Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179767/bmid_me-sladke-sestnacte-stoleti-me-slad-hCS-179767.jpg 4 809 190

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

My Super Sweet Sixteenth Century , 2012

lenka7348
29.08.2018 3 z 5

Nápad s cestováním v čase se mi líbil, ale zpracování mi přišlo takové nijaké. Domnívám se, že si s tím mohla autorka více pohrát. Ale chápu, že je to určeno pro mladší čtenáře...

Silmarien
06.08.2018 3 z 5

Dám 3*, lebo je to ako robené na dovolenkové čítanie, keď sa vám nechce rozmýšľať. Je to sladké, romantické, naivné, plné ponaučení, deus ex machina presne tam, kde by ste to čakali, aby nebolo treba príliš rozmýšľať nad tým, ako to rozpliesť a dovysvetliť, ale presne také niečo som hľadala.
Bola to Florencia, boli tam nejaké historické reálie... môže byť.

A podobnú poviedku som napísala roky dozadu, akurát stan nebol stan ale starý obchod, Florencia bola Parížom, moja hrdinka sa ocitla na dvore regentky Blanky Kastílskej a posledné čo riešila, nebol krásny mladý muž, ale svojimi schopnosťami zachraňovala kráľovnú matku. Ale inak by to sedelo :-D

Meridea
15.07.2018 5 z 5

Opět autorka nezklamala a knihu jsem přečetla jedním dechem :-)

betule3
18.06.2018 4 z 5

Knížku jsem si přečetla po dlouhé době a stále mě baví. I když je příběh trošku ujetý, moc mě bavil a po celé době čtení jsem měla úsměv na tváři. :)

Amitiel76
25.05.2018 4 z 5

Mé sladké šestnácté století.... milé, sladké, kouzelné.
Mám ráda knížky ve kterých se cestuje časem. A navíc, když je to okořeněno romantikou. Číst tenhle příběh když mi bylo šestnáct, byla bych unešená. Ale i teď, o mnoho, mnoho let později :-))) mě při čtení hřálo u srdce.
Hlavní hrdinka zažívala mnoho neskutečně komických trapasů, které provázely vtipné hlášky, a vůbec celý styl paní autorky mě bavil.
Ale nejvíc z celé knížky, mě dostalo jedno slovo.... prý "renesanční" pojmenování záchodu.... "výsernice" :-)))) To jsem šla do kolen. A myslím, že to označení dlouho nezapomenu :-))) Paní překladatelka se tady asi dost vyřádila .
Doporučuji všem dívenkám, protože myslím, že se vám opravdu bude líbit.....

leník511
20.05.2018

Za mě jedna s nejoblíbenějších knížek. Už jsem četla i další dva díly, takže i série.

bookwoman
16.05.2018 4 z 5

Mé sladké šestnácté století,knížka,která má opravdu boží námět a moc se mi líbila. Byla hodně čtivá, a pro dívky úplně super. Musím uznat, že jsem si oblíbila hlavní hrdinku Cat neboli Pazienzu, která se dostane ze současnosti do šestnáctého století a tam se seznamuje svými předky. Oblíbila jsem si i Alessandru a Cipriana,a samozřejmě i Lorenza. Líbilo se mi také, jak tato cesta do minulosti Cat změnila a začala se bavit se svojí macechou Jennou. Čekala jsem více informací o malířích z Florencie a o Florencii jako takové, ale nakonec mi ani nevadilo, že tam těch informací zas tolik nebylo. Zajímalo by mě, jestli se dají dohromady Cat a Lucas, takže snad v pokračování... Totu knížku opravdu doporučuju ... :-)

zuzca.h
02.05.2018 4 z 5

Lehounká oddechovka, která nás zavede do Florencie 16. století. Autorka nám dá nahlédnout do života ve Florencii v době vzniku sochy Davida prostřednictvím skoro 16ti leté američanky ze století 21. Osobně si myslím, že by Catina prostořekost v reálu neprocházela tak lehko a ani, že by jí její rozhodnutí ke konci knihy nemělo horší následky než jaké předkládá autorka, ale jako YA romance je to vše krásné růžové, dobře se to čte a na odreagování dokonálá četba. Musím říc, že si rozhodně přečtu druhý díl, který je pro změnu o dívce z 16. století a jejich dobrodružstvích v 21. století.

medvídě
23.04.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, i když měla slabší začátek, kdy jsem uvažovala o jejím odložení.
Hlavní hrdince bych ale v průběhu knihy řekla rozhodně více, než čerstvých 16 let.
Rozhodně se ale těším na pokračování.

