Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/bmid_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4 465 102

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries , 2013

bookworm_plants
05.03.2017 5 z 5

Vážně super, je to opět jiné cestování časem než jsou Drahokamy.
Líbilo se mi to moc, postavy sympatické. Celé to bylo takové jednoduché a odpočinkové čtění.
Doporučuju :-) 5*

Bookgirl
20.02.2017 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale musím uznat, že později se děj začal rozvíjet a opravdu mě to chytlo. Alessandra mi byla podstatně sympatičtější než Cat a dokázala jsem se v ní vidět. Romantický příběh, mezi ní a Austinem byl zajímavý a opravdu jsem jim fandila. Na druhou stranu, se v knize toho tolik nedělo a je to spíš odpočinková četba. Přesto mi přinesla skvělé odreagování a naplnila očekávání.
K přečtení doporučuji i když si myslím, že starší čtenářky by to nebavilo.

michaella03
02.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha.Myslela jsem si, že když je příběh vyprávěný z pohledu Alessandry, že mě to nebude vůbec bavit. Ale to jsem se hodně spletla. Alessandřin pohled na 21. století se mi moc líbil. Některé scény.....super :D. A Austin..... dokonalej. Spolu s Alessandrou byli nejlepší postavy. Less jsem si oblíbila ještě víc než Cat. A konec knihy (ten úplný ne), mě trochu překvapil. Zcelé trilogie nejlepší kniha.
Určitě doporučuji!!!!!

bara4470
14.12.2016

Podle mě je to skvělá knížka. Doporučuji!

pecinka21
25.09.2016 2 z 5

Tak z typu těchto knih už jsem vyrostla, zaujal mě název i obálka ale tím to skončilo. Je to prostě ta slaďoučká naivní literatura pro náctileté.

AnetaM
17.09.2016 5 z 5

Úžasná knížka, dokonce podle me úplně nejlepší z celé série!

Terinka22
31.08.2016 5 z 5

Tato kniha je naprosto skvělá. Líbila se mi více než první díl, asi je to tím, že se to odehrávalo v 21. Století a ne v 16. Ze začátku jsem byla mrzutá, že příběh vypráví Less a ne Cat, ale pak jsem pochopila, že je to super i z jejího podání, možná ještě lepší. Je pravda, že některé věci jsou trošku přehnané a někdy jsou postavy až moc naivní, ale to mi nevadí. Měla jsem knížku přečtenou během pár dnů a vždycky mi vykkiuzlila úsměv na tváři, obzvlášť Austina jsem si oblíbila. Sotva jsem dočetla, už jdu číst další díl, doufám, že bude stejně dobrý jako tenhle :))

AnetaM
30.08.2016 5 z 5

Opravdu nádherná knížka.
Alessandru jsem si oblibila ještě víc než Cat. Strašně jsem se nasmala, když byla opilá, ale ze začátku jsem se v některých chvílích cítila trapně i za ni:D
Za me nejhezčí knížka z celé triologie, od začátku moc super příběh, ke konci napínavé, dokonce jsem brecela. Austin, ten je prostě...♡ A konec me dostal, opravdu doporučuji!

gabice4
12.08.2016 4 z 5

Druhý díl o jednu hvězdičku víc....

KaileyBlot
11.08.2016 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Less je fakt skvělá, opravdu mě to bavilo, dojalo a zpříjemnilo volné chvíle. Přestože je to tuctový příběh obohacený na cestování v čase, mělo to v sobě to kouzlo.

vikimi
24.05.2016 3 z 5

Láska až za hrob, ale tak to se dalo očekávat podle obalu a anotace. Určitě pro mladší čtenářky. I když si myslím, že tak naivní jsem jako malá nebyla!

KachnaN
15.05.2016 4 z 5

Po nějaké době jsem se opět vrátila k této knize a musím se přiznat, že i přestože se mi první díl líbil mnohem více, tak z toho dílu jsem byla mnohem více nadšená, než když jsem ho četla poprvé :) Ještě úplně nevím, jestli kdy budu mít chuť se pustit do třetí knihy, protože jsem byla moc spokojená s ukončením této. Pro mě by to ani nemusela být trilogie, bohatě by mi stačily tyto dva skvělé díly.

Samira
20.03.2016 5 z 5

Už první díl mne nadchnul, ale druhý byl prostě úžasný. Alessandra se pravda moderní době přizpůsobila až nereálně dobře, ale všechno bych téhle půvabné knížce odpustila. Netuším jaký bude díl třetí, ale pro mne pravděpodobně bude vrcholem tento. Přece jen měl něco navíc, plnily se v něm sny a hlavně tam byl Austin.
Kniha má jako díl první krásnou obálku a celkově je to úžasné, oddechové, romantické čtení.
Doporučuji!

