Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

Pamima
Pamima
20.07.2017 4 z 5

Celá knížka se mi moc líbila, a tak se ani nedivím, že jsem ji celou přečetla za dva dny. Mrzí mě, že u sebe nemám druhý díl, protože díky tomu konci potřebuju nutně druhý díl z této série. Skvělá knížka na letní prázdniny

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
03.07.2017 4 z 5

Skvělá oddechovka! Neurazí, nepřekvapí, nic nového z čeho bych si sedla na zadek. Cestování časem tam není dopodrobna vysvětleno, je to prostě jen krásný a romantický příběh se špetkou dobrodružství.

Veronika33
Veronika33
27.06.2017 2 z 5

Príbeh sa mi zdal veľmi detsky a naivne napísaný. Námet mal veľký potenciál, ale spracovanie ma nenadchlo. Čítalo sa to rýchlo, ale je slabotka. Uvidím aký bude ďalší diel.

zuzana007
zuzana007
10.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, nečekala jsem, že to bude taková magnetka.

silvinka12
silvinka12
03.06.2017 4 z 5

Pěkně napsané,ale další druhý díl se mi víc líbil.

Tetis
Tetis
15.05.2017 5 z 5

Nápad určitě dobrý. Obávala jsem se, že bude příběh podobný drahokamům, když je to o cestování v čase, ale není. Doporučuji :-)

Bella1
Bella1
14.05.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh.

katallinka
katallinka
28.03.2017 3 z 5

Děj mi bohužel připadal příliš předvídatelný. Knížky o cestování v čase mám všeobecně moc ráda a tento námět se mi velmi líbil.

Donna_Lucca
Donna_Lucca
23.03.2017 4 z 5

Díky této knize jsem propadla historickým románům!Užasná:)

alnahu
alnahu
20.03.2017 4 z 5

Výlet Cat do renesanční Florencie šestnáctého století, se mě líbil .Pěkný dívčí fantasy román.

any333
any333
19.03.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen z jednoho prostého důvodu. Většinou se tomuhle romantickému žánru v samostatném příběhu bez fantasy zdaleka vyhýbám, ale nadchnul mě autorčin nápad promíchat to s cestováním v čase do renesanční Florencie. Moje očekávání nebylo příliš vysoké, ale pustila jsem se do čtení.
A kniha mě mile překvapila. Sice byla sladká, ale v takovém stylu dob minulých, který mi vyhovoval. Za samotný vztah Cat a Lorenza musím autorce připsat další plus, zdálo se mi to pravděpodobné. Protože většinou to, o čem víme, že bychom dělat neměli, stejně děláme. A podobně to dopadlo s varováním od Alessandry.
Taky jsem ráda, že Cat zmizela z přítomnosti za nějaké tři kapitoly, což předčilo moje očekávání, že se ještě budu muset zaobírat už tak otrávenými myšlenkami Cat v přůběhu samotné oslavy "sladkých" šestnáctin.
Za mou nejoblíbenější postavu rozhodně považuji Alessandru. Sice se mohla zdát trochu naivní na naše poměry, ale na jejich dobu byla více než normální. A úplně mě odrovnal její dotaz směřovaný na Cat: ,,Je snad v té krabičce ukrytá maličká paní?"
Původně jsem myslela, že zůstanu jenom u tohohle dílu, avšak situace se poměrně změnila. Zajímá mě, jak to bude s tou postavou, co se objevila na konci Cat u dveří a taky vlastně o nové Reynině vizi. Sice možná budu mít té přeslazenosti až nad hlavu, ale uvidím, jak jsem se přesvědčila tady, první dojem může klamat. Jdu do toho.

Veveruškaaa
Veveruškaaa
05.03.2017 5 z 5

Prní díl nezklamal, zamilovala jsem si Lorenza byl tak úžasný a svůdník. :D
Všechny postavy sympatické až na pár vyjímek...
Navíc je Florencie tak krásné město, někdy bych se tam fakt ráda podívala.
Doporučuji 5*.

abelmoony
abelmoony
04.03.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila. Občas jsem se trochu nudila, ale to už tak u romantických knih občas chodí. Postavy se mi líbily. Největším tahákem proč pokračovat v čtení byl Lorenzo. Rozhodně doporučuji jako oddechovou četbu.
Tak 3 a 3/4 hvězdičky.