Kristýna677
19.04.2018 3 z 5

Kniha mě extra nenadchla, pro mně nudně napsaný příběh.

Daysi.Dee
25.03.2018 4 z 5

A mám tu jednu knižní jednohubku. MÉ SLADKÉ ŠESTNÁCTÉ STOLETÍ je knížka, která má určitě nápad. Potřebovala jsem něco oddechového, u čeho nemusím přemýšlet a jen nechat plynout příběh. Kniha určena spíše pro náctileté (a to už teda fakt nejsem) nás zavede do cestování časem. Cat, mladá americká slečna se přenese ze současnosti zpět do 16.století do renesanční Florencie do rodiny svých pra pra pra...předků a musí se vypořádat nejen s rozdíly doby (bez mobilu a wifi), ale hlavně sama se sebou. O první lásku a nějaký ten trapas taky není nouze. Bylo to roztomilé, čtivé a líbilo se mi zakomponování historie (ať už událostí nebo osobností té doby).

Xena011
13.02.2018 3 z 5

Hezké, sladké a na odpoutání od reality vhodné. Dívčí a lehké čtení,u něhož si odpočine i starší generace.
Moc se mi líbilo zapojení reálných historických postav do příběhu..to mám v knížkách vždy moc ráda. :)

Aelka
12.02.2018 4 z 5

Docela milá oddechová knížka

*Pájuše*
10.02.2018 3 z 5

Sladká kniha. Až moc sladká. Takova cukrová jednohubka. Nic světoborného nečekejte. Hlavní hrdinka se chová někdy iracionálně, ale dá se to skousnout, když uvážíte, že je to skoro šestnáctka...

nelaargi
06.02.2018 4 z 5

Moc pekná knia, ale né skvělá. Některé scéný dobré, ale některé mi přišly zbytečné. Proto jen 4*

Někdošťastný
17.11.2017 3 z 5

Líbilo se mi zapojení historických postav (třeba Michelangela) do příběhu a poslední věta, která navazuje na druhou knihu. Celá kniha byla úžasná, doporučuju.

nani_nka
31.08.2017 1 z 5

Asi by som nemala čítať knihy, kde hlavná hrdinka je o viac než 10 rokov mladšia než ja (na moju obranu - pri niektorých knihách ten vekový rozdiel nepociťujem). Ale keď ten námet sa mi tak páčil. Ktorá romantická duša by sa nechcela na nejaký čas dostať do 16. storočia? Avšak hoci ma anotácia upútala, tak knižka ma vôbec nezaujala.

Pedruska01
14.08.2017 3 z 5

Knihu jsem četla - musím se přiznat - kotel dlouho. Bylo to ale několika faktory - nebylo moc času, až tak moc mě nechytla a taky proto, že jsem nebyla ta správná věková kategorie. Jinak samo o sobě, příběh to je milý. Myslím, že se nijak neloudá, krásně plyne a dobře se to čte. Žádná z postav mi nijak nevadila. Samotný konec vyvolal mnoho otázek - rozhodně hodně nezodpovězeného, což se přiznám mě samotnou zajímá, však dopředu hlásím, že pokud se vrhnu na pokračování, tak rozhodně ne v nejbližší době.
Kniha nebyla vůbec špatná, nemám důvod ji nedoporučit, jen pro mě samotnou... už jsem z toho nejspíš vyrostla. (Což je někdy škoda.) :)

chrastitko
23.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha,miluji cestování časem:-P.

chrastitko
23.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha,miluju v knížkách cestování časem.

renesance 16. století cestování časem romantika pro dospívající mládež (young adult)

Rachel Harris
americká, 1980
2013  78%Mé sladké šestnácté století
2015  77%Umění předstírat
2014  83%Příběh dvou staletí
2016  77%Historie nás dvou
2015  72%Můj ne tak sladký život

Kniha Mé sladké šestnácté století je v

Přečtených1 188x