Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/bmid_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4 465 102

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries , 2013

Mišule_11
30.09.2018 4 z 5

Příběh sestřenice Alexandry byl zajímavý stejně jako, když jsem četla poprvé příběh Cat, ale přišel mi místy až totožný..! Obě si musely uvědomit určité mezery mezi světy a poznat svoji osobu, akorát s tím, že Alexandra zůstala v budoucnosti, čímž mi konec udělal, tak trochu úsměv na tváři..! :)

Silmarien
06.08.2018 3 z 5

To isté čo prvý diel, len v opačnom garde. Dievčinka zo 16. storočia príde do súčasnosti. Romantika, teenagerské problémy, jednoducho napísané. Naivné, milé, zlaté, ako šteniatko v prútenom košíku pod vianočným stromcom.

betule3
27.07.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc, než první. Alessandru i Austina jsem si naprosto zamilovala. A moc se mi líbilo, zakončení, které jsem upřímně nečekala.

Meridea
04.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha, přečetla jsem jedním dechem. A opravdu stála za to :-)

Pamima
22.04.2018 3 z 5

Oddechová knížka s neotřelou zápletkou. Ačkoli je to druhý díl, nebyl o nic horší než první. Třetí díl ale číst nebudu, toto zakončení mi přijde tak akorát. Za mě kniha, která nijak extra nepřekvapí, ale ani neurazí.

Annkag
12.03.2018 3 z 5

Táto kniha nie je niečo čomu by som holdovala ale dalo sa to a bol to celkom zaujímavý nápad autorky.Vrátiti sa k nej však určite nevrátim.

Xena011
20.02.2018 5 z 5

Tak toto byl úplně jiný šálek kávy, než první díl. Úžasné, celkem napínavé, ne tak sladké pokračování, ale originální a uvolňující čtení. Na odpočinek krásná pohádka v moderním světě.

Booksaremylove
10.02.2018 3 z 5

Z trilogie se mi tahle kniha líbila nejvíce. Oddechový příběh u kterého nemusíte moc přemýšlet. Děj byl už od začátku lehce předvídatelný, ale i přes to to bylo příjemné rozptýlení. Celkový dojem z knihy je dobrý, měla jsem ji přečtenou během jednoho večera. Hodnotím 3. hvězdičkami.

Leena
18.01.2018 2 z 5

Tak takhle jsem se už dlouho u knihy nenudila.. Je to prostě naivní příběh pro náctileté, nic extra...

Někdošťastný
17.11.2017 3 z 5

Hodně mě bavilo sledovat postřehy dívky z 16. století o naší době. Byl to jiný a zajímavý pohled na svět. A příběh lásky? Ten mě taky dost chytl. S rozhodnutím Less souhlasím, doporučuju přečíst.

chrastitko
24.08.2017 5 z 5

Je to uzasna kniha,už prvni dil byl uzasny a druhy jeste lepši,opravdu mě moc nadchla;-) ,bylo to az nad mé očekávání,doporčuji!!!!:-)

Kačkaknihomol
26.07.2017 3 z 5

Začátek vypadal slibně. Pohled Alessandry mě vždycky zajímal, hlavně její pohled na jednadvacáté století. Prvních sto stránek opravdu nezklamalo, Alessindřin pohled na věc a pochopení moderních technologií bylo zajímavé sledovat. Pak na scénu vstoupil Austin. Ta láska mi v příběhu vůbec nevadila, ale náhlá změna Alessandry. Příliš rychle dnešní dobu pochopila. Při sbližování s Austinem nastal ten zlomový okamžik. Přestalo mě to bavit. Kniha se potom neskutečně táhla, scény se opakovaly, konec byl předvídatelný a kniha se mi už vůbec nelíbila. Škoda, začátek měl potenciál.

Veronika33
27.06.2017 3 z 5

Tento diel bol o kus lepší ako predchádzajúci. Príbeh bol spracovaný pútavejšie. Je to jemne romantická priemerná oddychovka. Nenáročné čítanie, odporúčam.

any333
04.06.2017 5 z 5

Tenhle díl sice víc sladký než první, ale četla jsem už i jinou knihu od autorky, takže to pro až tak velká rána nebyla. Navíc, zase to bylo ředěné smýšlením Alessandry z renesančního období, takže bylo docela i zajímavé pozorovat, jak si taková dívka zvyká v jednadvacátém století.
Docela mě dostalo, když se Less od Lucase dozvěděla celý průběh svého života. Takový souhrn s vámi docela zamává, takže jsem v tu chvíli Less litovala a držela jí palce, aby našli nějakou skulinu.
A jako u každé romance(tedy pokud s mou malou znalostí v tomto žánru můžu tak soudit) bylo už od začátku jasné, že se dá Less s někým dohromady. Čtenář pak už jen s přihlouplým úsměvem pozoruje, jak se ti dva k sobě opatrně přibližují a překonávají překážky, co jim osud staví do cesty. Pro mě to byla taková oddechovka na jedno sobotní odpoledne.
Teď docela netuším, o kom bude poslední díl. Ale tipovala bych to na Hayley nebo Jamie. Nebo snad Angelu? Uvidím.

Tetis
29.05.2017 5 z 5

Děj byl asi lepší, než u prvního dílu, ale přece jen ta historická atmosféra byla lepší, než ta Americká.

Topsinka
26.05.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl z celé trilogie. Alessandra má stejný sen jako já! A proto bylo skvělé si o něm číst. Celkově mám radši její uvažování a i láska mezi ní a Austinem je mi sympatičtější.

Kiwi24
18.04.2017 4 z 5

od začátku bylo poznat jak to dopadne... Ale i tak. Hezky napsané.

MerMinGwendol
27.03.2017 5 z 5

skvělá ,jednoduše skvělá .možná že nejlepší z těch tří

Donna_Lucca
23.03.2017 4 z 5

Užasná!

bubblebut
09.03.2017 4 z 5

Možná trochu slabší než první díl, místy trochu více fiktivní, ale jinak super knížka :)