LucieKam
LucieKam
03.03.2017 2 z 5

Ač nejsem cílovou skupinou, tento žánr čtu ráda. Tahle kniha byla na mě ale až příliš young. Příběh mi přišel jednoduchý, až obyčejný. Hlavní hrdinku jsem si neoblibila a konec... Vážně hrůza. Nebo příprava na případný druhý díl... Za mě slabé 3 hvězdy.

michaella03
michaella03
02.02.2017 4 z 5

Dobrý příběh, s Cat jsem se v mnoha scénách sžívala. Lorenzo byl úžasný:) Ostatní postavy jako Alessandra, Cipriano, Catina teta..... dobré. Určitě si přečtětě:)!!!!!

Valove
Valove
01.02.2017 3 z 5

Na mě má tato knížka až moc předvídatelný děj. Takové ,,romanťárny´´ taky moc nemusím ale chápu, že to někoho baví.

pink_unicorn
pink_unicorn
27.11.2016 3 z 5

Prostě taková oddechovka. Děj celkem předvídatelný, ale líbilo se mi propojení s renesančním prostředí. A která z nás holek občas nepotřebuje takovou přeslazenou romantiku, jako je tato kniha? ;-)

Roselunda 1928
Roselunda 1928
21.11.2016 4 z 5

O téhle knize jsem se dozvěděla, když mi bylo kolem jedenácti, a chtěla jsem si ji přečíst. Jenže teď jsem o pár let starší a kniha mě bohužel nezaujala tolik, jak by mě zaujala, kdybych byla mladší. Začátek ve mně budil dojem, že by jej líp napsala některá z mých spolužaček a to cikánské kouzlo mě fakt štvalo, ale bylo to slaďounké a přesto, že to bylo děsně naivní a předvídatelné (Lucas...), jsem byla shovívavá a ty čtyři tomu dám, protože bych v jedenácti byla unešená.

Vianescee
Vianescee
16.11.2016 2 z 5

Hodně mě zaujal popis knihy, který mi připomněl Rudá jako rubín, ale sama kniha mě zklamala. Děj byl jednoduchý bez jakýchkoli zápletek a napětí k tomu velmi předvídatelný. Hlavní hrdinka mi nebyla nijak moc sympatická. Kdybych na takovou knihu narazila tak v 10 nebo v 11 letech, asi bych ji ocenila víc.

tatjana1737
tatjana1737
11.10.2016 2 z 5

Přiznám se, že po přečtení pochvalných komentářů zde na DK byla moje očekávání vyšší. Vím, že cílovou skupinou jsou hlavně mladší čtenářky, ale čekala jsem propracovanější popis renesanční Florencie, více setkání s malíři či umělci. Hlavní hrdinka je charakterizována jako fanda umění, ale toho je v knize hodně pomálu. A i když nejsem znalec dobových reálií, řekla bych, že to jak se v minulosti chová, by jí úplně hladce neprošlo i ve svobodomyslné Itálii... Vadila mi neschopnost Cat přizpůsobit se normám, mluvě a chování tehdejší společnosti, tím pro mne kniha byla málo uvěřitelnou. Nápad nebyl špatný, ale uchopení mě moc nenadchlo. Ačkoli kniha byla výrazně lepší než jedno dílko Jude Deveraux na podobný námět, kde se hlavní hrdinka přenesla v čase a ve středověké Anglii učila tehdejší šlechtu muzikálovému zpívání - brr :-).
Co se týče postavy Niccola, přišlo mi, že jeho slizkost vyplývala jen z toho, že byl starší než hlavní hrdinka. Jak ovšem ta sama poznamenala, tehdy byly sňatky s výrazně staršími muži běžné. Takže i odsuzování jeho postavy mi přišlo ze strany autorky zbytečně příkré...

renesance 16. století cestování časem romantika pro dospívající mládež (young adult)

Rachel Harris
americká, 1980
2013  78%Mé sladké šestnácté století
2015  77%Umění předstírat
2014  83%Příběh dvou staletí
2016  77%Historie nás dvou
2015  72%Můj ne tak sladký život

Kniha Mé sladké šestnácté století je v

Přečtených1 186x