Eleanor-ka
08.02.2016 5 z 5

Tento díl se mi líbil o trochu víc než první a jsem z něj úplně nadšená! Takový zvrat na konci jsem nečekala a opravdu žasnu nad výjimečným nápadem autorky, která dokázala vymyslet dva neuvěřitelné příběhy, kteří mají skvělou spojitost. :) Velmi dobrá kniha, doporučuji všem!!

Mark2000
21.12.2015 5 z 5

Bomba... Byla jsem nadšená z prvního dílu, kdy Cat cestovala do minulosti, ale musím říct, že nechat hlavní hrdinku cestovat do budoucnosti, byl nápad ještě lepší. Jediné, co mi přišlo zvláštní bylo, že si Alessandra zvykla velmi rychle na moderní mluvu, ale to je jen můj pocit. Určitě všem doporučuji...

Denaille
15.12.2015 4 z 5

Ačkoliv mě první díl vůbec nepřesvědčil, stejně mi to nedalo, abych tuhle sérii nedočetla, protože jsem byla zvědavá, jak to s Less nakonec dopadne. A musím říct, že druhý díl je daleko lepší než první, především díky postavě Alessandry. Tohle obrácené cestování v čase působilo daleko originálněji a bylo i lépe napsané.

PandaGirl
11.12.2015 3 z 5

Musím říct, že byla o něco lepší než předchozí díl. V hromadě naivity a sladkosti se přeci jen objevilo nějaké to vážné poselství. Stejně jako předchozí díl se mi i tento docela líbil. Prostě čtení u kterého se nemusíte zamýšlet a prostě se necháte unášet nevšedním dobrodružstvím Alessandry.
I u tohohle dílu mi ve stylu psaní něco chybělo. Asi to správné napětí. Nějak mě to všechno nechávalo klidné. Ani nějaké úžasné jiskření mezi hlavními hrdiny jsem necítila. Myslím, že by se z toho dalo "vytřískat" víc. Ale to je věc osobního názoru.
Jsem ale ráda, že jsem se opět setkala s Cat, pro kterou skončil předchozí díl dost nepříznivě, nevhodně nebo možná spíš neúplně. Díky dokončení předchozího příběhu se mi kniha líbila o něco víc.

Laurel
09.12.2015 5 z 5

Neříkám, který díl byl lepší. Protože to ani já sama nevím :D V 1. dílu se mi líbilo renesanční období, jak to tenkrát chodilo, kultura (vůbec mě to nezachránilo při zkoušení :'D) a hlavně Lorenzo. :3
Tady byla zase moderní doba, Lessiny reakce (:'D) a Austin :3 Strašně mě to nadchlo, čekala jsem, že to bude slátanina, ale kupodivu nebyla :3 A konec nepředvídatelný! Fíha. To se autorce klaním :D Takže vřele všem doporučuji ♥

vodopad152
30.11.2015 5 z 5

Jsem z této knihy naprosto nadšená. Já tu spisovatelku MILUJU!!!! Příběh byl podle mě vydařenější než u 1.díl a bylo to prostě ÚŽO!!!! Naprosto ze všech nejvíc jsem si zamilovala Austina a byla jsem hrozně ráda že byl takový jaký byl a nic bych v této knize neměnila. Byla jsem napjatá až dokonce a potom jsem byla naprosto dojatá. DOPORUČUJI!!!

Bublushka
02.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Nečekala jsem to a byla jsem úplně okouzlena. Příběh byl náhle jiný než ten předchozí a o dost lepší. Pohled ze strany Less se mi líbil víc, tak nějak mi připomínala mě samotnou, nesmělou, plnou strachu a tolik toužící po lásce a dobrodružství. Skoro by se zdálo, že je to jen příběh o dívce, která byla vždy nesměla a teď dělá své první odvážnější kroky a hledá své pravé já. To taky byl, ale navíc tam byl ten přitažlivý bonus cestování s časem, který tomu dal ještě tajemnější ráz. Celou dobu jsem byla tak napjatá a dojatá a nadšená spolu s Less a přála jí jen dobro, ale stejně také pochybovala. Konec mě nakonec dostal, opravdu jsem to nečekala a o to víc byla nadšená. Příběh dostal jiným pohledem nové kouzlo a byl o tolik jiný než předchozí díl. A sestřenky jsem si ještě víc zamilovala a Austinem jsem byla okouzlena stejně jako Less, která mi tentokrát tolik přirostla k srdci a tak mi připomínala mě svou láskou k divadlu, mírnou naivitou a stálou důvěrou v lásku(a slabostí pro modrooké hnědovlasáče :D). Příběh dvou století byl krásný a tolik poučný a shltla jsem ho jak malinu, jak se od něj nedalo odtrhnout. Krásné, romantické a tak úžasné, že se po dočtení dá jen snít a stále na děj myslet. Skvěle napsané a do detailů promyšlené bez lapsů (taxíky- :D). Moc chválím a doporučuji. Dlouho jsem si čtení tak neužívala.