 5 z 5

úžasná kniha, která přiměje člověka popřemýšlet o životě a lidech kolem sebe

Mišulenka
Mišulenka
09.06.2013 5 z 5

Smutná a hluboká zpověď matky, jejíž syn zemřel v důsledku závislosti na tvrdých drogách. Příběh sám o sobě se nevymyká tradičnímu "životu" feťáků, který je popisován i v jiných knihách, ale důmyslnost, s jakou je vyprávěn, mě přinutil se zastavit a uvažovat i nad svými problémy, které se zdají být jakoby nicotné v porovnání s tím, čím si celá tahle rodina prošla a pravděpodobně stále prochází.
Smekám před zarputilým odhodláním této paní postavit se za své syny stůj co stůj a doufám, že došla konečně do slibovaného a dlouho očekávaného stádia klidu...

AnnL
AnnL
07.01.2013 5 z 5

Autorce a v tomto případě i matce vyjádřuji svůj obdiv. Nejvíce ji obdivuji, že zvládala období "tvrdé lásky" neboť to pro matku není jednoduché vidět své dítě, tady navíc dvě, v tak hrozném stavu. Knihu bych doporučila všem rodičům, kteří mají děti s drogovou závislostí a také samotným začínajícím uživatelům drog. Možná se jich nedotkne to, že můžou sami umřít, ale to, že pochopí, jak moc ublíží svým nejbližším.

klikařka
klikařka
28.11.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.. Rozhodně doporučuji !!!

drogy závislost, narkomanie matky a synové podle skutečných událostí heroin

Autorovy knížky

2008  86%Mé syny zničil heroin

Kniha Mé syny zničil heroin je v