Příběh dvou staletí

Příběh dvou staletí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208985/bmid_pribeh-dvou-staleti-nCU-208985.jpg 4 465 102

Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století – ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Tale of two centuries , 2013

emilieselden
19.03.2024 3 z 5

Příjemná oddechovka, která se mi líbila ještě o trochu víc než první díl a pokračování bych se nebránila.

SáraR.
30.11.2023 5 z 5

Tak tenhle díl mě bavil snad ještě víc, než ten první. Less jsem si hrozně oblíbila a celý příběh jsem doslova zhltla. Sice se tam objevuje jedno klišé za druhým, ale to mi vlastně vůbec nevadilo. Už jsem si na to u této série zvykla. Nemám co dodat, skvělé a jsem zvědavá, co na mě čeká v závěru trilogie. :)

Nathally
06.11.2023 5 z 5

Příjemný odpočinkový román, který se mi líbil o dost víc než první díl,ale nejspíš proto, že je to v našem století. Ihned jsem si oblíbila Austina a Lucase.

vikaa
11.02.2023 3 z 5

Pro cílovou skupinu dobrý a pro relaxaci taky dobrý:-) Druhá polovina knihy byla o dost zajímavější.

LimedkaMikki
19.01.2023 3 z 5

Dost jsem váhala, jestli tomuhle dát dvě, nebo tři hvězdičky. Předchozímu dílu jsem dala tři a tenhle mě zaujal o něco méně. Nakonec jsem se ale rozhodla být smířlivá a přecijen tomu ty tři hvězdičky dát. I když dost s odřenýma ušima.
V příběhu byly situace, které podle mě byly zbytečné a jen ho to natahovalo. Na druhou stranu, zase jsem viděla potenciál v některých věcech, kterým autorka pozornost nevěnovala. To vnímám jako dost sporné, tak příběh se odehrává v rozmezí asi dvou týdnů, ale přesto má člověk dost často pocit, jako kdyby tam byla měsíc. Chybí mi nějaká vyváženost toho, co se reálně mohlo na tu dobu odehrát a co se skutečně stalo.
Nicméně další díl si také časem přečtu.

anelise
22.02.2021 5 z 5

Druhá knížka z této série nezklamala, byla stejně dobrá jak ta první a bylo zajímavé děj sledovat z pohledu Alessandry.

Fortuna7
01.02.2021 4 z 5

Tahle série je spíše pro mladší ročníky, ale i tak se mi líbí. V půlce jsem si říkala, že by to trochu chtělo proškrtat, protože příběh moc neubíhal. Autorka zase napsala skvělý konec. Těším se na poslední díl :-)

laura
28.12.2020 5 z 5

Tak tohle bylo přesně ono! Přesně ten příběh, u kterého byste si přáli, aby nikdy neskončil. Nádherné, jiskřivé, plné smíchu, škádlení, něhy, lásky, plné léta, moře a těch chvil, kdy víte, že tohle je ono. Tohle od života chcete. A když už to nemůžete mít (protože jste mezitím dospěli, zestárli a čas vám protekl mezi prsty), chcete o tom alespoň číst.

Moje srdcová záležitost...

Ruru
18.10.2020 5 z 5

Tak to byla bomba! Tato kniha se čte úplně sama, ani o tom nevíte. Rozhodně doporučuji.

pip11
07.03.2020 5 z 5

Druhá část příběhu cesty v čase, tentokrát o Alessandře. Velmi pěkné a povedené, užila jsem si to. Less se ocitne v současnosti a snaží se poznat a pochopit, jak to tady chodí a zároveň poznat to, co jí v její době nemohlo být dopřáno. Bylo to moc příjemné čtení a od první do poslední stránky jsem se bavila.

Noeni
22.02.2020 3 z 5

Zajímavý příběh o cestování v čase, každopádně bych z ní asi byla nadšenější, kdybych ji četla již před pár lety. Jako oddechové čtení ale šla.

Amneris
03.12.2019 2 z 5

Po první knize jsem se velmi těšila na pokračování, ale nastalo zklamání. Knihu jsem se zapřením dočetla. Třetí díl asi číst nebudu...

Ivuska.09
22.09.2019

Autorka měla dost dobrý nápad: druhý díl série je tolik podobný tomu prvnímu a přitom vlastně úplně jiný. Cestování z minulosti do současnosti zase nabízí jiný pohled na věc. Oba díly mě bavily a pokud hledáte něco pohodového a nenáročného, tak je mohu doporučit.

Veruu95
26.08.2019 5 z 5

První díl mě bavilto o trochu víc, ale i tento jsem si užila. Less byla super a líbil se mi její vývoj. Konec mě mile překvapil a moc se mi líbilo, jak hrdinové přemýšleli nad možnými důsledky Alessandřina návratu/nenávratu.

Kami97
04.05.2019 2 z 5

Na tuto knihu jsem se po prvním díle moc těšila, ale bohužel následovalo zklamání. Příběh Less mě prostě nebavil. První díl byl stoprocentně lepší a ráda se k němu vrátím, ale druhý již znovu číst nebudu. Do poslední knihy se nejspíš ani pouštět nebudu.

oblakaknih
23.04.2019 odpad!

Tak tohle byl boj!
Postavy byly trapné, nesympatické,... Navíc jsem v nich měla neskutečný zmatek.
Přestože má kniha přes 300 stran, děj byl zbytečně uspěchaný.
Celé to byl jen další klišé sladký příběh. A zmatený.
Nad většinou scén jsem jen obracela oči.
První díl jsem četla hodně dávno a líbil se mi, ale dnes mám na takové knihy zcela jiný pohled.

berka4151
10.03.2019 4 z 5

Stává se to výjimečně, ale tentokrát druhý díl předčil díl první. Je zkrátka lepší, Alessandra prošla velkou proměnou a našla svoji vnitřní sílu postavit se osudu.

MIA-chan
08.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování.

Kovbojka33
03.03.2019

Oddechový příběh, lepší než první díl

Maruš.D
10.10.2018 5 z 5

Narozdíl od prvního dílu, mne tento příběh bavil o chlup více. To, jak Alessandra poznávala jednadvacáté století, nové vynálezy a hlavně jazyk bylo zábavné. Všemu se divila a byla zmatená, což se dalo předpokládat, ale i tak.. Číst o tom je vážně něco! :D myslím si, že její situace byla trochu těžší, než měla Cat v 16. Století. Přece jen pro ní to byl zcela nový svět.
Na začátku mě štvalo jak nereagovala na urážky, které si vyslechla, avšal postupem času to vše začne dávat smysl, jak se začne její postava vyvíjet. Láska kterou tam pozná je strhující a lehce (dobře.. docela dost) jí závidím.